Outbreak REDZONE

Başlık için hepinizden ilk olarak özür dilerim, ikinci olarak Outbreak Sezon 5 hepimiz için bir şeylerin güzel olacağı zamana gelecek elbette ama ben diğer oyuncuların malesef rol yaptığını düşünmüyorum.

• Hastane çevresinde “ben bi quit atıp geleyim”, “Sen RDM nedir biliyor musun” tarzı konuşmalar aşırı var.

• Bazı şeylerin rol ile yapılması taraftarıyım belli bir grup belli bir gruba eğer üstünlük kurabilir, rol ile adam soyulabilir, Önüne gelen sanki “PVP sunucusundaymışçasına” insanlara saldırıyor, evet burası bir apokaliptik bir evren ancak bazı şeylerin rolünün yapılması gerektiğini düşünüyorum.

• Sunucunun her şeyi her scripti muazzam kalitedeyken, oyuncuların yaptığı “YAPMADIĞI ROL” sunucunun gidişatını aşağılara çekiyor.

• Geceleri dahil loot yapmak için saygı değer oyuncularımızın replikaların canlarını hiçe sayıp çünkü burası bir pvp sunucusuymuşçasına sadece loot yapmaları farklı bir sorun.

Ve umarım bu gidişat en kısa zamanda bir çözüme ulaşır ve hepimiz güzel bir ortamda keyifli vakit geçiririz.

Saygılarım ile

8 Beğeni

Aynı fikirdeyim, geçen sezonda insanlar soyuluyordu ama bu hiç bir zaman sorgusuz sualsiz direk karakteri sistemsel olarak bayıltmak üzerine değildi… Burada hepimiz rol yapıyoruz ve rol yapabilmemiz için insanlara rol paslamamız gerekiyor ki bunun karşılığını alabilelim. Şehirde gördüğümüz insana direk zınk diye saldırdığımızda npclerden bir farkımız kalmıyor, ve maalesef çok fazla pvp sunucusu algısı yaratıyor.

3 Beğeni

Zaten yeterince zorlu bir hayat mücadelesi vermeye çalışırken insanların birbirine yardım etmesi belli başlı gruplar oluşması gerekirken sadece soygunların yapılması ve bunun herkes tarafından rahatsızlığı olması ve ekstra olarak biz bunu yazarsak sunucudan uzaklaştırılırız diye düşündüğünü dahi düşünüyorum.

Buraya hepimiz eğlenmeye geliyoruz bazılarımız bir birinin kıyafetlerine takılıyor ki benim düşüncemde kısa bir süre önce öyleydi, bence takılmamız gereken şey yapmadıkları roller olmalı, insanlar her şeyi bir kenara bırakıp kendi zamanlarını buraya harcıyor ve sonucu malesef hüsran’a doğru gidiyor.

Öncelikle konu başlığını burda verilen emeğe saygısızlık olmasın diye değiştirdim.

Başlık için devamında söylediğim gibi tüm emekleriniz için tekrar tekrar teşekkürlerimi sunarım

Yazdığınız maddeler tamamen Outbreak Kurallarında yasak olan şeyler, bu kişileri şikayet ettiğinizde işlem uygulanacaktır, malesef biz evreni her ne kadar iyi niyetlerle ve özenle inşa etsek de bunu kötü niyetli olarak kullanacak insanlarda olacaktır, bunun cezasını bu hataları yapan oyuncular şikayet edildiğinde çekecektir.

Onun dışında evet dışarıda insanlar birbirlerini öldürebilir ve lootlayabilirler, rolsel olarak tamamen kıtlığın içindesiniz, eski sezonlarda bir devlet yapısı altında yaşıyordunuz, yapı ve hikaye kültürü ile zorluk ve atmosferde değişkenlik göstermektedir, Outbreak Rekabetçi ve insanı gerçekten zorlayan bir yapıya sahiptir, zorlayıcı oyun tarzının sebebi insanlarla tanışıp gruplaşmanız içindir.

Bizim açımızdan malesef düzelteceğimiz bir şey yoktur, PvP amaçlı hiç rol yapmadan gelen oyuncular tespit edildiğinde direkt olarak işlem uygulanmaktadır, kurallarımız katıdır ve herkes için geçerlidir.

1 Beğeni

Saygı değer Vulture, söylediğiniz tüm konular ile ilgili bilgim mevcut ancak söylemek istediğim rolsüz bir şekilde bunların yapılması ve sürekli olarak devam etmesi size bu mesajı atarken dahil rolsüz bir şekilde soyuluyoruz ve ekstra olarak bu tarz durumlar oluşunca gerçekten bir karakter canlandırdığımı değil de pvp sunucusunda loot yapıyormuş gibi hissediyoruz.

Ekstra olarak etrafında bir sürü Zombi varken insanların bir birini soyması mantık çerçevesinde olan bir şey değil, bazı arkadaşlarımız bir şekilde rolünü yapıyor ve çok başarılı soygunlar var dinlediğim de, gördüğüm de