Western Indusries nedir?

western

Kuruluş

1900 yılında Amerika’da Michael Willford tarafından kurulan Western Industries, tıbbi, askeri ve teknoloji alanlarında hükümetle yakın işbirliği içindeydi. Şirket, dünya çapında tanınan ve genel merkezi haline gelen önemli bir şirket haline geldi.

Human 2.0

Western Industries, insanların ömrünü uzatan bir biyolojik proje geliştirme kararı aldı; “Human 2.0”. Bu proje, insan vücudunu yeniden tasarlamayı hedefliyordu. Yeni biyo-mühendislik teknolojileri kullanarak, insanların yaşam süresini uzatmak için çeşitli süper özellikler eklediler. Kanser, kalp rahatsızlığı ve diğer ölümcül hastalıkların tedavisinde büyük başarılar elde ettiler. Projenin ilk aşamaları oldukça başarılıydı.

Ancak her şey istedikleri gibi gidiyordu. Western Industries daha da ileri giderek mükemmeli aradı. Dünya genelinde bir deneme yanılma yapmak istediler, 2022 yılında Human 2.0’ın ilk patojeni kasıtlı olarak insanlar aracılığı ile tüm dünyaya yayıldı, patojene uyum sağlayamayan insanlar sağlıksız, çelimsiz, açlık hissi çok yüksek, duygu hislerini kaybetmiş, öfke krizi geçiren insanlara döndüler, UV ışınlarına karşı çok hassaslaştılar.

Patojene uyum sağlayanların bağışıklık sistemleri ise harika ölçekte güçlendi, en ölümcül hastalıkları dahi artık bağışıklık sistemi tek başına yenebiliyordu, yaralar 10 katı daha hızlı iyileşiyordu.

Kaos Çıkışı - 2022

Human 2.0’un başarısının tadını çıkaran Western Industries, ne kadar tehlikeli olduğunun farkında değildi. başarısız DNA’a sahip olan denekler yüzünden bir süre sonra kaos başladı.

Enfekte olan insanlar kontrol edilemez hale geldiği fark edildi. İlk başta sadece testlerden kaçmayı başarmışlardı. Sonra onların doğalarında var olan vahşet uyanmaya başladı. Öngörülemeyen saldırıları sayesinde, Dünya’daki hiçbir şey onları durduramazdı.

Yıkım ve İyileştirme

Human 2.0 projesinin yanlış sonuçları, dünyanın her yerini etkisi altına aldı. Büyük şehirler yok oldu, insanlar sokaklarda hayatta kalmaya çalıştılar. Western Industries’un benzersiz askeri teknolojileri bile bu enfekte olan insanları durduramadı. Ancak sonunda, Western Industries insanlığını kurtarma yolunda çalışmalar yaptı. Bu sırada insanlar toplandı, yeni planlar ve yönetim sistemleri yapıldı. Projenin neden olduğu zarar büyük olsa da, ana şirketin özverili çabaları sonucu Zarar gören dünya tedavi edilmeye başlandı.

Tek Devlet

Harabelerle dolu bir Dünya’da, Western Industries tekrar güç kazanmaya başladı. Yol açtıkları zarara rağmen, insanları yeniden tasarlamayı başaran şirket, onların ne kadar güçlü olabileceğini göstermişti. Projesinin başlangıcından 30 yıl sonra, Western Industries, dünya üzerindeki tek yönetici olarak varlığını sürdürdü. Ana şirketin izniyle, yeni insanlar tasarlandı çeşitli gezegenlere gidildi ve teknoloji geliştirmeye devam edildi.

Sonuç

Ancak Western Industries’in nihai planları, insanlık için büyük bir felaket oldu. Teknolojik gelişmeler ve biyolojik manipülasyon, insanların zekasını ve yeteneklerini kontrol etme kapasitesine sahip bir kuruluş ortaya çıkardı. Yeni nesiller, çocukken fabrikalarda üretiliyor ve insanların hayatındaki her türlü işi yapmak için programlanıyorlardı. Western Industries, insanlık tarihinin en önemli felaketlerinden biriydi ve insanlar, toparlanması on yıllar süren büyük bir düzeltme hareketine başladılar.

8 Beğeni