Topluluk Kurallarına İthafen

Topluluğumuzun temelleri, dayanışma ve yardımlaşma üzerine inşa edilmiştir. Bu zorlu dünyada, birbirimize destek olmamız hayatta kalmamız için elzemdir. Ancak, son zamanlarda topluluğumuzun bazı kuralları, yardım etmenin bir kural ihlali olarak kabul edilmesini gerektiriyor ve bu benim için oldukça saçma bir durum.

Birçok kişi, sığınanlara yardım etmenin topluluk kurallarına aykırı olduğunu savunuyor. Onların argümanı, sığınanların, gelecekte potansiyel tehditler olabileceklerine dair bir endişe taşıyor olmamız. Ancak bu düşünce tarzı, yardım etmeyi suçlu bir eylem gibi gösteriyor ve insanların doğasına aykırı bir şekilde, dayanışma yerine bencillik ve korku temelinde hareket etmemizi istiyor.

Ben, bu düşünce tarzının topluluğumuzun ruhuna aykırı olduğunu düşünüyorum. Biz insanlar, birbirimize yardım etmek, sevgi ve empati göstermek için buradayız. Zor zamanlarda, insanlığımızı korumak için bir araya gelmeli ve birbirimize destek olmalıyız. İnsanları açlık, soğuk ve tehlike gibi durumlarla yüzleşirken görmezden gelmek, insanlık değerlerimize ihanet etmek anlamına gelir.

Ayrıca, sığınanlara yardım etmek, onların gelecekte potansiyel tehditler olmalarını engellemenin en iyi yoludur. Onlara bir şans vererek, onların güvende ve sağlıklı bir şekilde büyümelerine yardımcı olabiliriz. Daha fazla insan, güçlü, sağduyulu ve yardımsever bir toplumun parçası olacaktır.

Sonuç olarak, bu kuralın gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyorum. Topluluğumuz, dayanışma ve yardımlaşma temelinde inşa edildi ve bu değerlere bağlı kalmalıyız. İnsanlara yardım etmek, insanlığımızın en güzel yönlerini yansıtır ve bu zorlu dünyada hayatta kalmanın yanı sıra insanlığımızı da korur. Bu kural, topluluğumuzun ruhuna uygun olmayan bir kısıtlama olarak görünüyor ve gözden geçirilmelidir.

4 Beğeni

Malesef bizde topluluk görevlilerinin veya liderlerinin sığınmacılarla beraber loot yapmasını veya dışarıda birbiri ile yardımlaşma çabası içerisinde olmasını çok isterdik, lakin art niyetli ve kötü niyetli davranışlar sebebi ile bu kural kalkmamaktadır, size örneklendirme yapacak olursam şu şekildedir.

1.0 Topluluklar görevlileri ile birlikte 15 kişi olabilirler, sığınmacı dediğimiz zor durumdaki insanları topluluğuna alabilirler bunun bir sınırı yoktur, düşünün ki bir topluluk istediği kadar sığınmacı alabiliyor ve silahlandırabiliyor, bu insanlarla beraber loot’a da çıkabiliyor bu demek oluyorki tehditlere karşı da birlikte savaşacaklardır, kısacası sınırsız kişi sayısı ile birlikte savaşa giden bir orduya dönüşüyor, ve tamamen PvP odaklı kullanıma dökülüyor.

Bunun yaşanmaması için sığınmacılarla görevliler arasına sınır koyuluyor.

Sığınmacılar topluluğunuzda yaşamlarını sürdürebilmeli, sığınmacılarınıza görev verip loot’a çıkartabilirsiniz yanında görevli olmaması şartı ile, eğer topluluğunuz bir gün tehdit altında kalırsa ve baskına uğrarsa tüm halkınızla beraber de karşılık verebilirsiniz.

Dediğim gibi kötü niyetli kişiler sığınmacıları birer asker olarak kullanıyor, bunun örneğini çok gördük, aynı şekilde sığınmacıları insan avına çıkartıp birini durdurduklarında da yardım talebi ile görevlileride olay yerine topluyorlar ortada 30’a yakın insan olmuş oluyor.

Oyun dengesini ve metasını korumak amacı ile kural bu şekildedir, bizde dediğimiz gibi böyle bir şeyi koymak istemiyoruz ama yapacağımız bir şey yok.


Burada yazdığınız durumlarda sığınmacılara yardım edebiliyorsunuz zaten, insanlarınızı koruyabilirsiniz, onları savaşa götüremezsiniz, ( Sığınmacı kavramı ) dışında çıkılmamalı burada aşağıda bir sığınmacının alabileceği avantajlar yazmaktadır.

  • Toplulukta kalabilir ve barınabilir
  • Topluluk sivil görevlerine katılabilir
  • Yemek ve Erzak toplamak için görevlendirilebilirler
  • İç yönetimde görev alabilirler ( TOPLULUK İÇİ OLAYLAR )
  • Polis olabilirler ( TOPLULUK İÇİ OLAYLAR )
  • Görevliler sığınmacıları dışarıda zor durumda kaldıklarında kurtarabilirler, Yardım bildirimi ile sığınmacınızı bulabilirsiniz
  • Aşırı soğuklardan ve açlıklardan sığınmacılar korunmalıdır topluluğun görevidir bunlar
1 Beğeni

Cevabınız için teşekkür ederim. Konunun hassasiyetini anlıyorum ve bu tür kuralların korunmasının önemli olduğunu kabul ediyorum. Topluluklar, sık sık dengede tutulması gereken karmaşık dinamiklere sahiptir. Kötü niyetli kullanımı engellemek ve topluluğun güvenliğini sağlamak önemlidir.

Ancak, topluluk kuralları ve normları, aynı zamanda insanlığımızı ve etik değerlerimizi yansıtmalıdır. Düşük riskli ve ihtiyaç sahibi kişilere yardım etmek, insanlığımıza olan bağlılığımızı gösterir. Bu nedenle, bu tür durumları ele almak için esnek ve insancıl bir yaklaşım benimsemek, topluluğunuzu güvende tutmanın yanı sıra insanlık değerlerinizi de korumanın önemli bir yolu olabilir.**

Yani, düşük riskli durumlarda yardım etmek için belirli prosedürler ve yönergeler olabilir. Örneğin dışarıda vurulan, soyulan bir sığınmacıya topluluk görevlisi olarak gittiğimde aktif çatışmaya girmem bir problem olmamalı çünkü yardım için oradayım. Kuralları katılıyor ve destekliyorum sığınmacıları savaşa göndermek, ortak şekilde loot yapmak yasak olmaya devam etmeli fakat dışarıda bir savaş halinde olan sığınmacıya yardıma gitme konusunda esneklik gösterilebilir, teşekkürler.

1 Beğeni

Şu an zaten dediğiniz gibi aslında, kural olarak sığınmacı ile bir yere baskına veya loota gidemezsiniz sadece, bunun dışındaki olayları gerçekleştirebilyorsunuz, etik değerlerinizi sonuna kadar rolde yansıtabilirsiniz, saldırganlık rolleri sadece kısıtlanmıştır.

1 Beğeni