Metagaming + Yetkili Şikayet

Merhabalar,

Şikayet sebebi: Metagaming + Yetkili taraflı adaletsizlik

Metagaming Kanıtlar : outbreak meta - YouTube

Yetkili şikayet Kanıtlar: https://www.hizliresim.com/ahf7foa https://www.hizliresim.com/rjebd90

Şikayet eden kişinin Discord ID : 281037336316346379

Şikayet ettiğiniz kişiye ait bilgiler : Kişi 10:53 civarı beni öldürmüştür.
Şikayet ettiğiniz yetkiliye ait bilgiler : Chefaeen

Öncelikle yetkili şikayetim mevcut metagaming şikayetimin sonrasıda bağlantılı olduğu için tek bir başlık altında şikayetimi oluşturmak istedim. Video da da görebileceğiniz üzere ortalama şahıslar ile mücadelemiz 2 dk 30 saniye civarı sürmektedir ve ardından şahsi yorumum ile “Gizemli ve eliyle koymuş gibi” biçimde gelen üçüncü arkadaşımız tarafından öldürülmekteyim. Sunucunun bana vermiş olduğu süre bitimine kadar bekleyerek şahsın benim ile etkileşime geçmemesi üzerine konuyu açmak amacı ile E çekmiş bulunmaktayım ve ardından ilgili yetkili tarafından tarafıma bir ticket açılarak görseller üzerinde görmüş olduğunuz konuşma gerçekleşmektedir. Video kaydımdan da görebileceğiniz üzere şahıs eliyle koymuş gibi elinde ingiliz anahtarı ile direkt olarak duruma hakim bir şekilde bana koşmaktadır. Lakin ilgili yetkili görseller üzerinde de görebileceğiniz üzere rolün tamamını izlediğini belirtmiş iken ve E çekmemi de gördüğünü belirtmiş iken bu şahsın nereden ve nasıl direkt olarak alana geldiğini nasıl olmuş ise görememiş olduğunu belirtmiştir. Öldükten sonra beklememiz gereken süre ile ilgili kurallar kısmında herhangi bir kural gözlemleyemedim lakin bu konuda bir kural hatası yapmış isem hatamı kabulleniyorum. Bu konuda tamamen sunucunun bana vermiş olduğu süre ve oyuncunun benimle herhangi bir yağma etkileşiminde bulunmamış olmasından ötürü E çekmiş bulunmaktayım. İlgili yetkilinin konu ile ilgili rolü izlediğini belirterek sadece şahsımın yaptığı hata ile ilgili ticket üzerinden yaklaşımı ve ardından benim şikayetim üzerine forum konusu açmamı belirtmesi ve olayı görmediğini belirtmesi şahsım nezdinde taraflılık hissiyatı uyandırmıştır. Ayrıca şahısların kendilerine göre keyfi bir sürede bizleri bekleterek ardından "/do E izni olumlu " tarzı bir emote atarak E çekmemize izin vermesinin tamamen sunucunun rol gidişat ve ciddiyatına aykırı olduğu ve rol kalitesini etkleyeceği kanaatindeyim. Konu ile ilgili Portal yönetiminin gerekli hassasiyeti ve incelemeyi sağlayacağını ümit ederek şikayetimi arz ederim.

1 Beğeni

İnceleme işlemleri başlatılmıştır, şikayetiniz detaylı bir şekilde incelendikten sonra tarafınıza dönüş yapılacaktır.

Tarafımıza sunduğunuz kanıtlar sessiz olduğundan dolayı çok fazla işlem yapamıyorum. Oyuncu hakkındaki şikayetinizde; kişinin META yaptığını belirtiyorsunuz. Bu konu hakkında detaylı bir inceleme başlattım. Doğrulanması halinde kişi uyarısını alacaktır.

Yetkilimiz hakkında bulunan şikayetinizi anlayamadım, size güzel bir dille oyuncu şikayet formu açmanızı söylüyor. Rolü sadece o yetkilinin izlemesi hiç bir şeyi değiştirmeyeceğini bildiği için size böyle bir talimat veriyor. Şikayetler forum üzerinden detaylı bir şekilde yapılmak zorundadır. Çünkü bizzat üst yönetim olarak hepsini değerlendirip sonuca ulaştırmaya çalışıyoruz. İncelemelerimize göre yetkilimizin yaptığı bir hata bulunmamaktadır.

Oyuncu şikayetine gelirsek, videonun sessiz olması sebebi ile yetersiz delil kabul edilmiştir. Kişi hakkında belirttiğiniz “E izni olumlu” olayından kişi uyarısını almıştır. Tarafımıza bildirdiğiniz için teşekkür ederiz. Son olarak kişinin META yaptığına dair doğrulama yaparsak onun da uyarısını vermekten çekinmeyeceğimizi belirtmek isterim.

@Samurai Hakkınızda oluşturulan bu şikayet talebinden dolayı uyarı almış bulunmaktasınız. Uyarılarınız sebebi ile kalıcı yasaklanabilir veya oyundan belirli bir süre boyunca uzaklaştırılabilirsiniz. Lütfen daha dikkatli olunuz.

Merhabalar,

Öncelikle ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim. Yetkili hakkında ki şikayetim konusunda açıklık getirmem gerekir ise kendisinin ticket üzerinden belirtmiş olduğu üzere rolü izlediği ve hatam dolayısı ile ticket üzerinden uyarı alacağımı belirtmesi idi. Ardından rolü tamamen izlediğini belirttiği için diğer rol hatasını görüp görmediğini ve neden işlem yapmadığını sormamın ardından bu konu ile ilgili foruma konu açmamı belirtmiştir. Burada karşı tarafın herhangi bir forum konusu açmasına gerek kalmadan rolü izlediği için tarafıma uyarı vermek istemesi ve tam tersi bir durum olduğunda sadece beni foruma yönlendirmesi şahsım nezdinde mantıklı gelmemiştir. Ticket üzerinde ki konuşmalarımda da katiyen belirttiğim üzere bir rol hatam var ise bunu sonuna kadar kabul ediyorum ve sizlerden ricam bu aktif çatışma rolleri konusunda süre konusu ile ilgili kesin bir kural getirmenizdir. Çünkü şahıslar bölge de E çekmeyip bekleyen arkadaşıma 27 dakika sonra E izni vermiştir.Bu durumun keyfi olması suistimal edilebilmektedir. Tekrardan ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.

1 Beğeni

Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Detaylı görüşmeleri yetkili arkadaş ile yapacağım. Keyifli roller