Cedric Bishop [w/Maria Del Rosario , Genji Russel ,Aiden Russel]

CEDRİC BİSHOP

İsabella İngiltere’nin Lancaster eyaletinde eşi Ethan ile müstakil bir evde yaşamaktadırlar. İsabella Eyalet başkanının kızı olması ile tanınmaktaydı. Ethan ise eyaletin ileri gelen tüccarlarından biriydi. Ethan’ın işlerinin çok iyi olmasından dolayı, eşinin hamileliği döneminde eşini hiç yalnız bırakmamış ve hep yanında olmuştu. İsabella 9 Ocak 1990 Salı günü şiddetli bir sancı ile uyandı. Eşi Ethan’a seslense de Ethan kahvaltı hazırlaması nedeniyle İsabella’yı duymadı. İsabella kendini zorlayarak merdivenlerden aşağı inip eşinin yanına geldi, sancısı olduğu için hastaneye gitmek istediğini söyledi. Ethan Kahvaltı hazırlamayı bırakıp hemen arabayı çalıştırdı. Ethan eşinin yanına koşarak hızlı ama dikkatli adımlarla eşine arabaya kadar eşlik etti. Ethan baba olacağı için çok heyecanlıydı, hızlı bir şekilde hastaneye ulaştıktan sonra İsabella doğuma alındı Ethan’da Kapıda İsabella’yı ve doğacak olan oğlunu beklemekteydi, bir süre sonra İsabella odaya alındı ve Ethan’da İsabella’nın yanına gitti ethan eşi ile ilgilenir iken kapı açıldı ve hemşire elinde sağlıklı bir erkek çocuğu ile girdi .Ethan ve İsabella ortak bir karar ile çocuklarının adını Cedric koymaya karar verdiler.Cedric sarışın mavi gözlü tam bir İngiliz erkeği olarak Dünya’ya gelmişti.

Cedric 6 yaşına geldiğinde temel düzeyde okumayı ve yazmayı öğrenmişti. Ayrıca babasının yardımları ile temel düzeyde matematik de öğrenmişti. Cedric yaşıtlarına göre çok zeki ve bir o kadar da atletik bir çocuktu. Yaşıtlarına göre daha öğrenmesi daha hızlı ilerliyordu. Bu ilerleme öğretmenlerini ve ailesini çok mutlu etmekteydi. Yıllar geçtikçe Cedric’in boyu uzamaya ve kasları belirginleşmeye başlamıştır. Cedric Lise dönemlerine geldiğinde dersine giren bir öğretmenin asker olmasından çok etkilenmiş ve onun telkinleri ile asker olmaya karar vermiştir.Cedric Lise de yatılı okulda okuması nedeniyle ailesi ile çok az görüşüyordu. Ailesi uzun süredir aramaması nedeniyle okuldaki öğretmenlerine ailesi ile konuşmak istediğini iletsede konuşamamıştır. Çünkü Ethan ve İsabella nedeni bilinmeyen bir şekilde ölmüştür. Öğretmenleri Cedric’in etkilenmemesi için kendisinden saklamışlardır. Cedric tatil için evine döndüğünde durumu öğrenmiş ve öğretmenlerine ailesinin ölümünü sakladıkları için çok kızmıştır. Bu nedenle Cedric yalandan hiç hoşlanmaz ve özellikle küçük çocuklara yalan söylenmeme konusunda kendsine söz verir. Lise döneminin bitmesinin ardından Cedric Askeriye için sınavlara hazırlanmış ve en yüksek puan ile Sandhurst Kraliyet Askeri Akademisini kazanmıştır. Akademi yıllarında ise bir operasyonel ve istihbarat alanlarında ilgisi olduğunu anlamış ve kendisini hep bu yönde eğitmeye çalışmıştır. Akademiden mezun Teğmen olarak mezun olmasının ardından, ülkesi için birçok cephede savaşmış ve birçok özel operasyonda istihbarat sağlamıştır.

Cedric 25 yaşındayken bir restoran da yemek yerken karşı masasında oturan carla ile tanışır. Carla ile çok iyi anlaşırlar ve sürekli birlikte bir şeyler yaparlar. Cedric duygularına hakim olmaz ve bir süre sonra Carla’ya evlenme teklif eder, Carla hiç düşünmeden bu teklife evet cevabını verir.Carla ve Cedric 25 Haziran 2012 yılında evlenirler. Carla ve Cedric hep bir kız çocuklarının olmasını istemişlerdir. Ancak Carlanın Rahim kanseri olması nedeniyle bir çocukları olmamıştır. Cedric Carla ile evlendikten sonra Carlanın iyi olması için hep çabaladı ancak Carla hiçbir tedaviye cevap vermedi. Birgün Cedric Uyandığında eşinin cansız bedenini yanında buldu ve büyük bir yıkıma uğradı. Cedric Carla’nın ölümünden sonra kesinlikle kimseyi hayatına almadı ve Lancaster eyaletinde bulunan lojmanda tek başına yaşamaya başladı. Yıl 25 Haziran 2018’e geldiğinde Cedric Üstün başarıları nedeniyle Yarbay Rütbesine kadar yükselmeye başarmış ve artık şehir dışı görevlerinde ziyade Ulusal güvenlik için İstihbarat biriminde ülke içerisinde görev yapmaktaydı.

Kıyamet günü

28 Şubat 2022
Cedric 2018 Yılında itibaren sadece istihbarat için görev yapmış ve 2021 yılında Amerika’nın Los Santos Eyaletinde gerçekleşen olayları incelemekteydi. Dr. Vinsco isminde bir bilim adamının insan DNA’sı üzerinde kanser türlerini ve öldürücü hastalıkların tedavisi için çalışmalar gerçekleştirdiğini gördü ve masasındaki Carla’nın fotoğrafına bakarak iç geçirdi. Bu yöntem eğer gerçek olsaydı şu anda Carla’nın yanında olabileceğini hatta belki bir çocuklarının olabileceğini hayal ederken buldu kendini Cedric.
28 Şubat günü Human Lab’s de yaşanan felakete dikkat kesilen Cedric Hız bir şekilde Bütün birimleri uyararak gerekli önlemleri alması gerektiğini bildirdi. Ülkede tüm tedbirler alınsa da Cedric Amerika’daki felaketin bir benzerinin İngiltere için de geçerli olacağını ön görmekteydi. Bu nedenle Emrindeki askerler ile beraber Heathrow Havalimanında Hastalık kontrol merkezi ile koordineli bir şekilde çalışmaları emredilmişti. Havalimanının sorumluluğu Yarbay Cedric’e verilmiştir. Cedric ve ekibi Uçaklardan inen bütün yolculara Test yapılması için Hastalık kontrol merkezi çalışanlarına doğru yönlendirme yapmaktalardı. Bu durumdan Havalimanındaki insanların hoşnut olmaması nedeniyle bir tartışma yaşanmıştı ancak Yarbay Cedric duruma müdahale edip insanları sakinleştirmişti. Cedric yolcu listesine göre yapılan kontroller de Maria Del Rosario ve Elena Del Rosario’nun eksik olduğunu görmüştür ve bekleme alanına gittiğinde bank üzerinde yatan bir kadın ve onun başında ağlayan bir kız çocuğunun olduğunu görmekteydi. Biraz daha yaklaştığında kadının kanlar içerisinde bankta yattığını görünce ne olduğunu anlayamadı. Küçük kız Cedric’in yanına koşup annesinin kendisine tepki vermediğini ve kimsenin kendilerine yardım etmediğini söyleyince Cedric yüksek bir ses ile askerlerine emir verir ve yardım ister. Askerler ile beraber birkaç sağlık personeli Elena’yı muayene eder ancak aşırı kan kaybı nedeniyle Elena’nın kalbi yaklaşık yarım saat önce durmuştur. Sağlık Personelleri Elena’yı götürürken Cedric Nazik bir şekilde Maria’yı kucağına alarak annesinin cansız bedeninden uzaklaştırır. Cedric küçük iken ailesinin kaybetmenin ne demek olduğunu ve ailesinin ölümünün ondan gizlenmiş olmasının ne kadar acı olduğunu tecrübe etmesi nedeniyle Maria’ya onu inciltmeden ve yumuşak bir ses tonuyla annesinin bu hayattan göçtüğünü ve melek olduğunu anlatmıştır. Cedric Dışarıdan ne kadar soğuk ve acımasız olsa da çocuklara karşı zaafı vardı Bu Zaafında Carla ile çocuklarının olmamasına bağlıyordu. Cedric bu küçük kız çocuğu ile ne yapacağını düşünürken Maria’ya babalık yapıyorken buldu kendini. Cedric salgının bu denli büyümesinden dolayı 20 gün gibi kısa bir sürede dünyayı sarmasından dolayı Maria’yı toplama kampına bırakamadı ve yaşadığı askeri lojmana götürdü.
Dipnot: Hikayenin devamı Maria Del Rosario ile aynı olması nedeniyle Yazılmamıştır.
Dipnot2: Hikayenin aceleye gelmesi nedeniyle Yazım hataları olabilir bunları zamanla düzelteceğim.

1 Beğeni