Kane Connell'ın Hikayesi

Ailevi Durum

25 Ocak 2011’de Amerika Detroit’te doğmuş olan Kane Connell, aile içi geçimsizliklere sahip olan bir çocuktu. Her zaman için annesiyle daha yakındı. 2017 senesinde 6 yaşında olan Kane babasını artık sevememeye başlamıştı. Aile içi yaşanan şiddet ve hakaretler Kane’i büyük ölçüde etkiliyor ve daha da ilerisi olacaktı. Her gece uyumadan yatağına geçip tahtadan kendi yonttuğu bıçağı eline alıp ağlayarak uyurdu. Bu durum 1 sene daha devam ettiği gibi aynı sene içerisinde annesi babasıyla boşanmıştı.

Yeni Bir Başlangıç

2018'in Haziran ayı gibi Gratiot Avenue / Rosemary sokağına taşınmışlardı. Taşındıkları evi çok seven Kane, 2. kattaki yatak odasını kendine istemişti. Annesi de Kane'in ruhsal sıkıntıları için belki bir umut olarak görüp o odayı ona vermişti.

Detroit’te doğma büyüme olan Kane, 2019 senesinde daha çok sokağa çıkmaya ve diğer siyahilerle takılmaya başladı. Bu onun kötü taraflarını ortaya çıkarmıştı. Sokak hayatına ve kurallarına fazla uyum sağlayan Kane, okula uyum sağlayamamaya başlamıştı.

2020 senesinde annesiyle arası çok daha iyi olsa da eve para getirmeyi çok iyi bilse de annesi bu durum için endişeliydi. Kane aynı zamanda bir uzman tarafından psikolojik destek alıyordu. Fakat Kane sürekli sorulan soruları geri çevirmeye ve kendi çapında cevaplayarak geçiştirmeye çalışıyordu. Bu durum da annesi bir süre bu durumu kabullendi ve annesi de bu duruma çok üzülmüştü.

Annesinin ismi Mary idi. 172 boylarında, siyahi ve saçları örgülü bir kadındı. Mary her zaman oğlu Kane'i çok sevmişti. Her şeyden önce onun psikolojisini düzeltebilmek istemişti. Fakat kendi psikolojisini düzeltip travmalarını atlatamamıştı. 2020 senesinde ilk gerçek suçunu işleyen Kane bu durumdan çok zevk aldığını fark etti. 2 arkadaşı ile bir iş adamının arabasına çöküp içindeki değerli eşyaları almışlardı. Bulduğu rolexi cebine atan Kane, hemen sokaktaki O.G'lerin yanına gidip yaptığını göstermek istemişti. Bunun için övülmek istiyordu. Fakat beklediği gibi olmamıştı.

İkilem

D.M (D.Mohammad) lakaplı O.G rolexine el koyup ona kendi çaldığı rolexin fiyatının %10nunu bile karşılamayacak kadar para uzatmıştı. Bu duruma o an ses etmeyen Kane kendi içerisinde ayrılmalar yaşıyordu. Arkadaş çevresini daha çok genişletip, arka mahalledeki insanlara daha çok kanı ısınmıştı. 2021 senesine geldiğimizde okulu bırakmaya karar veren Kane annesinin ağlaması üzerine okula biraz daha devam etmeyi kabul etmişti. Kane: “Okulumun muhtemelen son senesi olacaksa madem öğrenebildiğim işime yarayan şeylere daha çok kulak asıp kendimi geliştirmeliyim” diye düşünmüştü.

Okul ortamını sevmeyen Kane’in aslında derslerle alakası vardı fakat içinden gelmiyordu. Fizik, matematik derslerinde çok iyiydi ve çok hoşuna gidiyordu. İçindeki olan ikilem ve çatışmaları bir süre sonra resim çizerek tuvallere dökmeye başlamıştı. Çok basit olsa da annesi bunu büyük bir gelişme olarak görüyordu. Büyük bir vurgun yaptığı işinden arta kalan paralarla kendisine boyalar tuvaller fırçalar almıştı. 2021’in 18 Haziran’ında okullar kapandığı için Kane çok sevinmişti. Annesiyle konuşup daha fazla gitmek istemediğini asıl onu iyi hissettiren şeyleri bulduğunu söylemişti. 22 Haziran günü Dojo kılıç saldırı ve savunma sanatlarına yazılmıştı. Kendini geliştirmeyi çok sevmiş olan Kane, içindeki sevgi eksikliğini yaptığı şeyleri sevgiyle yaparak dolduruyordu. Fakat ona bakan kimse duygu görmezdi. Çocukluğunda bütün hislerini içine atmasının bunda büyük bir etkisi vardı. Kendisini kılıç sanatlarında ileriye götürmüş olan 10 yaşındaki Kane Dojo kılıç sanatında ki ilerlemesi sebebiyle annesinden katana almasını rica etmişti. Annesinin de aylık olarak babasından kalan emekli geliri vardı. Annesi de bunu biraz endişeleyle kabul etmişti.

2022’nin 25 Ocak günü Kane’in doğum gününde annesi ona sürpriz bir parti düzenlemişti. Akşam saatlerinde olacak bu partiden haberi olmayan Kane, Salı günü öğlen saatlerinde Dojo dersindeydi. Annesi de Kane’i seven mahalledeki abi ve ablalarını doğum günü partisine davet etmişti. Aynı şekilde bu doğum günü partisini duyan arka sokağın O.G’si kabul edilen Kejuan Jones (K.J Mahlası)'da bu partiye katılacaktı. Kane’in icraatlerini ve mahallesinyle olan ilişkilerini çok iyi biliyordu. Ufak bir ekiple onlar da bu partiye özel bir hediyeyle katılacaktı. Akşam saatlerine doğru idmanını bitirip eve yola koyulan Kane, annesi tarafından gelen aramayı açıp “Eve geliyorum, endişelenme.” demişti. Bunu duyan annesi ve partide olan diğer kişiler son hazırlıkları yapmaya koyulmuştu. Perdenin arasından Kane’in evin yolunun oradan geldiğini gören arkadaşı annesine söyleyip bütün ışıkları kapatmıştı. Annesi de pastayla mumları ve pasta maytaplarını ateşlemek için hazırda bekliyordu. Anahtar sesini duyunca herkes Kane’in eve girmesini bekleyip doğum gününü sürpriz ile kutlamıştı. Kane bu duruma güler yüzle karşılamaya çalışsa da doğum günleri pek sevdiği söylenemezdi. Doğum günlerini kutlamayı saçma bulurdu fakat bu ortamı bozmak istememişti. Herkes Kane’e 10 yaşındaki bir çocuğa ne hediye verilirse onları vermişti. Hediyeyi verme sırası K.J’ye gelince elinde 2 tane olmak üzere kutu vardı. Birisi küçük kare birisi orta boy dikdörtgendi. Kane’i yanına çağıran K.J hediyesini verip birlikte açmasını Kane’den rica etmişti. Kane’de kafasını sallayarak onaylamıştı. Parti devam ederken K.J ve ekibi arka bahçe kapısının alçak merdivenlerine oturup hediyeyi açtılar. Küçük kare kutunun içerisinde Rolex bir saat, dikdörtgen kutunun içerisinde Glock 17 Gen 4 bulunmaktaydı. K.J Kane’in sokakta insanlar ve üyeler tarafından sevildiğini bildiğini ve onu yanında istediğini söylemişti. Kane büyük bir meynuniyetle kabul etti. Hediyeleri için de ayrıca teşekkür edip sarıldı.

Bu olaydan 2 hafta sonrası ve içerisinde K.J, Kane’e silah kullanmayı mahallenin ileri sokaklarında bulunan poligonda öğretti. Küçük yaşında cebinde silahla dolanan Kane, eve geldiğinde içinde yaşadığı karmaşaları tuvallere yansıtıyordu. Bir süre sonra yaptığı resimler yavaştan bir gelişme kaydetti. Ergenlik dönemine 11 yaşında giren Kane, kişilik arayışı dönemini suskunlukla geçiren bir çocuk olmuştu. 3 Mart günü Sabah 9:35 de uyanan Kane, odasında bulunan televizyonu açtığında polislerin sivil halkı ölümcül güç kullanarak elimine ettiğini gördüğü zaman hemen yastığının altındaki silahına sarıldı. Alt kattan gelen gürültü sesleri ile yatağından fırladı ve komodinin yanındaki katanayı eline alıp silahını arka beline sıkıştırmıştı. Yavaş yavaş merdivenlerden inen Kane annesinin çığlıklarını duydu ve gürültülerin şiddeti daha da artmıştı. Sokaktan da silah ve çığlık sesleri geliyordu. Salona doğru hızlıca gittiğinde bir adamın annesinin üstünde olduğunu ve elleriyle kavrayıp ısırdığını gördü. Kane hem korkup hem de sinirle adama tekme attı. Kane biraz sarsılmıştı. Adam yere düşmüştü. Kane suratına baktığında teninin solduğunu ve normal bir şey olmadığını fark etti. Annesinin durumuna bakıp ağlamaya başladı. Kan kaybını durdurmaya çalıştı fakat ısırılan bölge büyüktü. Ayağa kalkan adam bir çığlık atarak Kane’e doğru atladı o sırada annesi can havliyle güçlükle de olsa adama sarılıp yere devirmeye çalıştı. Kane yere düşüp katanasını elinden düşürmüştü. Cebinden silahını çekip adama doğrultup 3 4 el ateş etmişti. Fakat adam pek etkilenmişe benzemiyordu. Daha sonra yuvarlanarak katanasına gitmeye çalışan Kane’i bacağından yakalayan adam üstüne atlamaya çalışırken Kane kafasını ortadan ikiye ayırmıştı. Annesi ve durum için hemen telefonuna ulaşıp 911’i arayıp acil yardım istemeye çalışacaktı fakat herhangi bir operatöre ulaşamadı. Aklına K.J’i aramak geldi. Yaklaşık 1 dakika kadar sonra açmıştı. O anın dalgınlığı ile annesinden gözünü ayıran Kane olayı anlatmaya çalıştı.

K.J insanların agresifleştiğini durduk yere birbirlerine saldırarak birbirlerini yedikleri bir yamyamlıktan bahsediyordu. O sırada ağlayan Kane, arkasını döndüğünde annesinin evine gelip onlara saldıran adama benzediğini fark etti. Bir anda üzerine atlayıp Kane’i yere serdi. Telefon çağrısı açık vaziyette, K.J bu gürültüyü duymuş olacak ki hızlıca oraya yetişmeye çalışıyordu. Kane çığlıklarla “anne dur, benim oğlun Kane” diye sayıklayarak ağlayarak annesini zapt etmeye çalışmıştı. Arka bahçesine açılan kapıdan daha yeni yetişen K.J camlı kapıdan olayı gördü. Ve Kane daha fazla gücü yetmeyip annesinin kafasına 2 el ateş etmişti. Bunu gören K.J gördüğü gibi kapıyı açıp Kane’i oradan çıkarıp acilen önemli eşyalarını alması gerektiğini söyledi.

walking-dead-zombie-1

Alelacele bir çanta hazırlayıp içine bir miktar dolu 9mm mermi bir kaç yiyecek, su almıştı. Yanında silah olarak ise annesinin ona aldığı katana ve K.J’in ona hediye ettiği Glock 17 Gen 4 tabancası vardı. K.J, ekibinden bir kaç üye ve Kane o evden hemen uzadılar. Kane ağlıyorken K.J onu taşıyordu. K.J, 187 boyunda, koyu kahverengi göz renkli, sağ kulağı küpeli, iri yapılı 25 yaşında bir siyahiydi. Baygınlık geçiren Kane için endişelenen K.J onu hastaneye götürmenin riskli olduğunu düşünüyordu ama denemek zorundalardı. Yürüdükleri adım attıkları sokaklarda, caddelerde yamyam insanlar birbirlerine saldırıyorlardı. Üstlerine gelmeye çalışan yamyam insanları vurarak elimine etmeye çalışıyorlardı. Fakat bir süre sonra kalktıklarını gören K.J kafaya ateş etmeyi denemelerini söylemişti. Bizzat Kane’in kendi annesinin kafasına sıktığını görmüştü. Daha sonra bir daha ayağa kalkmamıştı.

Hastaneye kadar gidilen yolları zorlu geçse de ulaşınca K.J çok kalabalık olduğunu gördü. Hastanenin hemen yanında bir kaç askeri donanma gördü. Bunlar Ulusal Muhafızlardı. Yanlarına koşarak giden K.J’i silahlarını doğrultarak durdurdular. Kontrol ettiler. K.J bu duruma anlam verememişti. Temiz denildiğini duyduktan sonra askeri bir araca bindirildiler.

Araç içinde askerlerin üst birimlerle olan konuşmalarına şahit olmuşlardı. K.J, Ulusal Güvenlik Lideri olan birisinin delta dahil bütün birimlere güvenli bir bölge oluşturulması için talimat verdiğini işitir. Bu askerlerin aralarında olan hararetli geçen konuşmalardan zombi kelimesini duyar. “Bütün yıllarca filmleri dizileri yapılan virüs, gerçekten de dünyamızda var mıydı?” diye içinden düşünüyordu. Fakat ırkçı bir harekete maruz kalmamak için bunları duymazlıktan geliyormuş gibi yaptı. Ekip arkadaşlarına da temkinli olmasını işaret etti. Bir asker Kane’e doğru bakıp nesi olduğunu sormuştu. K.J, gördüğü ve Kane’in anlattığı olayları tamamen söylemişti. Bu duruma çok üzülen asker bu durumu atlatacaklarına dair olan umutlarından bahsetmeye başlamıştı. Fakat K.J’in aklı Kane’deydi. Bir süre sonra kendine gelen Kane, gözlerini açıp ağlayarak K.J’e sarıldı. Bir süre sonra ağlamasını keserek neler olduğunu ve nerede olduğunu sordu. Askerler güvende olduklarını söylemişti.
Yaklaşık 1 saat kadar sonra aracın önüne büyük bir zombi topluluğu çıkmıştı. Araç tam zırhlı olmadığı için ezip geçmeye çalışırken araç yalpalayıp şoförün kontrolünden çıkıp takla atmıştır. K.J, Kane’e sıkıcı sarılıp arabanın savrulması sonrası araçtan çıkmaya çalışmıştır. Askerlerden 2’si ölü durumda olduğu için bir askerin silahını almıştır. 2 ekip arkadaşından 1’si de vefat etmiştir. Kalan kişilerle o bölgeden hızlıca uzaklaşmaya çalışıp bir kaç gece sonra Los Santos şehrine ulaşmışlardır. Lost M.C’nin eski bölgesini keşfedip orayı güvenli bulup biraz daha barikat ekleyip kalabilecek düzene sokmuşlardır. Aralarında askerlerin de olması hem nöbet tutma hem de yağma zamanları için muazzam bir önem arz etmekteydi. Kendi güvenliğini sağladıkları bu güvenli bölgede askerlerle arasını iyi tutmuş ve hayatta kalmak için gerekli bilgileri yavaş yavaş kavramaya başlamıştır. Bu sırada Kane, annesinin kaybını kendi elleriyle oluşturduğu için içinde kendine olan bir öfke vardı. Her sene geçtikçe bu öfke sessizliğine ve menfaat duygusunun gelişmesine sebep oldu.

2026 senesinde dışarıda K.J ile yağmaya çıkan Kane. Yanlışıkla denk düştüğü frekanstan bir anons duyar. Bu anonsta Paleto denilen bölgenin enfektelerden izole güvenli bir yer oluşturulduğu ve hayatta kalan insanların Tanrı’nın çağrısına cevap vermelerini söylediklerini işitti. Bu bir anons tekrar frekansıydı. Nerede olduğunu bulmaları bulabilecekleri harita veya karşılaşabilecekleri insanlar ile sınırlıydı.

2035 senesinde 24 yaşında olan Kane kendine olan özgüvenini büyük bir şekilde toplamış bir insana dönüşmüştü. Bir gün K.J ile yağmada iken girdikleri dükkanın kasasında şehirin haritası yer almaktaydı. Biraz yıpranmış ve eskiydi. Paleto denilen bölgeyi bulup, nerelerden yola çıkabileceklerini, nereden araç bulabileceklerini planlamaya başladılar. Uzun bir süre yarı güvenli bir bölgede yaşamlarını sürdüren bu insanların içinde dış dünyaya tamamen ayak atmanın bir korkusu ve aynı şekilde tamamen izole bir yere yerleşmenin verdiği umut da bulunmaktaktaydı.

Uzun bir tartışma, plan ve hazırlık evreleri sonrası bütün ekip tamamen hazırlıklı bir şekilde güvenli bölgelerini terk edip yola çıkmaya koyulurlar. Karşılarına çıkan arabaları dikkatli bir şekilde yağmalayarak anahtarlarını bulmaya çalışırlar. Yaklaşık 4 saatlik bir yürüme sonrasında 1988 Chevrolet Astro (Moonbeam) bir araç gördüler. Anahtarını aramak için levyeyle arka kapıyı açıp torpidoyu kırdılar. Torpidoda yedek anahtara benzer bir anahtar bulup denerler ve araç çalışmaktadır. Sürücü koltuğuna geçen Kane zombi toplulukların arasından sıyrılmaya çalışıp Paleto’ya doğru yol alır.

Bir süre sonra benzinleri bittikleri için bir benzinliğe gitmeye çalışırlar fakat elektrik olmadığı için benzin atamamışlardır. Temiz bir hortum bulup diğer araçlardan hortumlamaya çalışıp başarılı olurlar. Haritadan baktıklarına göre dümdüz yollarında olması gerekiyordur. Bilmedikleri için umutları sönmeye başlamıştı. İleride büyük bir sur gören diğerleri sevinç çığlıkları atmışlardı. Daha sonra Kane sessiz olmalarını hala güvende olup olmadıklarını bilmediklerini onlara hatırlattı. Katılmış olacaklar ki herkes kendine geldi.

Paleto girişine yaklaştıklarında kendilerine Judge adı veren bir toplulukla karşılaşmışlardı. Bu kişilere durumlarını anlattıklarında kalacak yer olduğunu söylemişlerdi. İlk önce kontrol edip daha sonra dezenfekte edilen grup Paleto’da artık güvenli bir hayat sürmektedir. Tanrı’ya olan inancını tazeleyen Kane, son 3 senede yaşanan yönetim değişikliklerinden biraz tedirgin olmuştu fakat Tanrı’ya olan inancı pek etkilenmemişti. Kane şuan Paleto’da 2038 senesinde makineye bağlı olan K.J ile ilgilenmeye çalışmaktadır. Kane’i bu süreden sonra neler beklediğini hepimiz göreceğiz.

4 Beğeni