Depolama ve Hayatta Kalma

Sunucunun temellerinde hayatta kalma oyunlarından fikirler aldığınızı ve insanların hayatlarının tehlikede olduğunun farkına varmasını istediğinizi biliyorum. Bu yüzden insanların hayatlarının güvenliğini sağlamaları gerekiyor fakat dışarıya çıkıldığı zamanda da hayatlarının ve eşyalarının riske atılacağı bir ortam olması gerekiyor. Sunucunun gidişatında toplulukların çoğalacağı ve insanların tek başlarına gezdiklerinde daha fazla tehlikeyle karşılacağını bu yüzden eşyalarının değerli olduğunu bilmeleri gerekiyor.
Güvenli bölgede şu anda çok fazla eşya stacklenebiliyor ve bu stack sınırsız. Çoğu insansın sığınma evindeki kişisel deposunda bir sürü silahı çok kısa sürede craftlayabilecek kadar eşyası var veya yakında olacak, dışarıya çıktıklarında ölseler veya soyulsalar bile doğdukları zaman kaybettikleri eşyaları çok kolay craftlayabilirler. Birçok hayatta kalma oyununda eğer oyuncunun basesi yoksa eşyaları gider ve her şeye en baştan başlamak zorunda kalır, eğer basesi varsa eşyalarını depolar ve doğduğunda deposundaki eşyalarla yeniden silah kuşanabilir. Bunun için şöyle bir fikrim olacak;
­
Sığınma evlerindeki depoların stack sınırları olsun ve slot sayısı önemli ölçüde azaltılsın. Stackler için örneğin plastik 200’den fazla stacklenemesin ve devamı ayrı bir slot yer kaplasın, bu sayede insanlar eşyalarının önemini anlar ve depolamasını ona göre taktiksel olarak düşünür. Tabii bu stack sınırı iyice düşünülüp eşya türlerine göre farklılık gösterir. Çok fazla eşyaya ve silaha sahip olup “Şu kadar silahım var artık ne yapacağım?” diyen insanlar bazı eşyalarını feda etmek zorunda kalır. Evet yine ölüp eşyalarını kaybettikten sonra silahını kolayca yapabilir fakat her gün sunucuya girip aralıksız loot yapıp sınırsız bir şekilde eşya depolayamaz ve birazcık olsun farmın önüne geçilebilir diye düşünmekteyim.

İnsanlar topluluklara katılmaya çalışır ve topluluklar zaten bildiğim kadarıyla 15 kişi civarı olunca bir bölgeyi sahiplenebiliyorlar, sahiplenilen bölgelerde bir depo olur ve o bölgedeki insanlar “şuan ki” moteldeki depoların slot sayısı kadar eşya depolamaya devam eder. fakat stack sınır durumu devam eder.

5 Beğeni