Nikolai Solovetsky'nin Hikayesi

1994 Yılında doğmuştur , Tula’da dünyaya gelmiş olup annesi terzi babası ise 91’e kadar halk komiserliğinde çalışmıştır . Bir gece yarısı evleri polis tarafından basılana kadar ülkeden ayrılmak niyetinde değillerdir . Babasının eski defterleri kendisine ve ailesine problem oluşturduğundan Amerika’ya taşınmaya karar verirler . Nikolai bu süreçle birlikte liseyi Amerika’da bitirmek zorunda kalmıştır . Üniversiteyi Colorado’da sosyoloji üzerine okumuş , okuduğu bölümden zamanında mezun olmak üzereyken annesinin figan ve feryatlarıyla uyanmıştır . Ablası üniversite parkında bir gece 4 adam tarafından aniden kaçırılmıştır , üstelik bu olay 2 polisin gözü önünde olmuştur fakat polisler müdahale etmemişlerdir . Nikolai o geceyi kati şekilde unutmayacaktır . Hırsa üniversiteyi bitirir , polis akademisine girer ve mezun olur . Sene 2022’nin 28 şubatına kadarda başarılı bir polis olarak görevini ifa etti . İfa ettiği görevi sırasında çok hayat kurtardı , bir çok kez vuruldu ve 2 defa kalbi durdu . Fakat bir türlü ölemedi , tanrı onun kaderine kıyamet gününü görmeyi yazdı .

O gün hiçbir şey normal değildi , hava , hayvanlar , trafik ışıkları , ihbarlar , kahvenin tadı , hiçbir şey normal değildi . Sabah saat 10’dan sonra ihbarlar belli bölgelerde yoğunlaştı , sonra bir anda Ulusal Muhafızların araçları görünmeye başladı . Çok geçmeden beyaz kod verildi . Cehennem gibi bir yerdi o gün Los Santos , Misson Row , Wespucci , çoğu yer ellerinden çıktı , her şey çok karışıktı . Kendisini daha önce hiç bu kadar çaresiz hissetmemişti . Çok fazla ses vardı , ve insanların nasıl oluyorda bir anda toplu bir histeriyle sinir krizi geçirebiliyor oluşlarına bir anlam yükleyemiyordu . Ortamın verdiği stresle onlarda adrenalin hissediyorlardı , bazı meslektaşları tıpkı krizzedeler gibi davranıyordu , dost ateşine sebep olan bu durumlar haricinde halkın bilinçsizliği’de durumu daha bir kötüleştirdi . Telsizlerden geleceği söylenen destekler bir türlü gelmedi , histeriye kapılanlar ile şehrin kalabalık mahalleleri arasında bulunan polis güçleri bu sebeplerden ötürü çözülerek geri çekildiler , çok az bir kısmı geriye kalmıştı . Sheriffler’den ve diğer departmanlardan gelen yardımcı kuvvetler ile ard arda caddelere ve sokaklara barikatlar kurulsa’da artık vaziyet durdurulabilir eşiği çoktan geçmişti . Ellerindeki ateş gücü etkili olabilmelerinin önündeydi , bazıları 10 kurşun yemesine karşın ayakta 40 saniye kadar kalabiliyordu . Envanterde bulunan ağır silahlar ise AR - 15 gibi silahlardı ve etkililerdi fakat sayıları azdı . Gün içerisinde Winewood polis departmanına kadar ulaşan enfekte sürüsü gece bitmeden departmandaki ışıkları söndürmeyi başarsa’da polis kuvvetleri hatrı sayılır bir sivili tahliye etmeyi başardı fakat kendisi geri çekilemedi . Nikolai tahliyede görevli olan polislerdendi . 10 kişilik bir aileyi SUV’si ile tahliye ettikten sonra Winewood’a geri dönmek üzere saat 21.47’de orta kasabadan ayrıldı , fakat şehre girmesine izin verilmedi . Onun gibi 1000 kadar meslektaşına’da aynı şekilde izin verilmedi . Gece boyunca saat 4.50 ye kadar melsekraşlarının feryatlarını , bağırışlarını , yalvarışlarını dinledi . Saat 5’de her şey bitmişti , Los Santos kaybedilmişti .

Nikolai felsefeyi , edebiyatı seven birisiydi , bir kaç yıl boyunca sevdiği herkesin teker teker ölüşünü izlemek kalbini rahat bırakmadı . Devlet otoriteleri devlet otoritesi gibi davranmıyordu , zorla ona üniformasına ihanet ettirmişlerdi . İlk ihbarların geldiği saatlerde eğer ki onlara izin verselerdi belki’de bugün dünya ölü bir gezegen olmayacaktı . Müdahale ettirmediler , her şey açıktı ve ortadaydı . Engellenebilirdi , engellemelerini istemediler belki de . Sonunda her şey bitti , onca yıl taşıdığı üniformayı bıraktı . Tek başına bağlı olduğu davasını sürdürdü , insanlara yardım etti . O hala bir polisti , kimliksiz , rozetsiz fakat kalbiyle inanıyordu insanlığa ve kalbiyle bağlıydı yeminine .