Olayların çığrından çıkması

Apokaliptik bir evrenden savaş alanına doğru giden bir yol… IC’de iyi bir karakteri canlandırmaya çalışan ekipler ya da tekil oyuncuların sabırlarının sınanması sonucu agresif role dönme kararı alıyorlar. Bir çok ekip sunucunun ilk günlerinde insanlara yardım ederken, insan en önemli kaynaktır derken, genellikle rolsüz bir şekilde vurulup soyulmaya başlayınca kayış kopuyor ve agresifleşiyor. Bunun önüne geçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Korktuğum şey şudur ki yakında rol yapmak yerine sadece adam vurup Revenge RP adı altında sürekli ve sürekli çatışma dönecek ve iyi - kötü çatışmaları olmayacak… Şuana kadar dışarıda karşılaştığımız tek bir ekiple sözlü anlaşma sağlayabildik ve son iki günden sonra bunun da artık olamayacağını düşünmekteyim. Rol ile anlaşma, şantaj ya da kaçırma üzerinden fidye gibi şeylere denk gelmedim, sadece vur, soy ya da bulduğunu soy mantığına gidiliyor. Bu durum can sıkıcı olmaya başladı. Ki bildiğim kadarıyla herhangi bir ekip sınırı da söz konusu değil insanlar bunun rahatlığı ile tabiri caizse kabadayılık yapıp diğer oyuncularınızı bezdirmeye çalışıyorlar. Yönetim ekibinin buna bir çözüm ve çare bulması gerektiğini düşünmekteyim.

7 Beğeni

Gerekse kural açısından gerekirse de oyun dizaynı açısından elimizden ne geliyorsa yaptığımızı düşünüyoruz, şu anki kurallar 4.sezon kurallarından daha katı ve sıkı bir haldedir, topluluk oyuncu limltleri mevcuttur, overhelming yaşatacak şekilde bir baskı yapılması kural hatasıdır, bu durumla alakalı da yeni kurallar eklenecektir.

Lakin bir nokta da burada ki sorunun oyuncularımızla alakalı olduğunu düşünmekteyiz, sonuçta siz o insan ile rol yapıyorsunuz ve o kişi kötü niyetli ise biz ne kadar kural koyarsak koyalım engel olamayız o rolün gerçekleşmesine.

Oyuncularımızın kendisini düzeltmesini istemekteyiz doğrusu, Portal projesi bilim kurgu tabanlı bir hikayeyi çok oyunculu bir şekilde oyuncuya aktaran rol yapma oyunudur, bu doğrultuda evren atmosferini yansıtacak özgürlüklerinde olması lazım, soygun ve vilian rolleri gibi, bu yüzden bu atmosferide sağlamak zorundayız, oyun kuralları buna göre dizayn edildi, bunu suistimal eden uygunsuz oyuncular ise cezalandırılacaktır.

1 Beğeni

Kendi adıma konuşayım neredeyse tüm forumu takip ediyorum her şeye cevap verip geri dönüş yapıyorsunuz, ilgilisiniz hiç şüphe yok lakin şöyle bir durum söz konusu ki başvurularınız ve ses teyitiniz biraz zayıf sizde kabul edersiniz ki. Foruma girip bi kaç satır okuyan herkes servera kabul ediliyor ve bu da pvp seven ya da low RP yapan oyunculara kapı açıyor. Bu sebeple oyuncularınızdan kaynaklı problem yaşamanızı doğal buluyorum açıkçası.

3 Beğeni

Aslında sorun bence burada değil çünkü zaten bu yazdıklarınızı yapmaya gelen insanlar her türlü gelecek bu olacak ve önüne geçilemez şu anki durumda yapılması gereken bu insanların takip edilip nasıl rol yaptıkları ve nasıl oynadıklarını gözlemleyip ona göre bir önlem alınması gerekmekte zira bu tarz insanlar diğerlerini çeker ve amaçları bir yere kadar aynı ama bu gruplar çoğu zaman birbirinin aynısı.

1 Beğeni

Buna da kesinlikle katılıyorum, ben ve ekip arkadaşlarım başımıza gelen olayları yetkililere aktarıyoruz, izlemelerini rica ediyoruz, şikayet ediyoruz. Umarım yetkililer de bağlantılarını seri şekilde kesmeye devam ederler…