Oyuncu tiplemeleri Ve Sunucunun Devamlılığı

Öncelikle merhaba Sunucu açılalı yaklaşık birkaç gün oluyor ve insanların üzerinde aşırı bir memnuniyetsizlik ve anlayışsızlık var, bunun sebebi kimisine göre uzun bir süre aradan sonra sunucuya girdiğimizde beklentilerimizin daha yüksek olması kimisine göre ise yeni oyuncuların kuralları kendi açıklarına göre kullanmaları. Açıkçası ben ikinici taraftayım altyapı ve Rol hikayesi bakımından çok iyi bir şekilde yönetildiğini düşünüyorum, Hızlı ve oyuncuya yönelik karar almada net ve rakipsizsiniz. Fakat iş şu anki oyunculara, sizin kontrol edemediğiniz kısma geldiğinde birazcık çığırından çıktı.

Rol içerisinde gözlemlediğim kadarı ile 3 tip oyuncu bulunuyor şuan

  • Karakter hikayesi ve evreni takip edenler
  • FiveM PVP / Zombie PVP yapmaya girmiş olanlar.
  • Hem karakter hikayesini oynamaya çalışıp hemde oyundan zevk almaya çalışan azınlık
    Yukarıdaki tiplemelere Sırasıyla A, B, C oyuncuları şeklinde hitap edicem.

Şimdi kendi gözlemlediğim kadarı ile sorun şu ki Şehir dediğimiz bölge B oyuncularının tamamen kontrolü altında ve A oyuncuları bu durumdan soğumuş sadece adada takılıyorlar. C oyuncuları da soğumaya başladı ve gözlemlediğim kadarı ile bu oyuncular yavaş yavaş sunucuyu bırakıyorlar. Olayı birazdaha açmak gerekirse B tipi oyuncular Şuan Rust oynar gibi lootlanıp insanlara saldırıp eşyalarını kasıp guruplaşıp adaya geri dönüp millete hava atıp rolde türk konuşma tarzına ait ağız, şiveler ile insanları rahatsız etmekten başka bir şey yapmıyorlar. ve bunun diğer bütün oyuncular farkında fakat kendilerine IC tepki vermektense OOC tepki veriyorlar çünkü bu kişiler bu evrene ait oyuncular değiller. Sadece 1 ay veya 1.5 ay kalıp daha sonrasında sıkılıp gidecek oyuncular ve hepimiz bu tiplemelerin farkındayız, kıyafeti olsun davranışları olsun bu insanlar kendilerini belli ediyorlar. Bunu gören A ve C tipi rol oyuncuları ise hiçbir şekilde adadan çıkmak istemiyor veya karakterlerini devam ettirmek istemiyorlar çünkü devam ettirmek için uygun bir ortam yok, çevresinde rol yapan herkes ooc olarak takılıyor gibi ve şov yapma peşindeler. Ayrıca A tipi rol oyuncuları şehirdeki bu oyuncular yüzünden oyunu oynuyor gibi değil de sadece sohbet etmeye kendi aralarında mateRP yapmaya gelmiş gibi hissediyorlar bu durum da kendilerini evrenden değil ama Sunucudan soğutuyor. bunlar yaşanırken ise C tipi oyuncular ( hem evren hem rol hemde oyundan zevk almaya çalışanlar ) tamamen arada kaldık ve ne yapacağımızı bilmiyoruz. Çoğunluğu eski oyuncu olan bizler eskiden aldığımız çeşitli zevki şuan bu evrenden alamıyoruz sebebi ise bu Pvpcilerin OYUNU zehir etmeleri. Rolcülerin ise evrende rahat etmeyip role girmek istememeleri. eskiden dışarı çıkmanın rol içinde ayrı bir heyecanı bir stresi olurdu, evrende bulunmanın getirdiği zevk ayrı bir his yaratırdı ve büyük bir zevk ile takip ederdik gelişmeleri. fakat şuan öyle değil ve git gide daha kötü hale geliyor. Yakın zamanda gerçekten bu konu hakkında bir şey yapılmaz ise Evrende rol yapmayacağını belirten ÇOOKK iyi karakterlini oynayan arkadaşlarım var ve hepsi aynı şeyi söylüyor. Bir tarafta pvp sunucusu bir tarafta materp bir tarafta ise biz var gibiyiz. Hepsi bir yana Bu pvpci oyuncular ise gülerek dalga geçerek evrenin kuralları altına sığınıyorlar. Kendileri de yaptıkları şeyin farkında olup açıkça da başkaları ile dalga geçiyorlar. bu beni irite ediyor, ben ve eminim bir çok kişi PVP oynamak istesek gerçekten rolu bırakıp PVP oynayarak da zevk alırız fakat burası öyle bir yer değil. burası öyle bir yer olmamalı da. Portal evreni bizim insanlara elimizle örnek gösterip işte burası dediğimiz bir yer, biz buranın gelişimi ve devamlılığı için destekliyoruz fakat artık sınırımızdayız. lütfen bize yardımcı olun.
Biz PVP oyuncuları sıkılıp gittiğinde sunucu içerisinde 15 kişi rol kovalayarak da rol yaparız, ama lütfen öyle olmasın. Teşekkürler.

6 Beğeni

5 dakika geçmedi üzerinden kural değişikliği geldi arkadaşlar.