Sıfır Noktası - Başlangıç

2021 yılında Los Santos, Blaine County kasabası yakınlarında, Humane Lab’s adlı köklü özel bir araştırma laboratuvarı insan DNA’sı üzerine kanser türevlerini ve öldürücü hastalıkları bitirmeyi amaçlayan bir yeni gen haritası üzerine çalışma yapmaktadır.

Yeni gen haritası projesinin başında Genetik Uzmanı Dr.Vinsco mevcuttur, Dr.Vinsco belediye başkanı Donald Krump tarafından da seçim kampanyaları için fon desteği ile desteklenmektedir.

Human 2.0 Projesi bu proje kapsamında insanlara CRISPR yöntemli ile yeni bir gen haritası insan DNA havuzuna katılarak ileride insan üzerinde gelişecek her türlü hastalık ve virüs türevlerini bitirmeyi amaçlıyor, bu proje geliştirilmesi için insana en yakın DNA benzerliklerine sahip olan maymunlar üzerinde denenmeye ve geliştirilmeye başladı, testler sırasında DNA’sı ile oynanan maymunlar çeşitli sinir krizleri ve semptomik açlık ile görülen bulgular dahiline hayatlarını sürekli kaybetti.

Dr.Vinsco yapılan testlerin böyle olmasının nedeninin çalışmaların birebir insan DNA’sı üzerine yapılması gerektiğini ve RNA eşleşmesi olmasını savunuyor, bunun üzerine Donald Krump, meclis önergesi olarak Los Santos Bölge Meclisine ağır suç ve müebbet cezasına çarptırılan kişilerin cezalarında azaltma yapılması karşılığı bu testlere katılması önergesini sundu.

Önerge meclis akabinde kabul edildi, ve müebbet cezası alan mahkumlara isteklerine göre bu teklif sunuldu, bir çok mahkum bu teklifi ceza sürelerini kısaltmak için kabul etti.

2021’in Aralık aylarında artık insan deneyleri resmi bir şekilde başlatıldı, Dr.Vinsco’nun araştırma ekibi tüm odak noktasını bu proje üzerine vermişti.

Projeler hızla devam ederken Dr.Vinsco bazı şeylerin yolunda gitmediğini fark etti, Maymunlarda hücreleri yenileyen yeni RNA eşleşmesi insanlar üzerinde test ediliğinde gen bozulmasına yol açıyordu.

Bunun sebebi olarak ortaya çıkan sinir krizleri, öfke patlamaları ve semptomik UV ışını hassasiyetini gören Dr.Vinsco mahkumların suç işlemeye meyilli insanlar olduğu için kaynaklandığını öne sürdü, normal insanlarda böyle bir etkinin olmayacağını savundu.

İnsan deneyleri hızla devam ederken 2022’nin 28 şubat günü kıyamet günün başlangıcı oldu, araştırmacılardan biri deneklere RNA bozulmasını engelleyecek başka bir formül denerken ağır bir şekilde yaralandı, Humaine Labs içerisinde kaldırıldığı sağlık unitesinde diğer insanlara saldırmaya başladı, araştırmacının vücuduna yayılan RNA hücreleri kan yolu ile diğer insanlara da bulaşmaya başladı, olaydan 30 dakika sonra Humaine Labs içerisinde [495-25] Kodlu alarm çalıştı, bunun anlamı Biyolojik sızıntı var demekti, bölgeye çok sayıda CDC tarafından araştırmacı ve bölge güvenliği sağlaması amacı ile bölge polisi,eyalet polisi sevk edildi.

Bölgeye gelen ekipler tüm personeli tahliye etti, CDC ekipleri dışarıda mobil bir üst içerisinde çıkan kişilerden kan örneği alıp biyolojik bir hastalık kapıp kapmadıklarını kontrol ettiler, mobil üstlerin birisinde bir araştırmacı CDC personelinin boyununu tamamen kanlar içerisinde bırakarak ısırdı, bir süre sonra salgın kontrolden çıktı, yerel polis kuvvetleri duruma müdahale etmek için ölümcül güç kullanma izni aldı, bir çok insan vurularak öldürüldü.

Vurulan insanların aileleri televizyonda yakınlarının vuruluşunu izledi, bir çok insan sokağa çıktı ve Los Santos Polis Departmanını protesto etti, bir çok mağaza ve işletme molotof ile kundaklandı, Los Santos içerisinde tam bir anarşi hakimdi, bölge polis kuvvetleri kontrolü kaybettiken sonra ulusal muhafızlar şehir kontrolünü ele almak için harekete geçti.

Ulusal muhafızlar taktiksel noktalar olarak insan popülasyonunun yüksek olduğu yerlere delta takımları yolladı, şehrin bir çok noktasında çete çatışmaları ve biyolojik tehditler ile olan çatışmalar mevcuttu, ulusal güvenlik kurul lideri John W. Brigid güvenli bir bölge oluşturulması için talimat verir, yaklaşık 15 gün sonra Paleto Bay kasabası tamamen güvenli bölge haline getirilir, Cargobob helikopterleri ile 30m uzunluğundaki mobil duvarlar Paleto Bay’in dört bir yanını kaplamaktaydı.

Humaine Labs içerisinden yayılan yeni virüs 10 gün içerisinde tüm amerika kıtasına, 20 gün içerisinde tüm dünyaya yayılmış durumdaydı.

Yozlaşma

Yıl 2035, soğuk bir şubat ayı geçirmekte hayatta kalanlar, 13 sonra her şey değişmişti, bölge güvenliği ile sorumlu olan Ulusal güvenlik sorumlusu John W. Brigid kendisini monsenyör ilan etmiştir, her pazar kendisinin adına yapılan bir kilisede hayatta kalanlara vaaz vermektedir.

Olanların sorumlusunun günahkarlar olduğunu, suç işleyenler olduğunu, bunun bize tanrının bir cezası olduğunu söylemektedir, virüsün ilk olarak mahkumlardan yayıldığını bildiği için böyle bir görüşe kendini dikte etmiştir.

Paleto Bay’de güvenliği sağlayabilmek için ulusal muhafızları kendi inancına ortak etmiştir, herkes onu yeni kurtarıcı olarak görmektedir, Brigid ortaya "Judge " adında yeni bir kolluk kuvveti ortaya çıkardı, Yasama, Yürütme, Yargı gibi devlet organları yetkilerini bu kolluk kuvvetine tam yetki olarak tanımladı.

7 Beğeni