Jesse Parker. (Kıyamet Başlangıcı)

Jesse Parker.
Kimliksiz, isimsiz bir bebek eski bir evin önünne kimliği belirsiz bir araç tarafından bırakılır. Annesinin kokusunu ,babasının sesini duymamış. İstenmeyen evlat.

United States Of America / Texas ,2016 Bir yaz gecesi Jesse Parker. küçük bir hastanesinde dünyaya geldi. Kısa süre içinde hastaneden anne ve babası ile birlikte ayrıldılar. Bu ayrılış onun için sonkez anne ve babasının güvenli alanında oluşuydu. Çünkü onu istemeden dünyaya getirmişlerdi ve onu istemiyorlardı. Babası onu terk edeceği yolu biliyordu ve akşam hava karardığında onuaracı ile Texas’ın bir köyüne götürdü ve penceresinde ışık yanan bir evin kapısına bir hasır sepetin içinde örtülerle sarılmış bir şekilde bıraktı. Arabasını çalışır halde bırakmıştı. Hızlı bir şekilde kapıya sertçe tıkladı ve arabaya binip ,gazı kökledi.
image

“Bu ne küstahlık ,bu nasıl bir zalimlik.” diyerek evin hanımı bebeği hızlı bir şekilde içeri aldı. Sağlık durumunu kontrol etti ve eşine marketten bebek için gerekli herşeyi aldırttı. Bebeğin bulunduğu hasır sepeti incelediğinde içinden bir mektup buldu ve açtığında ise tekrarladı. “Zalimler ,vicdansızlar. Daha yeni dünyaya gözlerini açmış, ana rahminin kokusu üstünde bir bebeği nasıl olurda terk ettiniz.” dedi kendi kendine. Bebeğin anne sütü ihtiyacını kendisi karşıladı ve bebeği sıcak bir yerdeki kanepenin üstünde uyutmayı başardı. Ertesi gün öğlen olmadan önceki vakitlerde bebek ile birlikte Public Defender’a yola koyuldular. Bebeğin asıl sahiplerini bulmak için araştırma başlattılar ne yazık ki hiçbir çaba sonuç vermedi. Parker ailesi bu duruma çok üzgündü ve ne yapacaklarını bilmiyorlardı. Public Defender bürosundaki Bob isimli memur isterlerse bu konu hakkında yetkililer ile görüşüp bir iki seçeneğimiz olabileceğini söyledi. Bunun üzerine “Ne yapabiliriz ?” diye sorulduğunda. Bob onlara isterlerse çocuğu sahiplenebileceklerini veya çocuğu yetiştirme yurduna verebileceklerini söyledi".

Parker ailesi bütün uğraşlarına rağmen bir çocuk sahibi olamadıklarını ve bazı genetik rahatsızlıklarından kaynaklı olabileceğini söyleyerek çocuğu sahiplenmek istediklerini dile getirdiler. Bunun üzerine Bob bazı yerlere telefon açarak gerekli devlet yetkililerini çağırdı. Aradan geçen birkaç saatten sonra elinde evrak çantası ile içeri birileri girdi. Gelir beyannamesi ve yaşam standartları hakkında konuştular. Kısa süreli bir görüşmenin ardından. Yetkililer çocuğu sahiplenmelerinde herhangi bir sakınca olmadığını belirtip önlerine bir kaç evrak koyup imzalamalarını daha sonrasında ise çocukla beraber ayrılıp kimlik çıkartmaları gerektiğini belirttiler. Parker ailesi o gün oradan bir çocuk sahibi olarak ayrıldılar ve evlerine döndüler. Parker ailesi ona Hayalperest ve üretken kişiliği ifade eden. Jesse ismini verdiler.

Jessi’nin bebekliğinden yana nedeni bilinmez Parker ailesinin maddi durumu hep kötüye gidiyordu Jesse büyümeye başladığında bu durumunun farkına varır, derslerine çok çalışımaya başlar okuyunca iyi bir meslek sahibi olup onu bebeklikten beri büyütüp yemek yediren ona bakan ailesine bir hayat borcu gibi görüyordu ve onlara yardım etmek hep beraber yaşamak istiyordu ama işler böyle gitmedi bir akşam Jessi Manevi Annesi Alexandrea ve Manevi babası Damon ile otururken televizyonda bir virüsün başladığını ve bu virüsün insanların arasında kavga ve öfkeye neden olduğunu öğrenir.Babası ilk başta pek ciddiye almaz çünkü babası zombi,aylak gibi saçmalıklara inanmıyordu fakat Jesse izlediği filmler yüzüden bu haberi ciddiye almıştı. Bunun üzerine ,hemen bir hışın odasına giderek zulaladığı bir miktar parayı alır ardından babasının arabasını alıp. Markete gider bir sürü şey alır kişisel bakim, yemek, su, tuvalet kağıdı ve diş macunu gibi bir sürü eşya alır.

Marketten eve geldiğinde. Kapının açık ve evin çimlerle kaplı ön bahçenin yerinde aşırı fazla kan ve bazı insan iç organları vardı.
Jesse bu görüntü ,karşısında şoka girer. Ve hızla evin içine koşar
evin içinde Babasının iç organları hol’ün ortasında duruyordu Jesse çok soğuk kanlı, birisi olduğundan koşarak kapıyı kapattı.Ardından eline mutfaktan bir bıçak alıp gözleri yaşlı bir şekilde evi kontrol etmeye başalar.Evi tamamen aradıktan sonra Evde annesi Alexandrea’yı bulamaz.Hemen Evin camlarını kapatır.Evi güvene alır ve evde kaldığı uzun dönem içinde evden çıkabilmek için .Her zaman sevdiği ve üstünde bir şeyler yapabildiği arabalara kendini iyice adar. Arabanın camlarını,kapılarını ve diğer yerlerini Plana çizer ve evde ki malzemeler ile aracı zırhlar. Arabayı zırhladıktan sonra evde son günlerini geçirir ve yola koyulur.