Oscar'ın Günlüğü : Artık Daha Fazlasıyız

Ben, Oscar, artık adımdan çok daha fazlasıyım. Ada Amerika’nın dehşet veren patlamasından beri, hayatım Cait ile birlikte yön değiştirdi. O, yaralandığında ve umutsuzluğun pençesine düştüğümüzde, ben iyileşmenin ve geleceğe tutunmanın umudunu taşıdım, kızım yaşasaydı Cait gibi olmasını isterdim…

Cait ile geçirdiğimiz günler, ağrılarına rağmen içindeki gücü ve sevgiyi koruyan bir kadının hikayesiydi. Onun yanında, insana dair en iyi ve en dirençli yönleri gördüm. O, yaşadığımız karanlık dünyada bir ışık gibiydi, benim umudum ve motive edici ilhamım.

Zamanla Cait iyileşti, ama artık sadece ikimiz değil, bir kilise topluluğu için harekete geçme vakti gelmişti. Bir katolik kilisesi olduğunu duyduk ve insanlara umut aşılamak için yola çıktık. Adalet, sevgi ve dayanışma ilkeleriyle temellenmiş bu kilise, hayatta kalanlar için bir sığınak haline geldi.

Ancak her güzellik, arkasında gizlenen zorlukları da beraberinde getirir. Anlaşmaların ve dostlukların ardında, bazen bela ve tehlike yatar. Haydutlar ve savaşlar, topluluğumuzun önünde bekleyen zorluklardı. Fakat bu zorluklar, bize ne kadar güçlü olduğumuzu hatırlatıyor.

Cait ve ben, birbirimize umut oldukça, topluluğumuz da güçlendi. Kilisemiz, insanları bir araya getirdi, yardımlaşmayı ve dayanışmayı artırdı. Her bir üyenin hikayesi, direnişin ve sevginin ne kadar büyük bir güce dönüşebileceğini gösteriyor.

Birlikte yaşadığımız zorlu anılar ve paylaştığımız umut dolu anlar, ruhumuzun derinliklerinde bir iz bıraktı. Ada Amerika’nın patlaması ile başlayan karanlık dönemi, Cait ile birlikte atladığımız her adım aydınlattı. Hayatta kalanlar olarak, umut taşıyan ve dayanışma içinde olan bir topluluk olarak ayakta duruyoruz.

Belki de zorluklar, hayatta ne kadar değerli olduğumuzu hatırlatmak içindir. Cait’in gücü, kilisemizin dayanışması ve direnişimiz, bize ne kadar ileri gidebileceğimizi gösteriyor. Ada Amerika’nın patlamasından beri geçen her an, bize hayatın ne kadar kıymetli olduğunu hatırlatıyor ve her gün yeni bir umut doğuruyor. Fakat kış yaklaşıyor, kıtlık dönemi ve savaşlar kapımızda. Tanrı bizimle ama kaderimizi biz çiziyor. Cait ile planlar yapıp hazırlanmamız lazım. Tanrı bizi korusun. Bu zorlu yolculukta, umudu taşıyan gözlerimizle ve sevgiyle dolu yüreklerimizle ilerleyeceğiz. Birlikte, direnişimizin ateşiyle kışın soğuğunu ve zorluklarını aşacağız. Biz insanları, sevgiyi ve dayanışmayı seçerek, Tanrı’nın rehberliğinde ilerliyoruz. Umutla dolu yarınlar için mücadele edeceğiz.

3 Beğeni