Nora Grace

2020 Mayıs ayı doğumludur.

Colorado’da yaşayan Meksika asıllı bir ailenin tek kız çocuğudur. Doğumundan 2 sene sonra salgının başlaması ile eğitim alması mümkün olmamıştır. Luca ve Daniel isimli iki abisi vardır. Ailesi ile ilgili hatırladığı anıları pişmanlık içermektedir.

Nora henüz 6 yaşındayken annesi ve babası salgın sebebiyle ölmüşlerdir. Nora o dönemi çok net hatırlamamaktadır. Nora henüz 8 yaşındayken Luca ve Daniel, 12 ve 16 yaşındadır. Anne ve babasının ölümünden sonra bir süre daha kendi evlerinde yaşamışlar ancak evdeki yiyecek stoğu bittiğinde çaresiz kalmışlardır. Abileri ile birlikte komşularından duydukları Colorado’daki sığınma kampına gitmek için hazırlanmaya başlayıp, yola çıkmışlardır.

Bu yaşta çocuklar için olabilecek en korkunç yolculuk başlayacaktır. Daniel, evdeki masanın ayaklarını kırarak savunma aleti haline getirmiş ve üçüne de sopa yapmıştır. Dışarda yaşanacak sorunları hesaplayarak Daniel hepsini sadece suratları görünecek şekilde giyindirmeye çalışmıştır. Ağızlarını da maskeyle kapatarak evden çıkıp kampı aramaya başlamışlardır.

Nora dışarda yaratıkları ilk gördüğünde çok tiksinmiştir. Daniel önlerinde, Luca ve Nora arkasında el ele yürüyerek yollarına devam ederken kardeşlerine konuşmalarını yasaklamıştır. Bu yüzden sadece Daniel’i takip ederek uzunca bir yol yürümüşlerdir. Ara sıra binaların çatılarına çıkıp mola vererek Daniel’in elindeki haritayı incelemesi bittiğinde yeniden yola koyulmuşlardır.

Kampa doğru gerçekleşen yolculukta Daniel yollarının neredeyse bittiğini işaret ederken etraftaki yaratık sayısıda gittikçe azalmıştır. Girdikleri bir sokakta önlerini aniden binalardan çıkan 4 adam kesmiştir. Adamlar başta nazik davransalarda Daniel ve Luca durumu anlamıştır. Elindeki haritayı Nora’nın eline uzatarak adamlara önlerinden çekilmelerini söylemiştir. Ancak işler yolunda gitmeyecektir.
Daniel, adamlara sopasını çıkartarak sallamaya başlamadan önce Nora’ya yolun diğer ucunu gözüyle işaret etmiştir. Sopasını sallamaya başladıktan sonra adamlardan birinin sopanın ucundan tutup Daniel’i kendisine çekerek kafa atışını gören Nora, abisinin işaret ettiği yere doğru koşmaya başlamıştır. Luca, elindeki sopayla adamlara doğru saldırırken Nora’yı fark edememiştir.

Nora, ağlayarak koşmaya devam etmiş sokaktan çıktığında arkasına dönüp bakmıştır. Adamlar kalabalık bir şekilde bir noktada birleşmiş ve yerdeki abilerine tekme atmaktadır. Geri dönmek istesede korkudan ve güçsüzlüğünden yapamamıştır. Tam arkasını dönüp gitmişken yaklaşan bir aracın olay yerine gittiğini görmüştür. Okuma yazması olmadığı için arabanın üstünde yazan yazının ne olduğunu anlamamıştır. Gelen araç abilerinin dayak yediği yere girmiş ve adamları tek tek silahla etkisiz hale getirmiştir. Nora, heyecanla araca doğru koşmaya başlasada gittiğinde abilerinin yerde cansız şekilde yattıklarını görmüştür.


2034 senesinde Nora hala Colorado’daki kampta yaşamaktadır. Bu kampta okuma yazmayı öğrenmiş, salgınla ilgili bilgi edinmiştir. Abilerini nasıl kaybettiğini hiç unutamadığı için kendisine olan öfkesini dindirememektedir. Bu yüzden sürekli daha güçlü olmak için spor yapmaya, birileriyle dövüşmeye çalışmaktadır. Kavgacı bir kız haline gelmiştir. Kavgacılığı yüzünden bulunduğu kampta artık sorun yaratmaya başlayınca başka bir sığınmacı kampına gönderilmesi gerekmiş ve Nora 2034 senesinde Valentine City’de küçük bir sığınmacı kampına gönderilmiştir.

Bu kampta kendisi gibi Meksika asıllı Andrej ve Mario ile tanışmış, ilk kez iyi anlaştığı iki insanla karşılaşmıştır. Onları zamanla abilerinin yerine koymuştur. Hala beraber takılıyor ve Nora onlara karşı koruyucu bir hisle yaklaşmaktadır.

3 Beğeni