Hans'ın kitabı 4.bölüm

Bu gece korkunç bir şey gördüm . Ay kadar beyaz bir insan , öylece çantasız ve silahsız enfektelerin arasından yürüyerek geçip gitti . İnanması zordu ama gördüm , ne olduğunu veya kim olduğunu bilmiyorum ama bende donup kaldım . Daha henüz çok genç bir bedeni vardı , simsiyah uzun saçları kaküllüydü sanki kıyamet kopmamış gibi bakımlıydı. hospital yolunda gördüm , tüneli gözlerinin ışıltısıyla aydınlatıyordu resmen . Bir melek miydi ? Bilmiyorum ama tanrım , onu yaratırken umarım güzelliğini on yıllar sonraki yeni dünyamızın bir timsali olarak bahşetmişsindir . O çirkin şerefsizler bile ona kıyamadılar , sen bizim gibi kuzularının şerrinden onu muhafaza et . Onun o güzel kirpiklerini ıslatma , sen yarattıklarını korursun , onu yarattığın kötülüklerden münezzeh kıl . Ona kendi yüceliğinden ve kutsiyetinden mi bahşettin tanrım ? O senin kızlarından biri miydi ? Yoksa bizim gibi insan mıydı ? Onun gibi binlercesini hayattan koparan o şeyler neden ona dokunmadılar o halde ? Onu koru ve gözet tanrım . Sen bizim cennetteki babamızsın , bizleri yanına çağır ama bırak o saçsın ışıltısını . Yitirdiğim her ne varsa gözlerindeydi , sanki bir müjdenin ete kemiğe bürünmüş haliydi . Bizleri af mı ettin tanrım ? Günahlarımızdan arındık mı ? İsa aşkına bu gece bizi af mı ettin ? Sen yücesin bizleri bağışladın mı ?

1 Beğeni