Redzone İle Güvenli Alan Dışının Hiçbir Farkı Yok

Başlıkta da okuduğunuz gibi redzone ve redzone dışının hiçbir farkı yok. Bunun bir problem olduğunu düşünüyorum. Kuralların buna el veriyor olması insanların role adam akıllı girmeden hayatta kalanları vurarak soymalarını sağlıyor. Bunun yerine role girmeden kimseyi vuramamaları ve soyamamaları gerekmekte bana kalırsa. Bir oyuncunun niyeti gerçekten soygun yapmak ise elinde hiçbir şekilde silah olmayan insanları vurmaktansa, silahı doğrultup karşısında ki insanı korkutarak eşyalarını alabilir fakat sırf kurallar buna el verdiği için hiç bir şekilde sözlü münakaşaya girmeden adam vurup direkt üzerlerini arıyorlar. Bu durum cidden insanın oyun zevkini kaçırıyor, böyle GUNRP yapmaktansa sözlü rollere girmek benim gibi GUNRP sevmeyen insanlar için daha iyi olacaktır.

4 Beğeni

Evet, burada sana katılıyorum. Son zamanlarda bu konudan şikayet eden çok insan gördüm, diğerleri her ne deseler de eskiden dönen roller çok güzeldi. Hikayedeki gelişmeler roller üzerin herkese yansıtılması ve en azından dışarıda bir dayanışmanın olması çok iyiydi. İnsanlar, yardıma muhtaç insanlara yardım ediyorlardı.

Artık insanlar sadece loot ve gun rp yapıyor. Her ne kadar “BURASI SURVIVAL BİR SUNUCU” deseler de bir zamandan sonra düz zombi server’larına dönecek. Ben ve ekibim, sadece hikaye açısından bir şeyler yaparak diğer topluluk ve oyunculara roller çıkartmayı planlıyoruz ama önümüz kesiliyor.

Örnek olarak bir spoiler tarzında video yapmıştık.

Hikayede ve evrende bir yere bağlanmak ve rol pasları için çabalayacaktık. Bunların hepsini kendimiz emek vererek yaptık(hazır template’ler de kullandık tabi).

1 Beğeni