Jacob Juvenville'in Cep Defteri

Kulağıma birbirinden güzel ezgiler geliyor . En güzeli de yağmurun bedenimi , saçlarımı temizlediğini hissediyorum . Mutluyum diyebilmek isterdim ama değilim benim güzel ülkemi kirleten , yağmacılar , katiller , en kötüsü de yıllardır güzel topraklarını botlarıyla çiğneyen ve kendilerine zavallı bir otorite inşa etme çabasında olan adamlar ile çevrili etrafım . Her bir hareketleri gözüme batıyor , aldıkları her bir soluk canımı yakıyor . Gülünç armalarını dostlarımın giydiği emektar yeleklere kazımış efendi gibi geziyorlar . Kardeşlerim neredesiniz ? Sizin tabancalarınızı , sizin mermilerinizi ve sizin ruhunuzu kirletiyorlar . En gülüncü de kendilerine komik ama yargıçlar , kuzgunlar gibi isimler takmışlar . Duydum ki bu ilk ortaya çıkışları da değilmiş . Daha önce hakettiklerini almışlar bizden . Sonra bir daha almışlar , Tedirginliklerini hissediyorum , eğlenmeye ve kendilerini avutmaya çalışıyorlar . İşinizi iyi yapmışsınız kardeşlerim . Şimdi mağlup olmadığımızı bilmek o kadar huzur verici ki , Güzel ülkemin bulutlarından ve tanrının güzel kızlarının şarkılarından kendimi sanki bu kadar zebaninin arasında kendimi cennette gibi hissediyorum

1 Beğeni