Loki Jorgensen'in hikayesi

Loki Jorgensen 2011 tarihinde Amerika’nın Teksas eyaletinde ailenin tek çocuğu olarak dünya gelmiştir. Babası İskandinav kökenli Annesi Amerikalıdır. Annesi başarılı bir ressamdır ve ufak bir dövmeci dükkanları vardır. Annesinin mesleği ve eğitimleri sayesinde Loki iyi bir resim çizme yeteneğini elde etmiştir. Babası ise barlarda mekan korumacılığı ve yasa dışı ticaretler yapan ufak bir motor kulübünün üyesidir. Babasının serbest ruhlu ve anarşist yapısı Loki’nin de böyle bir karaktere sahip olmasını sağlamıştır. 2022 yılında virüsün Amerika da ilk duyulmasının ardından ailesiyle haberleri yakından takip etmiş ve olası bir yayılmaya karşı gerekli ekipman ve gıdayı temin etmeye başlamışlardır. virüsün Amerika’da yayılımından 10 gün sonra yaşadığı ülkede halkın korunabilmesi için Oklahoma’da ufak bir bir sığınma merkezi kurulmuştur. Buraya ulaşmak isteyen Jorgensen ailesi babasının motor kulübü üyeleri ve üyelerin aileleriyle 20 kişilik bir ekip kurmuş ve Oklahoma’ya doğru yola çıkmışlardır. Ancak bu yol sandıkları kadar kolay olmamıştır dışarıda muazzam bir kaos mevcuttur. İnsanlar can havliyle sağa sola koşturuyor enfekteler şehirde kol geziyordu. Oklahoma’ya varana kadar ekibinden birçok kişi enfekteler tarafından ısırılıp hayatını kaybetti. Oklahoma’daki sığınma yerine vardığında sığınma bölgesinin tamamen çöktüğünü eyaletteki güvenlik güçleri ve yöneticiler kendi ailesinin güvenliğini düşündüğü için o bölgede halka yardım eden kurum veya kuruluş kalmamıştı.

Ülkede telekominasyonun durması dolayısıyla çevre eyaletlerde bir toplanma alanının olup olmadığını öğrenemediler ve yıllarca dışarıda farklı bölgelerde kamp kurarak hayatta kalmaya devam ettiler. 2030’lu yılların başına kadar hayatlarına bu şekilde devam ettiler bu süreçte Loki, çocukluğunu böyle bir dünyada dışarıda geçirdiği için hayatta kalma temellerini iyice öğrenmiş ve uyum sağlamıştır. 2032 yılında Loki dışarıda erzak aramadan döndüğü esnada kampta gece uyurken ekipte gece nöbeti tutan kişilerin ihmali sonucu kampa büyük bir zombie sürüsü saldırmıştır ailesini ve ekibini orada kaybeden Loki kampa döndüğünde büyük bir acı yaşamıştır artık hayatta kimsesi yoktur. Babasının motorunu alıp hayatta kalma savaşına tek başına devam etmiştir.

Loki babasından kalma motorla 3 yıl boyunca her gün farklı bir yerde yatarak hayatta kalmaya çalışmış ve yolu Amerika’nın Los Santos Eyaletine düşmüştür. Bir kış günü hastalanan Loki ihtiyacı olan gıda ve ilaçları karşılayamamış vücudu bitkin düşmüş ve yere yığılıp kalmıştır. Loki hayatının orada sona ereceğini düşünürken tüm yaşadıkları gözünün önünden geçmiştir ve bitkin düşüp bayılmıştır. Gözünü açtığında bir binanın çatısındadır yanmakta olan bir ateş ve kenarda konserve , su bulmuştur. Loki nerede olduğunu anlamaya çalışırken yanına Leo ( @Leo Lucian ) adında biri geldi ve yiyecekler senin için burada güvendesin diyerek kendini tanıtmıştır. Leo Loki’ye; buraya Washington’daki sığınma bölgesinden geldiğini ve burada Paleto adlı bir güvenlikli alanın olduğunu ve orayı aradığını ancak aracının arızalandığından bahsetmiştir. Burası Loki’nin hayatta kalmak için son umududur. Kendini toparladıktan sonra motoruna binip Leo ile birlikte Paletoyu bulmuşlardır.

Paletoda geçirdiği 3 yıllık süreçte anarşist yapısı gereği Rahip Brigid’in birçok fikri ve yasası Loki’yi rahatsız etmiş özellikle bir vaazında bu virüsün Tanrının günahkar insanlar yüzünden bir cezası olduğunu ileri sürmesi sonucu aklına ölen masum ailesi gelmiştir ve Loki için Rahip Brigid’e olan tüm saygısını yitirmesine yol açmıştır.

3 Beğeni