Jaden Duckworth'ün Hikayesi

Jaden Duckworth 16.04.2015 yılında Sandy Shores’da dünyaya gelmiştir. 2018 yılında ise kız kardeşi Jessica doğmuştur. Kıyamet başladığında Jaden 7 kız kardeşi ise 4 yaşındaydı anneleri ve babaları onları korumak için ellerinden gelen her şeyi yaptı radyodan verilen talimatlara uydular ve güvenli olduğu söylenilen bölgelere ilerlediler.

Jaden 15 yaşına geldiğinde ise babası kendisini koruması için basit hayatta kalma kurallarını Jaden’a öğretti. Bir gün kaldıkları güvenli bölge saldırıya uğrayınca Jaden kız kardeşinin elinden tutarak koşturmaya başladı en son arkasından gelen çığlık seslerine kafasını çevirdiğinde annesi ve babası zombiler tarafından öldürülüyordu Jaden babasının ona öğrettiklerine güvenerek daha hızlı koşmaya başladı uzun süre koştuktan sonra bir market gördü ve kız kardeşi ile birlikte sessiz bir şekilde içeriye girdiler etraftan yiyecek ve su alıp arka odada saklanmaya başladılar.

Markette kalan yiyeceklerle 3-4 gün boyunca sessiz bir şekilde marketin içinde yaşadılar. Bir gece kız kardeşi uyurken Jaden dışarıda sesler duydu ve seslerin markete doğru geldiğini farketti elinde sopayla kapının arkasında bekliyordu fakat konuşmalarını duydu ve insan olduklarını anladı karşılık verdi ısırılmadıklarını ve insan olduklarını söyledi ve bu kişiler Jaden ve kız kardeşine güvenip yanlarına aldılar. Bu grupla beraber Los Santos’un alt sokaklarına doğru yolculuğa başladılar ve 23 yaşına kadar bu grupla beraber bu hayata ayak uydurmayı gerçekten başarmıştı.

Ekip içinde yapılan plana göre Jaden ve ekibin içinden 2 kişi o sabah erzak aramak için farklı konumlara gideceklerdi. Jaden kız kardeşi ile vedalaşıp tek başına kendisine söylenilen yere doğru yola çıkmıştır yolda gördüğü dükkanlar, kapısı açık evler gibi içinde erzak olduğunu düşündüğü yerlere güvenliği sağlayarak girip çantasını doldurmaya başlamıştır bir süre sonra çantası çok fazla ağır olduğu ve hava kararmaya başladığı için güvenli bir evde uyumaya karar vermiştir. Sabah uyandığında çantasından su ve yiyecek alıp kahvaltısını yapıp kaldıkları kampa doğru yavaş yavaş ilerlemeye başlamıştır yakınlaştığında ise kamptan ateşlerin yükseldiğini görmüştür ve koşmaya başlamıştır yakınlaştıkça içeride zombilerin olduğunu ve dışarı doğru kaçan insanları görmüştür Jaden çok fazla endişelenip daha hızlı koşmak için çantasını fırlatıp koşmaya başlamıştır ama ne kadar koşsa da kapıda çok fazla zombi olduğu için içeriye giremeyip geriye dönüp çantasını almış ve kaçmaya başlamış birkaç gün boyunca ormanda çadır kurup orada topladığı erzaklardan yiyerek hayatta kalmıştır ve radyolarda sürekli duyduğu Paleto kasabası aklına gelmiştir ve oraya doğru ilerlemiştir Paleto halkı Jaden’ı kabul edip aralarına almıştır.

Günümüzde ise her gece uykusundan kız kardeşini görüp sıçrayarak uyanıyor ve her sabah şehre ulaşıp kız kardeşi hayatta mı diye kontrol ediyor çünkü kız kardeşinin güçlü olduğunu biliyor ve her gün yaşıyor umudu ile onu aramaya çıkıyor.

1 Beğeni