Son gelişmeler bir iki ufak rol önerisi , konsept önerileri ( Hikayelendirilmiş )

İlk öncelikle Los Santos Polis Departmanından saygılar . Ben Hank Henritte , rozet kodum 6733 . 1970 doğumlu bir LSPD personeliyim . Gençler , benim deyimim ile baby cop’lar bana kısaca babalık der veya isimimle hitap ederler . Şimdi ilk öncelikle size gençliğimden bahsetmek istiyorum . Hadi başlayalım .

Ben gençken küçük yaşlarda başladım çalışmaya , henüz 16 yaşındayken aynı şimdi olduğu gibi Grapeseed’de üzüm bağları ve çeşitli aromatik bitkiler yetiştirir o zamanlar 80’lerde 90’larda yeni yeni yaygınlaşan ofislere ve küçük çaplı fast food restorantlarına satmak üzere aromatik bitkiler ve seralar bulunurdu . Hem leziz patatesler hem de süs bitkileri aynı yerde yetiştirilirdi ve ben küçükken lavantalarımı fazlasıyla severdim . Çok güzellerdi .

Akşam üzeri gibi çalışanlar bir araya toplanır biraz bira , ekmek , kaliteli peynir , et ve mezeler ile güzelce bir karnımızı doyurur sonra da yatmaya giderdik . Grapeseed’de sadece bitkiler yetişmiyordu elbette . İneklerimiz , domuzlarımız ve küçükbaş hayvanlarımız da vardı . Ve yaklaşık o zamanlar nüfusu 800 , 1000 falandı . neredeyse hiç suç olmuyordu . Herkes ya çocukluk arkadaşıydı yada akrabaydı . Şimdilerde görünce açıkçası üzülüyorum . Ablam Paleto Bay’e taşındı ve ben de yiğenlerimi görmek için gitmiştim . Şöyle bir tabela asmışlar . Eskiden 5 yılda bir narkotik tutuklaması olunca polis departmanına trip atarlardı " Sizin oralardan geliyor bunlar " diye


Her neyse hadi devam edelim . Benim gençliğimde tam bir doğa harikasıydı Blaine county . Onun yanında da Yellow Jack barı , ondan sonra şu askeriye taraflarında kalan şelaleler , Paleto bay ormanı , Alamo ormanı falan müthiş yerlerdi . Şimdilerde küçük çocuklar eskisi kadar insan girmediği için ürkünçleşen orman hakkında birbirlerine akşamdan sabaha kadar canavar hikayeleri anlatıyor . Bir yerde haksız da sayılmazlar senede hatrı sayılır ceset çıkartılıyor çalılıklardan ve ne yazık ki buda bizi korkutuyor . Çünkü çocuklara cazip gelen katillere de cazip geliyor . Hele bir iki dosya var Paleto bay ile Blaine County’nin elinde . Korku yazarlarına verin ilham alır öyle kitaplar yazarlar ki aman aman o kült korku eserleri yanlarında çocuk ninnisi kalır . Aralarında çocukluk arkadaşlarımız olmasa hiç haberimiz olmayacak ama Heh " Cesetlerdeki kurt dişleri " HEH HEH HEH HEH ahh ahh zavallılar . Los Santos’un dağlarında kurt ne gezsin ? Dağ aslanı var olsa olsa o da zaten tek tük . Sonra efendim morglardan kaybolan cesetler falan . Ha bir gecesi hiç unutmuyorum . Polisliğe daha yeni yeni başlamışım hala saçlarım siyah taş gibiyim . Tam bir makineyim anlayacağınız . Gece saat 00.30 tam ihbarların pik saati . Merkez departmandayız havada korkunç bir yağmur var , sanırsanız okyanus üzerimiz yağıyor . Normalde hiç başımıza gelmeyecek bir şey Highway Patrol’den Homeland Security’e Homeland Security’den bize acil kanaldan anons geçildi . Yüksek tehdit tespiti ile hazırlandık . Fakat ömrü hayatımda nükleer savaş riskinde dahi mobilize edilmeyen National Guard’ın o gece mobilizasyona hazır hale getirildiğini hatırlıyorum . Her neyse bunu anlatmayayım . O gece çok garip bir geceydi . Doğduğum yerin kokusu , havası , ışıkları , doğası , kuşlar bir başka ötüyor . Geyikler sanki şeytanlardan kaçıyordu . Çok garip bir geceydi . Ölen kimse olmadı ama o geceden bazılarımız büyük travmalar ile ayrıldık . Hem de çok büyük travmalar ile . Sana sadece şu kadarını söyleyeyim çocuklar . Belki bunu benim gibi ihtiyar babalıklardan da dinlersiniz . Kaçık kadının oğlunun biri gelip " Annemi bir robot takip ediyor . Bir terminatör . onu öldürecek gelecekten geldi vık vık vık . " bende ses kaydı vardı ama ne dosyaya iddia ettikleri Cyberlife’ın adı yazıldı ki öyle bir şirkette yokmuş zaten . neyse işte efendim diye ortalığı velveleye vermiş sonrası zaten abuk subuk . Biz detay bilmiyoruz ama bilen birileri varmış . Neydi kadının ismi ? Ahhhh evet Sarah Connor . Deli kadın , kaçık . Her neyse lanet olsun içinizi daraltmayayım devam edelim . A ben elbette büyüdüğümde her polisin yaptığı gibi üniversiteye gittim . Ve kücükken anlam veremediğim bazı şeylere üniversitede anlam vermeye başladım . Mesela ben lisedeyken anlam veremezdim . O kadar fazla yabancı görürdüm ki bazı yerlerde , ama normal gelmezdi bana onları orada görmek . Sonra bunların sebebini yavaş yavaş öğrendim

Hippiler zamanında bunun gibi karavan kampları kendi düşünceleine daha rahat yaşamak için kullanırlar ve aramızda kalsın sabahlara kada fan fini fin fon yaparlardı . Ah sadece bu değil mesela neden hep şu lanet lokanta dolup taşardı anlamazdım . Aman tanrım sadece tek bir kez kano turu yaptım ve sebebini anladım herkesin en az bir defa yapması gerekiyor.

Ahh onun dışında bir de elbette üniversitenin çirkin yüzü var . Kolejlileri bilirsiniz alayı şımarıktır benim zamanımda da öyleydi . Hele böyle sikimsonik lutubetli abuk subuk bir yer de bulunca nedense bunlara bir cinsel yüklenme gelir . Çoğu gelir burada ot çeker zaten evsizlerle .

Kolejden mezun olduktan sonra ki kolejde Sosyoloji öğrenmiştim benim için epey keyifliydi . Geçimimi her ne kadar kolejde öğrendiklerimden değil kolejden önce öğrendiklerimle sağlasam da bir süre , sonunda hayat beni yapmam gereken şeye doğru taşıdı . Ve aslında hayatımın son 40 yılının geçtiği ve son 40 yılda neler öğrendiğime hadi gelin bakalım .

Adaya girmesini istemediğimiz ne varsa genellikle bu konumdan giriş yapar . Ve aynı zamanda da Port Police , Customs ve bizim en çok gidip geldiğimiz mekanlardan birisidir . nedense çoğu zaman yakalanmalarına rağmen o siktiğimin weed lightlarını ve sikimsonik Ak’lerini hep buradan sokmaya çalışırlar . Bir iki yer daha vardır ama o yerlere federaller bakıyor . Biz gitmiyoruz . Demem o ki bir şey mi getirtmek istedin ? Çok mu uzadı ? Buradan mı girecekti ? Muhtemelen kanıt depomuzdadır :smiley:

Ahh unutmadan söyleyeyim . Her insan gibi soğuk sudan ve gereksiz yere ıslanmaktan nefret ederim . Ve bir keresinde adanın kayaçlarının yanından yanından kaçmaya çalışan biri iki basit satıcıyı kovalıyorduk . Hava birden karardı ve fırtına çıktı . Lanet olası aptalları deniz yuttu gitti . Partileyen bir kaç salak liselinin fazla gürültü ihbarına yönelmiştik . Birden lanet olası aptallar kendilerini suya attı . Yazık oldu doğrusu


Haaa bu arada bakın aklıma ne geldi . Benden sonra bir de dostum matthew ile görüşmeye ne dersiniz ? Kendisi humane labs’de güvenlik , sağlam adamdır . Onun da sağlam hikayeleri vardır anlatacak . Sizi kırmaz . Eminim ki kırmaz

Hey Merhaba ! Ben Matthew evet ismim bu ve size biraz kendimden bahsetmek istiyorum

Babam ve ben aynı yerde yani Humane Labs’de güvenlik olarak çalışıyoruz . Aynı hank gibi Blaine County bizim evimiz olur . Ve hey size anlatacağım çok havalı şeyler var izin verin de size önce çalıştığım yer nasıl bir yer ondan bahsedeyim . Burası bir kabaratuvar ve olayları vitamin üretmek . Blaine County’nin daha önce hiçbir yerde bulunmayan özel bir balık türüne sahip olması ve gölünün altındaki volkanik kayaçlardan ötürü zengin minerallere sahip olması burada endüstüriyel balıkçılık dediğimiz bir iş kolunun oluşmasına sebep oldu ama hey ! Humane labs’in olayı bu balıklardan özel vitaminler elde etmek . Özellikle bu muazzam balıkların sırtlarında bulunan yumuşak etin boy uzattığı söyleniyor ki biz çocukluğumuzda bunlardan bol bol yedik ve bu neden sarmaşık gibi olduğumuzu da açıklıyor . :smiley:

Her neyse hadi gelin size tesisten biraz bahsedelim . Öncelikle tesis kendi kendine rahatça yetebilen bir tesis enerji anlamında . Her biri 1 kilowatt’lık güneş panelleri ile kolayca elektirik faturası ödemeden kendi enerjisini kendi sağlayabiliyor . Bunun yanında aynı zamanda tesis kendi suyunu kendisi arıtabiliyor . Elbette bunca enerji üretimi boşa gitmiyor


Bu tesis de birden fazla araştırma kolu aynı anda yürütülüyor .


Uzmanlıkları konusunda şüphelerim var ama burada çalışanlar iyi insanlar . Başlarındaki eleman biraz göt gibi profesörlerden bahsetmiyorum bir bürokrat dolanıyor suratı da aynı götüme benziyor burası aramızda kalsın . O biraz kıl bir herif nedense ona ısınamadım . Ama hey sadece burada bilim insanları değil sosyologlar yani hank’in hayalindeki hayata sahip olanlar ve aynı zamanda da psikiyatristler ve diğer sosyal bilimler’den insanlar da çalışmakta . Ve aynı zamanda lütfen burası da aramızda kalsın burası biraz değişik bir yer . Eskiden , yani eskiden dediğim bir 8 yıl önce falan istediğimiz neredeyse her yere girebiliyorduk ama artık giremiyoruz . Bazı yerlere izin vermiyorlar ama normal siviller girebiliyor . İlginç hem de epey ilginç . Hem balıkların terapiye mi ihtiyacı var ? Diye sormak geliyor içimden ama sadece elbette ki balıklar üzerinde çalışmıyorlar o yüzden illa ki ihtiyaç varsa işe alınmışlardır .

Aaaaa şey Los Santosun içilen içilmeyen her türlü su kütlesi hakkında bilgi almak istiyorsanız da sizi bir arkadaşıma Cora’ya yönlendirmek isterim . :smiley:


Selamlar Los Santoooos ! :smiley: Hey umarım iyisinizdir . İlk öncelikle yüzmek için çokta elverişli olmasa da yaratabildiği devasa dalgalar sayesinde spor ve eğlence için aslında fazlasıyla uygundur los santos kıyıları . Yüzmek için çok elverişli değil , olmamasının sebebi


İşte görmüş olduğunuz doğanın en profesyonel hızlı yüzücüleri . genellikle sahillere çok yaklaşmasalar da belirli mevsim geçişlerinde su uygun olduğu için derinliklerden buraya kadar gelebiliyorlar . Ama her biri aynı değil , birden fazla türü var ve bazıları gerçekten ciddi tehdit . kıyı şerit ile koruma altında ve güvenli alanda rahatla yüzebilirsiniz . Bu konuda herhangi bir sorun yok elbette .

Onun dışında denize yakın yelkencilik ,yakınlarında su sporları yapabileceğiniz , leziz yemekleri olan bir kaç iskele var ve genellikle 7 gün 24 saat doludur . Sadece suyun üstü değil , altı da cıvıl cıvıldır ve keşfedilmeye değerdir . Hiç pişman olmazsınız . Suyun altında vakit geçirmek bence üstünde geçirmekten çok daha eğlenceli :dolphin: :dolphin: :dolphin:

Tabi elbette eğer isterseniz bunu daha da abartabilrsiniz ama elbette bu baya tuzlu .

1 Beğeni