Ada dışındaki rol

Öncelikle adadan dışarı çıktığımız zaman herkesin her şeyi yapabileceğini biliyorum. Fakat loot yapan birisinin bir şekilde dışarıda biriyle karşılaştığında hiçbir şekilde mikrofon basmadan, sıfır rol ile birbirini öldürmesi sunucunun bütün beklentilerini yıkıyor. Geçen sezonda bulunan ‘ellerini kaldır, teslim ol’ gibisinden insanları az bile olsa role sürükleyecek şeylerin geri gelmesi taraftarıyım. Bence insanlar bundan daha çok keyif alacaktır. Her ne kadar dışarıda insanlar birbirlerine her şeyi yapabilecek olsa bile sonuçta bu bir rp sunucusu ve ister istemez bir şekilde role girmek istiyor insan. Sadece adada dönecek olan rollerin, dışarıda olabilecek rollerden çok daha kısıtlı olabileceğini düşünüyorum. Ellerini kaldır tarzı rollerin oyuncu zevki açısından geri getirilmesini düşünüyorum ki bu durum silahlı insanların fazlalaşmasıyla rollerin tamamen olmayacağı anlamına geliyor. Ben rol yapmaya çalışan biriyim ve sadece adada rol yapmak istemiyorum. https://veed.io/view/367f9d15-1fa9-42b1-a99b-1e45764d0caa (bu video örnektir oyuncu şikayeti değildir)

Kanka bunun sebebi yüksek ihtimalle sadece yakın dövüş silahlarına sahip olmamız. Herkes ateşli silahlara geçince teslim ol deme rolleri vs. dahada çoğalır gibi. Kendi düşüncem, bende sopa karşıdaki kişide sopa var ise teslim ol demek saçma oluryor.

Ben rol yapmaya çalışıyorum sosyal bi karakterim. Karakterim humanist bi karakter benim amacım sopam yada silahım ile birilerini soymak yada öldürmek değil ben rol yapmaya geldim. birinin beni rolsüz bi şekilde arkamdan gelerek sol tıka basarak öldürmesi bence rol değil. Beni öldürmeden veya soymadan önce en azından bir iki kelime edip role girse 2 tarafında bu durumdan daha fazla keyif alacağını düşünüyorum.

bu duruma bağlı kişi zaten arkadan yaklaştı ise bir emote atarak ya da sana seslenerek sana rol paslayabilirdi. Fakat sunucu izin verdiği için kimse buna yeltenmiyor.

işte şikayet ettiğim konuda bu zaten