Timmy Carter

Western Industries’in verilerine göre; Timmy Carter, 1998 yılında dünyaya gelmiştir, yüksek eğitimini V.C.U’da tamamlamıştır, Valentine City, Mission Row Police Departmanı içerisinde 3 yıl boyunca yerel polis olarak görev almıştır, Valentine City State Police teşkilatı içerisinde ise 2 yıl boyunca Suç Araştırma Bürosu içerisinde görev yapmıştır, Örgütleşme ve Çeteleşme olayları hakkında deneyim edinmiştir, kariyerine Federal Araştırma Bürosu’nda aktif olarak Assistant special agent-in-charge (ASAC) pozisyonunda D.O.A ajanı olarak devam ettirmektedir, Western Industries şirketi ile bir çok dosya dahilinde ilişkisi bulunmakta. VC-234-40 Federal Investigation dosyasında Western Industries’e ait olan varlık yapılarının elde ediniş kontrollerinin yapılması, özel patent’li çalışmalara ait bilgilerin öğrenilmesi, ulusal bağımsızlığa tehdit olabilecek potansiyel çalışmaların tespit edilmesi konusunda dosya da rol oynamıştır.

Yıl 2035 Timmy Carter eski FBI ajanı olması sebebiyle Brigid ile çok yakın bir dostluğa sahipti ancak Brigid’in farklı politikalar izlediğini görmesi, ona karşı olan şüphelerini arttırdı ve araştırmalara başladı. Araştırma sürecinde sürekli yanında Richard isimli şahıs vardı. Araştırmaların sonucunda Brigid’in ilkeleriyle olan anlaşmazlık sebebi ile ayaklanma başlattı. Araştırma sürecinde Timmy Carter’ın eline geçen dosyalar Western Industries’in verilerine göre bilinmiyor.

Timmy Carter’ın fikirlerini takip edenler onunla birlikte Paleto Devletinden sürüldü. "Paleto Direnişcileri” adında bir grup kurdu. Ayaklanma boyunca direniş üyeleri Paleto Devleti’ne düzenli saldırılar düzenledi.
John W. Brigid tarafından yönetilen yargıç ekipleri bir çok yönetimsel değişikliğe gittikten sonra kontrolü elinden kaybetti, insanlar ayaklandı ve dağılma dönemi başladı.

Yıl 2036, Amerikan hükümeti tarafından yapılan büyük patlama ile birlikte tüm şehrin içerisine yüksek miktarda “New Agent Orange” adı verilen kimyasal atmosfere yayıldı, bu operasyon 38 şehir’e daha aynı anda düzenlendi. Bu nedenle hayatta kalan herkes ya şehirden uzakta bir yerde, ya da yer altında yaşamaya başladı, hükümet bunu enfekte olan insanlara karşı kullanmayı planlamıştır, lakin “Agent Orange” adındakı gaz bu konuda zayıf kalmıştır, enfekte popülasyonunun %6.8’i bu saldırı ile birlikte yok olmuştur. Saldırıdan 2 yıl sonra, Atmosfer ve çevre kendini yeni yeni yenilemeye başlamıştır, lakin hava hala tehlikeli miktarda zehirleyici kimyasal gaz içermektedir, bunu sebebi bu kimyasalın toprağa ve nesnelerin içine işlemiş olmasıdır, her yağmur yağdığında ve mevsim değiştiğinde kimyasal atıklar atmosfer üzerinden yeniden yer yüzüne geri dönmektedir.

Yıl 2038, Paleto ayaklanmasından önce John W. Brigid ile ilkesel olarak anlaşamayan yargıçlar “New Agent Orange” sebebi ile adaya gitti ve güvenli bir bölge inşa ettiler. Radyo frekanslarından Ada Amerika’yı öğrenen Timmy direniş üyeleri ile adada yaşamına devam etmek için yola çıkmıştır. Yargıçlarla birlikte adayı güvenli bir bölge ve normalleşen dünya haline getirmek için çalışmıştır. Paleto’nun yok olması ile direniş bitmiştir.

Timmy Carter, Western Industries ile 2085 yılına kadar mücadele etmiştir, kendisi Human 2.0 genomunu U.W.P gerçekleştikten sonra almıştır, Western Industries ile mücadele etmek için Özgürlük Harekatı adlı bir örgütleşmeyi başlatmıştır.
Özgürlük harekati 2081 yılında Timmy Carter tarafından kurulmuştur
Özgürlük Harekatçıları kendi inşa ettiği (T.M.D) makinası ile geçmiş zaman boyutuna ışınlanmaktadırlar, esas amaçları ise Western Industries’i geçmiş yıllarda önünü kesmek ve olacaklara engel olmaktır, (Western Industries’in replika üretim tesisi bu koşulları yerine getirmek için 2081 yılında işgal edilmiştir, ve bir çok replika beden çalınmıştır.)

4 Beğeni