Sunucu Feedback Hans

Sunucuda bulunduğum ilk günlerde o kadar da mutlu değildim . Şimdikinden daha fazla aktiftim , ekiplerle ws yağmaya gidiyordum . Ama rol yaptığımı hissetmiyordum , şimdi ise daha farklı her şey .

Sunucu’da herkesin atmosferi hissedip korkuyu hissettiği belli başlı anlar var ve bazı oyuncular bu anlarda rp olarak değil real olarak geriliyorlar . Bu anlar hava değişimlerinin yaşandığı ve müziğin değiştiği anlar . İnsan psikolojik olarak sesten epey etkilenen bir canlı , 50 tane zombinin arasında kalmak onu korkutmayabilir ki kafa atanlarda var ve bu karakter hikayesine gelişimine göre non fear olup olmayan bir durum ama aynı horde arkada korkunç bir müzik varken ister istemez " tehlikedeyim ve kaçmalıyım " hissi yaratıyor . En tatlı rp’ler de bu zaman yaşanıyor , topluluklar dışarıdakilere geri dönün çağrısı yapıyorlar , herkes bir anda kayboluyor . Çünkü korkuyorlar ve korkmalılar da . Şimşekler gece vakti çakmaya başlar başlamaz insanların gözlerinin rengi değişiyor , herkes geriliyor ve bu muhteşem bir manzara yaratıyor . Geceleri karla birlikte gelen ambiyans ise muhteşeminde ötesinde .

Öte yandan kendimce gelmesi gereken bir iki şey var , bu sezonun olayı belli community’ler . Ama arkada halen muazzam ilgi çekici bir arka plan lore’u var ve insanı baştan çıkartıyor . En azından olabileceklerin o kadar büyük bir potansiyeli var ki . Ya da yaratılabilecek olan lore’ların o kadar uçsuz bucaksız olasılıkları var ki . Fakat oyuncuların gidip bulması isteniyor , veya belli başlı anlar hariç sabit lore’lar var DR Vinsco gibi . Oyuncular scavenge tarzı bir oyun stilinden çok hikayesel rollerle karşılaşmak istiyor ama onlara bunu paslayacak neredeyse kimse yok . Büyük event’lerden Marine Corps’dan bahsetmiyorum , salgınla ilgili , merak duygularını kaşıyan olgulardan kanlı canlı onlara bir şeyler anlatabilecek sessiz karakterler ve bu karakterin ayrıntılı duygularını , geçmişlerini yaşayabilecek , karşısındakine yaşatabilecek oyuncuların olduğu bir yer burası . Örneğin bir doktor , ama vinsco gibi değil . Oyuncu bir doktor , bir community’de sığınmacı olarak gelebilir . Salgın hakkında bilgisi olabilir , salgın’da parmağı olabilir . Bu doktorun peşinde olan gruplar olabilir . Doktor çalışmaları sonucu insanlara rol paslayabilir . Bunun yanında farklı ve akıllı bir tür enfekte hikayeye dahil edilebilir . Aynı insan gibi gözüken , insandan bir farkı olmayan . Fakat zeki , telekinetik yetenekleri olan . İnsanların birbirlerine düşüşlerinden haz alan , acılarından beslenen . Bunun gibi yüzlerce fikir ortaya atılabilir fakat dediğim gibi ortak payda’da eksik olan şu . Dışarıda bir salgın var ve insanlar bu salgının tehlikesini yitirdiğini düşünüyorlar . Salgını insanlara hissettirecek canlı kanlı karakterler ve rol pasları güzel olabilir . Tek seferlik değil , sürekliliğini koruyacak lore’lar ve bu lore’ları tatlandıracak bir gecelik , iki gecelik olaylar .

2 Beğeni