Håkon Berg'in Araştırma ve Hayatta Kalma Çabaları

Hakon Berg'in Araştırma Çabaları

Mirror Park’tan kurtulup Ada Amerikaya sığındığımda olayları anlamaya çalışıyordum. Yaklaşık bir hafta kadar Michael Clark’ın peşinden gidip ondan bir şeyler öğrenmeye hayatta kalmaya çalıştım. Daha sonrasında adada daha fazla kişi ile tanıştım. Artık birşeyleri yerine oturtturmam gerekiyordu. Dışarı çıkması gerektiğini biliyordum ve Clark ile beraber dışarı çıkıp olan bitene biraz daha yakından bakmak istedim. Adadan kaçak bir şekilde çıktık ve Paleto Bay kasabasının kıyı kısmından gezmeye başladık. O gece ufak bazı şeyler yaşadık ve bir süre araştırmalara ara verdim. Aylar birbirleri kovaladı ve bazı şeyler sistematık bir şekilde oturmaya başladı ve daha kapsamlı şeyler yapmaya başladım. (Birazdan okuyacağınız şeyler tam olarak teste tabii tutulmamış sahada yaşanmış olaylara bağlıdır.) Sahada 4 çeşit (Şu anda kaşılaşılan) enfekte çeşidine rastlanıldı.

Enfekteler

Bunlar sırasıyla;

• Gündüzleri ortada dolaşan standart enfekteler. İnsanlıklarından sadece zihinleri kaybetmiş gibiler. Görme duyularını olabildiğince kaybettiğini duyma ve hissetme duyularını kaybetmediğini yada daha da arttığını düşünüyorum. (Konu ile alakalı araştırma devam ediyor ilk önce enfekte üzerinde test edilecek.)

• Geceleri ortaya çıkan Kolsuzlar, Cadı (Küçük bir kız yada ergin bir kadın) ve Köpek (Çok fazla derecede hırçın ve staminası çok yüksek). Bu saydığın enfekteler akşam 19:00’da ortalarda gözükmeye başlıyor ve sabah 07:00’a kadar ortalıkda bulunuyorlar. Bu enfekteler üstteki ırka göre daha hızlı ve çevikler.

Kolsuz geceleri ortalıkta bulunuyorlar Hızlı ve Kuvvetli

Enfekte köpekler geceleri ortalıkta bulunuyorlar

Cadı ve Liseli Kız geceleri ortalıkta bulunuyolar ve tırnakları ile saldırıyor

Enfekteler ile olan araştırma ilerleyen günlerde devam edecek...

Dronlar
Dronlarla Ada Amerikada bulunduğum süre boyunca hiç temas sağlamadım ama etraftaki insanlar tarafından edindiğim bilgiler ve daha sonrasında Ada Amerikanın patlamasından sonra Ronin Town’a taşındığımda temas kurarak edindiğim bilgiler.

Bunlar sırasıyla;

• Beyaz Dron: Etrafta Wester Indusries’e çalışan UV ışınları ile sadece tarama gerçekleştiren bir dron. Ama bir ekleme yapmam gerekiyor bu dronlara karşı aktif bir atış geldiği anda üzerlerinde bulunan .50 cal mühimmat kulanan Minigun adlı 2 adet silah ile kendilerini savunmaya çalışıyorlar. Eğer şansın ve gücün yaver giderse ve bu dronu düşürürsen ne bi oluyor.

4
Beyaz Dron

• Siyah Dron: Evet beyaz dronu imha ettiğinde Wester Indusries tarafından bölgeye gönderilen bu Siyah Dronlar diğer drona göre daha saldırgan ve ölümcül.

5
Siyah Dron

• Kırmızı Dron: Bu dron Wester Indusries tarafından Replikaların kanlarını toplamak için üretilen bir dron. Dronun amacı kanını almak istediği kişiyi kaçırıp kanını aldıktan sonra serbest bırakmak (bizim insanlardan duyduğumzu hikayelerden bildiğimiz kadarı). Takii bu gün kampımıza gelen kırmızı dronun bizlere sıvı bir şeyi püskürtene kadar. Dron biz ofiste toplantı yaparken önümüzdeki cama doğru sıvıyı püskürttü ve kısa süre içerisinded bölgeden uzaklaştı. Bölgeden uzaklaştıktan sonra cama ve kapıya bulaşan sıvıdan dikkatli bir şekilde örnek topladı ve kampın lab’ına götürüldü. Lab da sıvı örneklerinin pH değerlerine bakıldı, mikroskop ile inceleme gerçekleştirildi ve analiz cihazına bir tüp örnek bırakıldı. Bu testlerin sonucuna göre sıvı enfektelerin üzerinde test edilecek. Bu olaylardan sonra Querencia bölgesinde bir grup insan ile otururken kişilerede aynı dronun uğradığını ve kişilere bir zarar vermediğini söylediler.

3
Kırmızı Dron

Enfekte ve Bilinmeyen Sıvı Hakkında Araştırmalar

Bilinmeyen sıvı olarak adlandırdığım sıvı Kırmızı Dron tarafından kampa püskürtülen bir sıvıydı. Sıvı kampa püskürtülürken herhangi bir şekilde bir personele temas etmedi ve kayıp yaşanmadı. Dron bölgeden uzaklaştıktan sonra bölgedeki kalıntılar kaybolmadan etraftaki sıvı kalıntıları ve bir çok organik/inorganik maddeden kalıntılar topladım. Elde edilen örnekler doğrultusunda sıvının pH değerinin 3-4 arasında yani Asidik bir madde olduğuna ve yapısının pötürlü ve pıhtılaşmış yapıda olduğu tespit edildi. Sıvı hakkında daha detaylı moleküler düzeyde bilgi edinmek için şuanlık elimizdeki cihazların yetersizliğinden dolayı ilermeye katedemiyoruz.
Bu sıvı üzerinde daha detaylı bir bilgiye sahip olamadığımız için sıvının ne derecede iyi veya kötü huylu ve işimize yarayacak bir şey olduğunu anlamak için deneyin ilk aşaması olan testi enfekteler üzerinde deneyeme karar verdik. Deneye baaşlamadan önce bize biraz denek lazımdı ve bunu etrafta bolca bulabileceğimizi biliyorduk. Buna başlamak için öncelikle enfekte sıralamamızdan gitmemiş gerekiyor. Gündüzleri ortaya çıkan normal derecedeki enfektelerden bir adet cansız ve bir adet çenesi ve iki eli koparılmış canlı enfekte elde edildi. (ikinci enfekteye uygulanan olay personellerime karşı dürenişte bulunmaması ve zarar vermemesi.)Daha sonrasında kampa dönerken güneş çöktü ve karşımıza geceleri ortaya çıkan kolsuz ve hızlı koşan daha kuvvetli enfekteler çıktı. Aynı şekilde bir adet cansız olarak ele geçirdik sonrasından bir adet ayakları bağlı ve ağzı sıkı bir şekilde bağlı canlı şekilde enfekte ele geçirildi. Bu enfekteler kampa getirildikten sonra revirin üst tarafından bulunan Lab’ın kafesine konuldu. Fakat enfekteler olduğu gibi bırakılamazdı ve bundan kaynaklı canlı olan enfekteler zincir ile duvara sabitlendi. Fakat bu şekildede yeteri kadar güvenli değildi çünkü kampta sığınmacılar bulunuyordu. Bundan kaynaklı aklımıza 1836 yılında İngiliz Fizikçi Michael Faraday tarafından yapılan Faraday kafesi aklımıza geldi ve Lab’da bulunan kafesin parmaklıklarına akü aracılığıyla elektrik verildi.

Gelişmeler devam edecek......
8 Beğeni