Nagato İvern Hikayesi

Nagato İvern 30 ağustos 2011’de Los Santos’da doğdu. Annesi Akemi Takewata, çok iyi bir anneydi çocuğuna Japon kültürünü aşılamış ve Japon sanatlarında da ustalaşması için uğraşmıştır. Babası Kelvin İvern, çok yumuşaktı ve karısı Akemi Takewata ne diyorsa onaylıyordu. Nagato İvern annesi ve babası ile çok iyi geçinirdi, her ne kadar Amerika’da doğmuş olsa da Japon kültürüne hakimdi.

**2022.02.29 DAHA 11 YAŞINDA.**

2022’nin 29 şubat günü 5. sınıfa giden Nagato okuldan evine döndü içeri girer girmez annesinin telaşlı seslerini duyar, hızlı adımlar ile annesinin yanına gider ve annesini gözleri yaşlar içinde telefonla konuştuğunu görür, mutfaktaki televizyonda masum insanların katledilişi izlemişti. 2022.02.29 tarihi Nagato için kıyametin başladığı günüdür. Babasız günlerinde Nagato İvern ve annesi evlerinin bodrum katındaki, içi Japon eşyaları ve erzaklar ile dolu sığınakta saklanarak günlerini geçirirken Nagato’nun psikolojik sorunları da başlamıştı. 2-3 ay sonra erzakları tükenmeye başlamıştı ve bir sabah Nagato’nun annesi Akemi Takewata sığınaktaki katanayı aldı ve oğluna dönüp; “Bebeğim lütfen l-lütfen beni dinle, bak ben dışarı çıkacağım ve bizim için yardım arayacağım tamam mı ? Lütfen Nagato sakın dışarı çıkma tamam mı ?” dedi. Akşam saatlerinde, Nagato sığınakta yorgun bir şekilde uzanırken evden gelen sesler dikkatini çekti ve korkmaya başladığı sırada sesler yakınlaşmaya başladı ve sığınağın kapısı açıldı Akemi Takewata topallayarak içeri girdi, Nagato gözleri dolmuş bir şekilde annesine sarıldı ama Akemi Takewata’nın sol bacağından kanlar akmaktaydı işte o gün Nagato İvern için 2. acıyı yaşama vaktiydi. Akemi Takwata oğlunu yatırdıktan sonra sessiz bir şekilde sığınağın dışına çıkar ve kendini harakiri denilen bir Japon efsanesi olan intihar yöntemi ile intihar etmiştir. O gün sabahı Nagato annesinin sığınakta görememiş ve dışarıda annesinin cansız bedenini görmüştür, bugünden sonra Nagato’nun psikolojisi artık küçük bedenine zor anlar yaşatmaya başlar. Ailesinden geri kalan bir katana, sığınaktaki bir fotoğraf ve zihnindeki hatıralar olmuştur. Nagato artık psikolojik olarak neredeyse iflas edecek durumdaydı.

Bir haziran gününün sabahında askerler şehirde devriye atarken dışarıda, zayıf, üstünde kurumuş kan lekeleri ile kaplı katanaya sarılmış ve durmadan "mama/otosan"diye mırıldanan bir çocuk görürler. Tedbirli bir şekilde çocuğa yaklaşırken seslenirler ama çocuk tepki vermez, askerler çocuğun yanına gider enfekte olup olmadığını kontrol eder çocuğu Paletoya götürür ve eşyaları ile beraber kiliseye emanet ederler.

**Yozlaşma Döneminde Nagato**

Nagato 27 yaşındaydı, İçinde Gakido(Japon kozmolojisinde ‘Şeytan Yolu’ veya acı çekilen arife dönemi.) olduğuna inandı. Nagato her ayda bir tek başına annesine ve babası için Amatsu- Kami’ye onların cennette bir yer edinmesi için dua ederdi ve Sık sık katanası ile Tameshigiri(Japon hedef testi kesme sanatıdır) yapardı. Timmy’nin düşünceleri ona ters düşüyordu, insanlığı kurtarmanın bir çözümü olmadığı ve insanların kendi sonunu yine getireceğini söylerdi. Kiliseden zamanla nefret etmeye başladı çünkü ona göre tanrı insanları hiç bir zaman cezalandırmazdı, bunu yapanların insan oğlu olduğunu ve insanın tek düşmanı insan olarak görüyordu. (Not: hikayeyi kısa tutmaya çalıştım bu yüzden bazı önemsiz yerleri es geçtim)

**Günümüzde Nagato**

İçinde olduğu stres ve geçmişteki travmalardan dolayı saçı beyazlamış, kin ve nefretini Paleto dışındaki enfektelere kusuyor ve kendine bir şans vermeyi deniyordu. Bir yandan inandığı Japon tanrılara kendini adıyor bir yandan kilisedeki insanları uzaktan izliyordu. Artık kimse ile konuşmuyor, tek güvendiği katanasını yanından ayırmıyordu. (düzenlendi)

4 Beğeni