Helikopter

Araçlarda bile fps bakış açısı ile sürmezken Helikopterde bu kamera olayı kısıtlanıyor ve bu durumun oyuncuları zor duruma düşürdüğünü düşünüyorum çünkü altımıza bir görüş açımız yok bunun dışında kamerası olan helikopterler sanırsam yok yani varsa da ben denk gelmedim bu konu hakkında ufak bir değişiklik yapılırsa güzel olur.

Daha zor olması için yapılmıştır. Helikopter vb. hava araçlarını TPS sürmek bize göre arcade ve sizi diğer oyunculardan çok öne geçirdiği için böyle bir zorlukla durumu dengeledik.

1 Beğeni

Zorluk dengelemesi bakımından doğru bir karar fakat eksik kaldığı noktalar var, Sinema bakış açısı ile kontrol ederek kanat hizasından helikopteri kullanmaya devam edebiliyor oyuncular.

1 Beğeni

Bahsettiğiniz durum konusunda haklılık payınız var lakin ortalama bir simülasyon oyununda var olan gösterge, kamera vb. yardımı materyallerimiz var olmadığı için iniş ve çevre görüşü konusunda çok büyük bir eksiklik yaşamaktayız. Özellikle dar alanlara iniş yaparken veya bir manevra esnasında etrafımızı göremiyor oluşumuz zaman zaman pervanemizin veya kuyruğumuzun bir yerlere değmesi sonucu takla atıp patlamamıza neden olmakta. Genel olarak gta5 te kullanmaktan zevk aldığım tek araç helikopterler bu yüzden bu konu beni aldığım zevkten fazlasıyla mahrum bırakmakta. En azından benim gibi bu aleti kullanırken zevk almak isteyen kişiler için bu konun tekrardan gözden geçirilmesi hoş olur.