Bobby James Garfield / Ayrılmak zorunda olmak

Tarih: 29 Temmuz 2023 / Saat 06.15

Sevgili Günlük,

Son birkaç gün, benim için oldukça zorlu ve karmaşık geçti. Dün gece, adadan ayrılmak zorunda olduğumu ve şehirde kaldığı yerde arkadaşım Desmond’dan bir haber alamadığım için onu aramak zorunda olduğumu arkadaşlarıma anlattım. (Hepsini çok seviyorum , Havana ,Vasilisa , Elizabeth , Oscar , Gregor.) İsimlerini yazmak ve bu sayfaya bakarak onları her zaman hatırlayacağım. Desmond ile olan durumsa beni endişelendiriyor o yüzden bunun üzerine gitmek zorundayım. Adadaki diğer arkadaşlarımdan ayrı kalmam ve en önemlisi de ONUN garip davranışı içimde tuhaf bir yalnızlık hissi yarattı.

Adadan ayrılma kararı, hayatta kalma mücadelemizin bir sonucuydu. Ancak ayrılmak, kendimi C.J.(<3) ve diğer arkadaşlarımdan uzakta hissetmemle sonuçlandı. C.J.'nin güçlü duruşu ve arkadaşlarımın desteği olmadan, içimde büyüyen belirsizlik ve endişeyle baş başa kaldım. (Neden böyle olduğunu anlamlandıramıyorum umarım onunla bugün sonunda tekrar görüşmek üzere sözleşiriz ve bu gerçekten mümkün olur. Lanet olsun neden bu kadar kolay bağlandın ki.)

Desmond’ı bulmak için şehirde onun peşine düştüm, ancak henüz bir iz bulamadım. Onun akıbeti hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmadan, içimde kaygı ve umutsuzluk var. Onun arkadaşlığı benim için önemli ve onu kaybetme düşüncesi içimi acıtıyor.

Adadaki arkadaşlarımdan ayrı kalmak, her günümü onları özleyerek geçirmeme neden olacak bu büyük bir problem bu yüzden duygusuz davranmaya çalışmak zorundayım. (Hadi ama kimi kandırıyorum ?) Onlarla birlikte olduğum anlar, hayatta kalma mücadelemizde bana güç veriyor. Ama şu an, gücümü kaybediyor ve içimde büyüyen bu yalnızlık hissi beni sıkıntıya sokuyor.

Dün gece uyuyamadım. Zihnim, hem Desmond’ın akıbeti hem de diğer arkadaşlarımın nasıl olduğu konusunda endişe içinde dolandı durdu. Kendime, C.J. gibi güçlü ve kararlı olmam gerektiğini hatırlatıyorum, ama bu düşünceler yalnızlık hissini gidermiyor çünkü adadan adımı mı dışarıya attığımda ONSUZ olacağım. Ah Caitlyn Jane Harper , üzümlü kek sevseydim hakkında üzümlü kekim diye hikayeler anlatabileceğim kadın. Çok güzelsin lanet olsun.

Günlük tutmak, içimdeki karmaşayı bir nebze olsun hafifletiyor. Ancak bu belirsizlik ve yalnızlık hissi, beni biraz kırılganlaştırıyor. Hayatta kalma mücadelemizde C.J. ve diğer arkadaşlarımın varlığı beni güçlü kılsa da, şu an onlardan uzakta olmak, içimde büyüyen bu karışık duyguları artırıyor.

Umarım, en kısa sürede Desmond’ı bulurum ve adadaki arkadaşlarımla yeniden bir araya gelirim. Bu durum ruh halimi olumsuz etkilese de, umutla dolu bir şekilde hareket etmeye devam edeceğim.

Sevgi , umutla ve bir an önce onlarla birlikte.
Bobby James Garfield

1 Beğeni