Lee Daınty

Lee Daınty 2010 yılında Los Santos da doğmuştur. Annesi doktor babası kampçıdır. Zeki bir çocuk olan Lee annesi gibi Tıp okumak yerine babası gibi kampçılık yapmak ister. Ancak ailesinin ısrarı sonucunda derslerine çalışmaya söz verir 2021 yılında ilkokulu bitirip ortaokula geçtiğinde haberlerde sürekli ismini ilk defa duyduğu “ZOMBİ” kelimesi her yerde yankılanıyordu şehirde adeta savaş ortamı vardı bütün insanlar marketlere koşuyor erzak alabilmek için birbirine saldırıyordu insanlar ya sığınaklarına ya da şehirden ayrılmaya çalışıyordu ancak şehire gelen giden bütün uçuşlar iptal edilmişti sokağa çıkma yasağı ilan edildi ancak devlet bu yeni tür hastalığın garip bir semptomu fark edilmiştir hastalık insanları daha vahşi ve saldırgan yapıyordu bu hastalığa yakalanan insanlar bir nevi çürümeye başlıyordu.Devlet hastalığın olduğu yerleri tespit etti ve oraları karantina bölgesi ilan etti ancak hastalıklılar buralardan kaçıyor ve etrafa yayılıyordu destek birimleri geliyor ancak hastalıklıların sayısı ve saldırganlığında bir şey yapamıyorlardı, erzaklar tükeniyor, sığınak hayatı Lee ve ailesi için tam bir cehenneme dönmüştü yapabilcekleri tek şey radyodan devletin yaptığı yayınları dinlemek ve yemeklerini bitirmemekti. 1 yıl boyunca sadece kendi belirledikleri güvenli yerlere gidip erzak bulup geldiler. Her geçen gün radyo kanalları azalıyor, şehir sessizleşiyordu hükümet hastalığa karşı koyamıyordu şehirde insanlar erzak için birbirine saldırıyor zombilerden farkı kalmıyordu Lee ailesi ile bir karar aldı bu kapana sıkışmış yerde yaşayamazlardı.
Yıl 2025
Lee büyümüş babası sayesinde birazda olsa hayatta kalmayı öğrenmişti babası ve annesi vardiyalı şekilde dışarı çıkıyor yeni yerler keşfediyorlardı erzakları iyi durumdaydı. Gecenin köründe bir ses patladı “TAK TAK TAK” bu ses sığınağın kapısından geliyordu sığınağın kapısı kilitliydi ancak daha önemli birşey vardı
Lee ve ailesini nasıl bulmuşlardı kapıyı açmakla açmamak arasında kaldılar ancak içeriye gelenler çoktan bu kararı vermişlerdi kapıya 1 el ateş ettiler kilidin kırıldığını görünce içeri daldılar Lee ve ailesi onlara hiçbir şekilde karşı koymadılar yağmacı oldukları belliydi istekleri de , ailenin yemeklerini istediler yemeklerini vermek istemiyorlardı ısrar ettiler zorla yemeklerine el koydular. Bütün yemekleri alınan aile 3 kişi dışarı çıkma kararı aldı alabilcekleri kadar erzak alıp döneceklerdi en iyi yer tabikide büyük bir marketti ihtiyacı olan bütün yemekleri aldılar ancak geri dönüşte Lee nin ayağı bir vitrine çarptı vitrinin yıkılışı ile içerde bir yankı oldu bu vitrinin sesi değildi bir sürü bağırma sesi ,var güçleriyle kaçtılar Lee ve babası kaçtı ancak annesi ayağından ısırılmış durumu iyi görünüyordu ancak radyoda duyduklarına göre ısırılmanın onları zombiye dönüşmek için yeterli olduğuydu bunu tartışamazlardı hızlıca sığınağa döndüler Lee nin annesi kötüleşiyordu terlemeye titremeye başladı dönüşeceğini anlamaştı. Lee nin annesi ,babasının kulağına birşey söyledi bunu kabul etmedi babası, ancak başka seçeneği yoktu gözleri dolmuştu dışarı çıktılar Lee olanları anlamamış şekilde sığınakta bekliyordu bir silah sesi duyuldu dışardan babası geldi silahını masaya koydu. Lee annesini sordu ,babası gözleri dolmuş bir şekilde: üzgünüm evlat.
Yıl 2030
Babası ,Lee ye bütün bildiği hayatta kalma bilgilerini öğretmiş, Lee artık babasıyla birlikte erzak toplamaya gidiyordu erzakları iyi durumdaydı ,yine erzak toplarken yüksek bir silah sesi geldi babası bağırdı :Lee yere yat. Yağmacılar Lee ve babasını tuzağa düşürmüştü sayıları çok fazlaydı Lee bir çıkış buldu babasına söyledi ancak onları takip edeceklerini biliyorlardı babası :artık onunla buluşmalıyım beni bekliyor dikkat et oğlum. Lee babasını orda bırakmak istemedi ancak zaman daralıyordu kaçması lazımdı yapabilcek başka birşeyi yoktu.
Yıl 2036
Lee burada bu şehirde yalnız kalmıştı ve kimin dost kimin düşman olduğu belli değildi burada hayatta kalmalıydı.