Carla Snow Hikayesi

Carla Snow 05.19. 2013 yılında Amerika’nın Los Santos eyaletin de dünya’ya gelmiştir. 4 çocuklu geniş bir ailenin en büyük kızıdır. Asker olan babası Alex Snow Binbaşı rütbesine mensuptur. Annesi Lily Snow ise Viceroy Medical Centre Hastanesinde Acil Servis doktoru olarak görev yapmaktaydı. Carla İlkokul çağına geldiği zaman Cliff Valley Okulluna annesi tarafından kayıt ettirilmişti. Aradan geçen üç yıllın ardından bir anda OHAL ( Olağanüstü Hal ) ilan edildiğini babası tarafından öğrenmişti. Evlerinde bulunan sığınakta her ihtimale karşı yeterli miktarda yiyecek ve içecek depolamışlardı. OHAL başladığı sırada 9 yaşındaydı ve evin en büyük çocuğu kendisiydi, kardeşlerine karşı bir sorumluluk duygusu içerisine girmişti ufacık bir yaşta bu kadar yükün altına girmesi ne kadar kötü de olsa en büyük çocuk olmasından dolayı kabullenmiş ve durumların böyle olması gerektiği yönünde kanaat getirmişti. Babası üst düzey bir görev için ayrılmak durumun da kalmıştı. Her daim görevine aşık bir adamdı ve tüm çocuklarını da bayrağına, ülkesine bağla bir şekilde yetiştiriyordu, ta ki o son görev çağrısını alana kadar bir daha asla babasından haber alınamadı. Yıllar geçtikçe yiyecek ve içecekleri azalmıştır. Artık dışarı çıkmak zorundaydılar, fakat kardeşleri küçük olduğundan dolayı sadece anneleri yiyecek ve içecek için dışarı çıkabilecekti. Kardeşlerine bakmak için sığınaktan üç yıl boyunca hiç çıkmamıştır. Annesinin sürekli dışarı tek çıkma isteğine karşı neden bende senle artık çıkamıyorum sorusuna söylediği tek şey tek başıma çıkmam gerektiğini bana bir şey olursa kardeşlerine sahip çıkmak zorundasın diyerek sürekli dışarı çıkmaktaydı. Üç yıllın ardından aldıkları bir haber ile yola koyulana kadar böyle devam etmiştir.

Takvimlerden 2025 yılını gösterdiği zaman
Jhon Birigid kasaba tarafında Paleto adlı bir güvenli bölgesi kurduğunu ve hayata kalanların burada güvende olacağını tüm Amerika vatandaşlarına duyurmak için askeri birliklerini şehirlere gönderdiğini öğrenirler, Paleto yolunu tutmaya karar verirler, sığınaktan alabildikleri eşyaları hurdadan kalma arabaya yükledikleri gibi yola koyulmuşlardı ta ki kasaba yolunda sol arka tekerlekleri patlayana kadar, kardeşleri çok ufak oldukları için sürekli yaramazlık peşindelerdi, annesi güvenli bölge sandığı yerde tekerleği tamir etmeye başladığı sırada enfekte olan insanların saldırısına uğradılar ve o sıra da üç kardeşinin de enfekte olan insanlar tarafından ısırıldığını gören Carla panik ve çığlık içerisinde annesine bağırmış, çaresizlik içerisinde bulduğu ilk güvenli bölgeye çıkmış çığlıklar içerisinde annesine seslenerek yanına gelmesini söylemiştir. Annesi bir anlık hışımla Carla’nın yanına koşmuş hıçkıra hıçkıra ağlayarak diğer üç evladına ardına baka kalmıştı. Bir kaç gün kendilerine gelememişler ve bulundukları yerden çıkamamışlardı ta ki JUDGE’ler kendilerini görüp yardımlarına gelene kadar. JUDGE’leri gören Carla ve annesinin gözlerinin içinde bir umut ışığı doğmuştu onca acının ardından bir umut ışığı, bir yanda da Lily üç çocuğunun JUDGE’ler tarafından öldürülmek zorunda kaldığını Carla ile acı gözlerle izleseler de artık hayatta kalma iç güdüsü ile durumu o anlık atlatmışlardı. Artık hayata iki kişi olarak devam edeceklerdi bunun vermiş olduğu acı tarif edilemezdi. Güvenli olarak Paletoya gelen anne kız bir süre psikolojik olarak çöküntü yaşadılar toparlanmaları zaman aldı, insanlar içerisine girmeye yavaş yavaş başladıkları sıra da Jhon Birigid annesine hastane de insanlara yardım etmesini ona daha iyi geleceğini söyleyerek ikna etmiştir. Lily Paleto da bulunan hastane de insanların tedavi etmeye başlamıştır. Sürekli insanların tedavilerine yardımcı olabilmek için gidiyordu. Aradan üç yıl geçmişti. Carla genç kız olmuş 15 yaşına gelmişti, Annesine tıbbı bilgilerinden yararlanmak istediğini söylemiştir. Hem kendisini geliştirmek için hem de insanlara yardım edebilmek adına iyi olabileceğini düşünerek bu fikrini annesi ile paylaşmıştı. Annesinin yüzünde bir tebessüm oluşmuştu, Kızının bu kaosun içinde büyüdüğünü görmek hem mutlu etmiş hem de duygulandırmıştır. Sağlık konusunda en ince ayrıntısına kadar eğitimini Paleto hastanesin’de annesi tarafından uzun süren bir eğitim ile almış, artık tek başına insanlara yardım etmeye başlamıştır. Carla uzun bir süre Medik olarak Paleto da görev almışı, bir gün annesi yardım için Paleto dan dışarı çıktığın da enfekte olan insanlar tarafından ısırılmış ve tüm müdahaleye rağmen kurtarılamamıştır. Carla uzun bir süre sığındığı evden dışarı çıkamamış artık kaybedecek hiç bir şeyin olmadığını düşündüğü sıra da hayatını karşısına Albert Jhons çıkmış ve JUDGE’ye gelmesini Medik olarak bizim ile birlikte Paleto’nun gelişmesi ve insanlara yardım etmeyi teklif etmiştir. Bir süre düşünen Carla babasının’da asker olduğunu hatırlayarak duygulanmış ve bunun kendine daha iyi olacağını düşünerek kabul etmiş, JUDGE’ye gönülü olarak katılmıştır.

Judge Dönemin’de Carla Snow
Carla Snow, Jhon Birigid’ın kurduğu Judge birimine gönüllü olarak katılır. Carla’nın kaybedecek artık hiç bir şeyi olmadığını bu noktadan sonra artık geri dönüşün olmadığını, insanları hem korumak hem de tedavileri için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Günümüzde Carla Snow
Carla artık JUDGE biriminde medikal takımında görev alıyor, Paleto için emir alıyordur.

unknown

5 Beğeni

Güzel bir hikaye olmuş.

1 Beğeni

Gerçekten mükemmel olmuş, eline sağlık zevkle okudum :pinched_fingers:

1 Beğeni