Mühendislik Rolü

Bu rol ile alakalı hem diğer comminityleri ve direkt olarak mühendis rolü yapanları ilgilendirecek bir tartışma açmak istiyorum.

Bildiğiniz üzere yapılan mühendislik rollerinde şu anlık neredeyse sınır yok gibi. Hemen hemen her şeyi üretebiliyormuşuz gibi bir durum söz konusu. Rolsel olarak karakterimizde olmayan bir bilgiyi bile öğrenme rollerine sokabiliyoruz. Lakin bu durum aslında birazda power gaminge kaçıyor diye düşünüyorum.Sizlerinde bildiği üzere mühendislik oldukça zor ve gerçek anlamda alanında uzmanlaşmanızı gerektiren bir meslek. Alaylı olarak da mühendis seviyesinde bilginiz olsa (yaşadığımız evren içindir bu sözüm) karakteriniz okul okuyarakta mühendis olsa bir alanda ustalaşması ve onun üzerine rollere evrilmesi çok daha iyi olacaktır. Keza bu durum benim içinde geçerli. Örnek vermek gerekirse X bir toplumda bulunan bir elektrik mühendisi mevcut. Y topluluğunda bulunan motor mühendisi ile görüşme talep edip aralarında teknoloji ticareti çevirebilirler. Motor mühendisine sahip topluluk diğer topluluğun araçlarını modifiye ederken Elektrik mühendisine sahip topluluk diğer topluluğa sodar,UHV gibi yayın yapmalarını sağlayabilecek şeyler verebilir. Böylelikle hem comminitylerin zorunlu olaraktan birbirleri ile ciddi politikalar yürütmek zorunda kalmasına sebebiyet verir, hemde Jammer yaptırtmak istediğinizde elinizdeki makina mühendisinden bunu istemememiş olursunuz :smiley:

Bununla alakalı da kural gelmesi hepimiz için rol çeşitliliği sağlayacağını ve birbirimize rol çıkartacağını düşünüyorum, hem mühendis rolü yapan arkadaşlarında işini baya bir kolaylaştıracak bir durum. Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim

1 Beğeni

Sadece sınırlamak değil aynı zamanda rolleri kontrol altında tutmak da önemli. Bu karakterleri oynayacak kişilerin onaylanmış karakter hikayelerinin olması gerektiğini düşünüyorum. aynı şekilde yayıncılarında bu onaylanma sürecinden geçmesinde fayda var. MANTIKSIZ karakterler oynayan oyunculara her zaman aşinayız fakat bu mantıksız karakterlerin yayın açması bence büyük bir problem.

bu da başka bir tartışma konusu

1 Beğeni

aynı başlık altında tartışılabilir gibi