Robert Ross' un kısa ve üzücü hikayesi

Robert Ross

Robert Ross’ un Doğumu

Robert 13/02/2000 tarihinde dünyaya gözlerini açmıştır, gözünü dünyaya açtığında annesi (Natasha Ross) artık yoktu. Robert’ ın doğum tarihi ile annesinin ölüm tarihi aynı gündü. Babası (Felix Ross) hem acı haberi hemde doğum haberini aynı anda aldı ve o anda dona kaldı.

Robert Ross’ un 17. Doğum Günü

Robert artık 17 yaşına girmişti ama annesinin onun doğumunda vefat ettiğini bilmiyordu yutdışında bir işte çalıştığını ve vaktinin olmadığını biliyordu. Babası ona doğum günü hediyesi olark hiçbirşey almamıştı zaten maddi durumlarıda iyi değildi, akşam babası eve geldi tabii robert hiç yoktan bir iyiki doğdun demesini beklerdi ama babası Robert’ ı çağırdı ve annesinin onun doğumunda vefat ettiğini söyledi ve şöyle devam etti “Doğduğun gün büyük bir yıkıma uğradım çünkü karımı kaybettim ama bir yandan çok mutluydum çünkü sen doğdun.” Robert o öfkeyle evden “Benden bunu sakladığın ve bana yalan söylediğin için sana inanamıyorum. Neden daha önce söylemedin?” deyip kapıyı çarparak evden çıktı ve 5 yıl boyunca babasıyla konuşmadı ve eve dönmedi.

Robert Artık 22 Yaşında
Robert babasına karşı öfkesini yitirmiş hatta pişmanlık duymaktaydı Los Santos Police Departman’ ında Seargent rütbesine sahipti 2 yıl içerisinde 3 farklı uyuşturucu ticaretine ve 2 farklı çete baskınına katılmıştı. Babasının kaldığı yerri öğrenip 10:00 pm sularında gitti ve babası evde yoktu 1 - 1,5 saat kapının önünde bekledi. Babası hafif sarhoş ve üstü başı yırtık şekilde geldi o an Robert çok şaşırmıştı babası alkolden nefret ederdi ama alkol içiyordu, eve girdiler ev dağınık ve pisti ayrıca kokuyordu Robert babasına “Baba ben yaptığım şeyler için üzgünüm ve çok pişmanım beni nolur affet.” dedi babası usulca kafasını tamam dercesine salladı ama babasında bir değişiklik vardı çok sakindi, alkol içiyordu, evi dağınıktı bunları önemsemeyip babasını arabasına bindirip kendi evine götürdü. Sabah olduğunda Felix (Babası) ayılmıştı nerde olduğu sordu Robert dün akşam yaşanları anlattı ve barışmışlardı Robert ve babası tekrardan aile olmuşlardı.

Yozlaşma Günü

Robert ve babası evde televizyon bakarken “Weazel News” Adlı haber kanalını açarlar ve haber olarak Humane Lab’s adlı köklü özel bir araştırma laboratuvarı insan DNA’sı üzerine kanser türevlerini ve öldürücü hastalıkları bitirmeyi amaçlayan bir yeni gen haritası üzerine çalışma yaparken işlerin ters gidip ölümcül bir virüs’ ün yayıldığını ve herkesin sığınaklara gitmesi gerektiğini söyler o sırada şefi Robert’ ı arar ama Robert telefonu sessize alıp hemen biraz yiyecek biraz içecek kapar ve babasıyla sığınağa girer.

-1 Ay sonra
Yiyecek hiçbirşey kalmadı babası dışarı yiyecek bulmak için çıktı ve Robert babasını o gün sonkez gördü. Babası gelmeyince robert sığınaktan dışarı çıktı ve hayatta kalmaya başladı bir yandan babasını arıyor bir yandan hayatta kalmaya çalışıyordu.

1 Beğeni