Lupin Taylor (Akrep)

Lupin Taylor (Akrep)

Karakter Hikayesinde bulunan kişiler
Damon : @HolyDarkness
Diaz : @borarsln
Cornelius : @Chief
Kevın Ace : @Serdar
Kevın Luis : @Efey67
Querencia Topluluğu ve The Crixus Topluluğu üyeleri

2021 Öncesi ;

06,01,2010 Yılında Los Santos’da doğan Lupin Taylor, 190 boylarında, 110 kilo ağırlığında, açık mavi göz rengine ve siyah düz saçlara sahiptir. Lupin ilkokulu bitirmek üzere olduğu sıralarda, evlerine yakın bir Sirk alanı kurulduğunu, çocukları eğlendirmek için çok güzel etkinlikler yapılacağını okuldaki arkadaşlarından duyar ve okuldan eve döndüğünde annesi ve babasına bu konuda ısrar etmeye başlar. Israrlar sonrasında çocuklarını kıramayan aile Lupin ve ablası Lily’yi alıp Sirk çadırına giderler. Sirk içerisinde önce hayvan gösterileri yapılır herkes bu gösterileri şaşkınlıkla izlemektedir ve sonra hayvanlar kafeslere gönderilerek içeriye palyaço girer. Palyaço içeriye girdiği anda Lupin’in ablası ağlamaya başlar ve oradan kaçmaya çalışır. Lily Palyaçodan korkmuştur. Lupin ve ailesi Lily’nin peşinden gidip onu sakinleştirme çabasındadır. Lily elini yüzüne götürüp ağladığı sırada gözyaşlarının da etkisiyle önünü göremez ve çadırın iplerine takılır. Lily iplere takıldığı anda ona doğru koşan Lupin çadırın sağlam bağlanmaması ve şiddetlenen rüzgarla birlikte üstüne gelen çadırın altında kalır. Çadırın devrilmesiyle insanlar feryat figan çığlıklarla kaçmaya çalışırken Lupin’i kimse bulamaz ve ablasıyla birlikte çadırın altında kalmıştır. Gösterinin yapıldığı çadırda orta çemberde sağ ve solda iki adet ateş tabakası olduğu kimsenin aklına gelmez ve çadırın da yıkılmasıyla alev alması kaçınılmaz olur. Alevler giderek büyürken kimse müdahale edemez Lily orada can verirken Lupin güç bela da olsa İtfaiye’nin de bir süre sonra yetişmesiyle baygın bir şekilde hastaneye kaldırılır. Haftalar sonra gözlerini açan Lupin, hafızasını kaybetmiştir ve kimseyi hatta hiçbir şeyi hatırlamamaktadır. Lupin’in annesi ona bir şeyler hatırlatmaya çalışırken o anlam veremeyip boş baktığı sırada odadan içeriye doktor girer “Tekrar geçmiş olsun, Lupin’in durumu iyi fakat beyin travması geçirdi, Normal şartlarda bile travma zor bir durumken bu yaşta bir çocukta neler olacağını kestiremiyoruz, Lütfen her ihtimale karşı onu çok yormayın dikkatli olun”. Birkaç ay hastanede tutulan Lupin hastanede bulunduğu sürede hafızası çok az yerine gelmiş ve hâla bir şeyleri hatırlamakta güçlük çekmektedir. Lupin’in tedavisi ve tetkikleri sürerken aile ona kitaplar almış, bol bol eğitsel şeyler izletmiş ve beyin fonksiyonlarını tekrar çalıştırmak için çaba sarfetmiştir. Hastaneden taburcu olan Lupin , hastaneden çıktığı anda karşısında bir saksında papatya görür ve birden dönüp Lily’yi sorar, Aile durumu saklayamaz ve onu Lily’nin mezarına götürür. Lily’nin mezarı başında saatlerce ağlayan Lupin zor bela ayağa kalkıp eve döner. Ablasına verdiği sözleri, onunla geçirdiği her anı ufak tefek hatırlayan Lupin o gün kendine bir söz verir ve Lily’nin isteğini yerine getirecek, çok güçlü bir adam olacak ve ablası Lily’yi hiç unutmayacak.

2021 ;

2021 yılında Lupin’in hayat iyice düzene girmiş ve okulda gayet başarılı bir yol çizmeye başlamıştır. Soğuk kış aylarından bir gün Lupin okuldan eve döner, zile bir kaç kez basar, bir kaç kez var gücüyle kapıyı yumruklar, hafif ağlamaklı bir şekilde bağırır ama kimse cevap vermez ve kapı açılmaz. Daha önce böyle bir durumla karşılaşmayan Lupin evlerinin kapısında oturup beklemeye başlar. Artık karanlık çökmüştür, eve ne gelen vardır ne giden, şans eseri kapı komşusu Felix o saatlerde işten dönmektedir ve Lupin’i görür, ona yaklaşıp ne olduğunu ve ailesinin nerede olduğunu sorar, Lupin durumu anlattıktan sonra komşusunun davetiyle Felix’in evinde gider ve ikram edilen bir kaç şeyi atıştırdıktan hemen sonra evini gören pencere’nin kenarına oturup beklemeye başlar. Sabah saatlerinde pencere kenarında uyuya kalan Lupin’i gören Felix dışarı çıkıp tanıdığı bir polis memurunu arayıp durumu anlatır ve ne yapabileceği konusunda araştırmalara başlar, Lupin’in içinde kaldığı bu durum için işten izin alan Felix , Lupin’in ebeveynlerinin kaza yaptığını ve hayatını kaybettiğini öğrenir, Durumu zor bela Lupin’e anlatır. Daha 11 yaşına yeni giren Lupin yaşadığı durum ve kimsesiz kalması karşısında hayata küser, bir süre adeta bir ot gibi tepkisiz , duygusuz yaşamına devam eder, ona kapısını açan, yardımcı olan Felix zor bela da olsa yemek yedirerek onunla konuşmaya çalışarak yanında olur.

Büyük felaket dönemi ;

Bölüm 1:

Ailesini kaybetmesinin şokunu daha çok yeni atlatan Lupin , Ona karşılıksız yardım eden komşusunun yardımlarıyla biraz kendini toparlayabilmiş ve Felix’in de zaten zor geçinmesinden dolayı kimsesiz çocuklar yurduna yerleşmişti. Yurtta kimseyle oynamayan , şakalaşmayan , çocukluğunu adeta yaşamayarak sadece o kimsesiz çocuklar kurumu tarafından verilen kitapları okuyan ve ders çalışan bir çocuk haline gelen Lupin uyuduğu bir sırada kulak çınlaması ile uyanır , etrafında baktığında kaldığı yatakhane tamamen karanlık , içeride sanki birşeyler yanmışcasına bir duman ve odanın tepesinde daha önce sadece flimlerde yanarken gördüğü kırmızı dönen bir acil durum ışığı görür. Kapı aralığından koridorda yanan beyza cılız bir ışık dikkatini çeker ve yataktan kalkıp ona doğru gitmeye çalışır, yürümeye çalıştığı sırada duman’ın da etkisiyle gözleri kararır ve düşüp kafasını vurarak bayılır.

Bölüm 2:

Lupin gözlerini açtığında kendini daha önce hiç görmediği ahşap eski bir oda içerisinde yük paletinin üzerine tahta koyularak yapılmış bir yatak üzerinde bulur. Önce kendine bakınır sonra hemen sol tarafında gördüğü kapının ardından gelen sesleri işitmeye başlar, “Bu çocuk nerden çıktı şimdi , Gerald da iyice bunadı , çocuk konusunda onu dinlememeliydik.” . Konuşmalar devam ederken Lupin ayaklanır ve odadan dışarıya çıkar. Karşısında eski han’ları anımsatan büyük bir oda , ortasında küçük bir ateş , ateş etrafında birkaç ızgara demiri, üstlerinde tenceler ve tencerelerden çıkan buharlar, odaya baktığında dışarıdan hiç ışık girmiyor ve gözleri ateşin ışığına alıştıkça karanlıklar içinde odadaki 2’li 3’lü gruplar halinde duran insanları görmeye başlıyor. İri yarı Kızıl saçlı ve uzun sakallı göbekli bir adam Lupin’e doğru yaklaşır ve onun elini tutarak onu kenara çeker ve dizlerinin üstüne çökerek onunla konuşmaya başlar. Adının Gerald olduğunu öğrendiği adam onu bir patlamadan kurtardıklarını ve devamında buraya nasıl geldiklerini anlatır. Kimlerin yanında olduğunu ve dışarıda dünyaya ne olduğunu bilmeyen lupin burada bulunan bir grup haydut ile hayatına devam etmeye onlardan birşeyler öğrenmeye başlar.

Büyük Felaket Sonrası ;

Lupin yıllar geçtikçe Gerald’ın önderliğindeki haydut grubu içinde büyümüş , sokakta nasıl hayatta kalacağını, nerede ne bulabileceğini , aslında içinde bulunduğu hayat şartlarına adapte olabilmeyi daha çocukken öğrenmiş ve ona göre bir hata yaparak kendisiyle neredeyse yaşıt olan Gerald’ın kızıl saçlı , masmavi gözleri olan kızı Julia ya aşık olmuştur. Bu Haydut grubu ihityaçları olan erzak ve diğer malzemeleri aramak için bir kaç kişiden oluşan her gün farklı isimler verdiği ekip ya da ekipleri günün belirli saatlerinde dışarıya göndererek hayatta kalmaya çalışmaktadır. Lupin , Julia ve bir kaç kişiden oluşan Akrep ekibi erzak aramak için dışarı çıkarlar ama bu sefer işler ters gider, Yemek bulmak için girdikleri bir binada farkında olmadan büyük bir enfekte grubunun arasına giren ekip Lupin dışında herkesin orada ölmesiyle başarısız olur. Çaresiz gözleri kan çanağı ve vücudu yaralar içinde geri dönen Lupin , kızının öldüğünü duyan Gerald tarafından içeri alınmaz ve ölüme terk edilir. Bir süre oraya buraya sürüklenen Lupin farkında olmadan bir kaç enfekte arasında kalır , Julia’nın yanına gitmeyi hedefleyen Lupin enfektelere saldırmaz ve oturup ölümü beklemeye başlar, bu sırada maskeli bir adam levye ile etrafındaki enfekteleri öldürür ve Lupin’e yardım eder , Lupin’i oradan çıkarıp eski bir bar çatısına götürür ve orada birbirlerinin hayat hikayesini dinler. Lupin hayat hikayesini dinlediği Damon ile artık kimsesi de olmadığı için beraber bir hayat sürmeye sırt sırta hayatta kalmaya ve sadece kendileri için çabalamaya başlar. Kendisine Damon tarafından kaybettiği ekibin adı olan Akrep lakabı verilir. Lupin ve Damon birbirlerini kardeş edinerek 5 yıl geçirir, geçen 5 yılın ardından gayeleri ‘YAŞA VE YAŞAT’ olan Diaz ve Cornelius ile tanışır, hayatta kalma savaşları artık 4 kişi olmuştur diye düşünürlerken günler geçtikçe ‘Querencia’ adını verdikleri topluluk içerisinde onlarca kişiyi barındıran ve hâla iyi insanlara yardım etmeye çalışan bir grup olmuşlardır.

Querencia sonrası

Querencia’da çok severken kaybettiği Julia’nın kardeşi olan Kevın (@Efey67) ile karşılaşır ve kısa süren bir tartışmanın sonunda aralarındaki bağ tekrar kuvvetlenir. Querencia’da artık yaşamak istemeyen Lupin Querencia’da tanıştığı dostu Kevın Ace (@Serdar)'nin de ısrarı ile çocukluk arkadaşı Kevın’ı (@Efey67) da yanlarına alıp The Crixus isimli toplulukta yaşamaya başlamışlardır.

2 Beğeni