Ekiplerin kişi sayısı

Bence ekiplere dahil olabilen kişi sayısı 16’nın da altına inmeli 7-8 kişiye sabitlenebilir. Ekiplerin çok kalabalık olması yeni ekipler için büyük bir sıkıntı ve yeni gelebilecek ekiplere de çok olanak sağlamıyor. Ekipteki max kişi sayısını azaltmak farklı ekipleri zorunlu hale getireceğinden rolleri çok çeşitlenir. Serverda aktif bir kaç ekip var ve yeni oyuncuların ekiplere dahil olması çok zor, organize olup yeni bir ekip kurmak da çok zor çünkü diğer ekipler çok kalabalık olduğu için onlara karşı şansları yok. Ve ekiplerde doldurulcak o kadar fazla slot var ki ekip alımları çok rolsüz, kalabalık olmak ekibi doldurmak için formaliteden bir kaç sorudan sonra okeyler, ekip içinde bir uyum yok. Böyle bir ortamda güvenilirliğinden %100 emin olmadığın birini ekibe dahil etmek çok mantıksız olmalı ama slot doldurmak için güvenilirlik bile çok önemsenmiyor gibi geldi bana.
Ekipteki kişi sayısının azalması aktifliği de olumlu etkiler, şuan ekipte olan kişiler çok aktif değil çünkü ekip o kadar kalabalık ki onlara ihtiyaç yok. Ve ekip kurmak adminlerce denetimli hale getirilebilir. İyi ekip kotası dolduktan sonra gelecek bir sonra ki iyi ekip reddedilebilir, serverda kötü ekip çok az o yüzden rol çıkmıyor. İlla her ekibin bir ana base’i olmak zorunda da değil, büyük ekip yerleşkelerininde yaşayıp onlardan bağımsız ekipler olabilir, ana ekibin fikirleriyle uyuşmadıkları taktirde sürülebilirler, Paleto’da yaşayabilirler.

4 Beğeni

Ekip sistemi yeni güncellemeyle birlikte bir çok değişikliğe uğrayacak, bu değişiklikleri düzenlerken tavsiyeniz göz önünde bulundurulacaktır.

2 Beğeni