Xaviera Dancy

Xaviera Dancy, 06.22.2003 Amerika Louisiana eyaletinde doğan bir kişidir. Zamanında louisiana eyaletinin ispanyolların azınlık olmadığı zamandan beri bulunan bir köklü bir ailenin çocuğudur. Bu aile de 5 erkek ve 2 kız kardeş bulunmaktadır. Babası inşaatta çalışan bir kişi annesi ise ev hanımıdır. Dini inançlarını fazlasıyla yaşayamayan bir ailedirler. Evleri ise 2+1 bir evdir o kalabalık ailede, çocuklar bazen yerde bazen şansları olursa yataklarda yatıyorlardı. Kıyafetleri her zaman olmuyordu topladıkları ya da insanların verdikleri kıyafetlerle geçiniyorlardı. Eskiden annesi ve babası doğum günlerinde hediye kıyafet alırlardı ama zaman geçtikçe umursamaz olan aile artık onu da yapmamaya başlamışlardı. Öyle ki xaviera’nın annesi zamanla cocaine bağımlısı olmuştur ve bu ailenin daha da kötü olmasına izin vermiştir çünkü zaten babası umursamazdı tek evi dik tutan annesiydi ama o da zamanla kötü olmaya başladı. Annesini bağımlı yapan kişiler ise xavieranın abileridir çünkü bu işin ticaretiyle uğraşmaktadırlar ve annelerini bi şekilde zamanında bağımlı yapmışlardır öyle ki bu abileri annelerine bile parayla satıyorlardı bu şekilde annelerini bile kullanıyorlardı. Babası için bu bağımlılık durumu hiç önemli değildir. Çünkü ne eşini ne de çocuklarını düşünmektedir. 2 Abisi artık evlenip aynı kaldıkları sokağın karşısına taşınmışlardı. 3 abi ise kazandıkları parayı ya kadınlarla harcıyorlar ya da kumarda gidiyordu zorunda kaldıklarında ev ihtiyaçlarına harcıyorlardı. Xaviera, ilk okul ve ortaokulunu Lake Forest okulunda okumuştur daha sonrasında ailesi xavieranın okumasına izin vermemiştir. Ve xaviera’yı çalıştırmaya başlatmışlardır. Yaptığı iş ise ablasınıda aynı şekil başlattıkları iştir. Fuhuş, bu işe anneleri başlatmıştır çünkü bağımlı olduğu cocaine’yi almak için artık çocuklarını kullanmaya başlamıştır. Xaviera tam 13-14 yaşlarında, 2016-2017 senelerinde sokaklarda kendinden yaşça büyük insanları tatmin etmeyi öğreniyordu bunu yapmak zorunda olduğunu hissediyordu çünkü o her zaman ailesini mutlu etmeye çalışmıştı ve bu şekilde ailesini mutlu ettiğini düşünüyordu. Kazandığı birkaç parayıda annesine veriyor ve anneside cocaine alıyordu bazen de yemek malzemeleri. Ablası ise onu o sokaklarda koruyan tek kişiydi. Biri onu dokunmaya çalıştığında ablası kendini feda ediyor ve o adamlarla beraber oluyordu. Ablası ise sadece 17 yaşındaydı. xaviera oyuncaklarla gelip o sokak kenarlarında beklerken ablası ise sessizce ağlıyordu ve xaviera bunu görüyordu ama görmemezlikten geliyordu. xaviera bir gün annesi ve babasına bu işi yapmak istemediğini çünkü ablasını üzdüğünü söyledi fakat annesi ve babası yapmak zorunda olduğunu ve başka şansı olmadığını eğer yapmazsa ona bakmayacaklarını söyledi xaviera bu durumdan korktu ve bu işi yapmaya devam etti. xaviera aylarca bu işe devam etti. Sokakta oyun oynayan çocukları, okula gidenleri görünce özeniyor ve hayal ediyordu belki bir gün okuyabileceğini düşünüyordu. Bir gün ablası," emin ol buradan kurtulacağız ve istediğimiz gibi yaşayacağız bana güven dedi." Ablası kazandığı paradan 5 dolar cebine atıp kaçma parası biriktiriyordu gerisini ise zaten ailesi el koyuyordu aynı şekilde xavierada bunu yapmaya başlamıştı bazen ablasına oyuncak alabilir miyiz diye soruyordu ablası ise alıyordu ve fuhuş evindeki bir oda da saklıyorlardı eve götüremiyordu çünkü annesinin onu atacağını biliyorlardı. Her gün xaviera evden çıkar fuhuş evine gider koca kadınlar ona makyaj yapar ve işe başlardı Bir gün iş çıkışı ablası onu lunaparka götürdü yarınları yokmuşçasına eğlendiler, güldüler. Oradaki fotoğrafçıya xavieranın fotoğrafını ablası çektirmek istedi. Xaviera çekindi, utandı fakat ablasını kıramadı ve fotoğrafı çekildi daha sonra ablası: “Bu fotoğrafı çerçeveletip evin en güzel yerine koyacağım…" dedi. xavieranın resmen gözleri gülüyordu ve sıkıca ablasına sarıldı. Bu zorlu süreç aylarca aynı şekilde devam etti…

Ablası: “Bu fotoğrafı çerçeveletip evin en güzel yerine koyacağım…" dedi.

Sene 2020 xaviera tam 17 yaşında hala aynı sokakta aynı evde hayat hep aynı geçmişti büyüdükçe kendini keşfetmeye başlamıştı göğüsleri büyüyor vücudu şekilleniyordu. Fakat bu durumdan hiç memnun değildi durmadan kambur yürüyor ya da bol giyiniyordu temastan nefret eder hale gelmişti hala 13 yaşında başlatıldığı işe devam ediyordu. Ama hayatına farklı şeyler olmaya başlamıştı sigara gizlice babasından çalıyor ve içiyordu. Herkesi tersliyordu çoğu şeyi beğenmiyordu öyle ki bazen abilerini bilerek sinir ediyor ve onlar xaviera’ya vurunca xaviera anlamsız mutlu oluyordu. Sokakta geçen günlerinde her gün okuldan eve gidip gelen bir kızı gördü ve dikkatini çok çekmişti yanına her gün gidiyor ve sohbet ediyorlardı en yakın arkadaş olmuşlardı kızın adı,henna’ydı ondan sadece bir yaş küçüktü. Xaviera hennanın okuldan bir an önce çıkıp beraber sohbet etmeyi dört gözle bekliyordu. Ve zaman ilerledikçe xaviera artık hennanın okul kapısında bekliyordu gülüp eğleniyorlardı. Xavieranın hiç arkadaşı olmadığı için henna onun her şeyi olmuştu. Hem arkadaşı hem annesi hemde babası olmuştu. Sonrasında xaviera hennaya karşı farklı şeyler hissetmeye başlamıştı bunu 21 yaşındaki tek ablasına söylemişti ablası bu duruma çok sinirlenmişti xaviera’nın bu ergenlikteki büyük değişimi ablasına çok ters geliyordu xaviera kendi eski masumluğunu resmen yok etmişti. Ve ynı zammanda ablası henna’ya karşı olan duyguları da doğru bulmuyordu. Ama xaviera ablasının bu düşüncelerini umursamadı ve ablasının yanlış düşündüğünü sevgiyi hiç bilmediğini ona söyledi. Xaviera bir gün henna’ya: “dışarda yemek yiyelim mi?” diye sordu henna bu soruya olumlu cevap verdi. Fakat xaviera para harcayamayacağını çünkü annesi bütün parasını aldığını hennaya söyledi. Henna bunun sıkıntı olmayacağını ve yemekleri kendisi ödeyeceğini söylemişti. Henna, xaviera’nın fuhuş içinde olduğunu biliyordu. Ama zorla orda olduğunu bildiği için onu o şekilde arkadaş olarak kabul ediyordu. Xaviera, hennaya o gün açılmıştı. Onu çok sevdiğini ve duygularının arkadaşlıktan öteye gittiğini söylemişti. Henna buna çok şaşırmıştı. Ama içten içe oda bu duyguları arzuladığını ve deneyimlemek istediğini söyledi. Bu iki genç, her gün sadece henna’nın evden okula gittiği yolda Elele bazen kol kola gidiyorlardı sadece o tek uzun sokak bitmemesi için xaviera zamanın keşke durmasını diliyordu. Öyle ki xaviera artık çok bağlanmıştı öyle ki yaptığı fuhuş işinde artık sadece erkekler değil kadınlarla da olmaya başlamıştı. Ve o kadınlarla olduğunda henna’yı hayal ediyordu. Xaviera artık yaptığı o kötü iş bile henna sayesinde güzel gelmeye başlamıştı karşısındaki farklı bir kişi olsa bile onu henna olarak hayal ediyordu ama tabikide bunu henna’ya söylememişti. Onu kaybetmekten çok korkuyordu. Bir gün yine xaviera hennanın okul çıkışına gitmişti ve henna’nında annesi o gün oradaydı ve annesi xaviera’yı görmüştü. Annesi pek bu durumdan mutlu olmadı hemen henna’nın koluna girdi ve eve götürdü o gün xaviera düşündü uyuyamadı annesi neden hemen henna’yı götürmüştü. Xaviera her gün okulun kapısına gidiyor fakat henna onun yüzüne bakmadan hemen gidiyordu xaviera seslense bile henna takmıyor ve koşarak gidiyordu. Artık xaviera dayanamıyordu okulun kapısında oturup sabahlara kadar ağlıyordu evdeki kimse xaviera’yı merak etmiyordu eve gelmiyor işe gitmiyor sadece okulun kapısında hennayı bekliyordu. Ablasıyla bu aralar iyi olmayan xaviera, yine de ablası ona kıyamayıp yanına gitti ablası:” bunu kendine yapma değmez zaten olmayacaktı ben sana demiştim!” dedi. Xaviera ablasıı görünce direkt sarıldı. Ablası haklı çıkmıştı henna artık onu sitemediğini düşünüyordu ama son bir kez hennaya soracaktı ve daha da onu rahatsız etmeyecekti. Yine henna’yı gördü bu sefer kolundan tuttu ve biraz sesli bir şekilde:” neden benle konuşmuyorsun sadece söyle daha da rahatsız etmeyeceğim!” Dedi henna, “annem senle konuşursam beni büyük annemin yanına gönderecek ve okutmayacağını söyledi. Benim sokaklardaki kızlarla konuşmamı istemiyor senin orospu olduğunu söyledi ve senin beni kullandığını söyledi. Üzgünüm xaviera artık senle konuşamam senin gibi olmak istemiyorum” Dedi. Xaviera’nın gözleri dolmuştu koşarak gidiyordu yüzüne çarpan rüzgâr ve gözyaşları hızlı bir şekilde akıyordu. Çok sinirlenmişti. Senin gibi olmak istemiyorum cümlesi durmadan kafasında dönüyordu. Xaviera eve gitti abilerinin sigalarını gizlice aldı ve evde salonda herkesin önünde tek tek bütün sigaraları içiyor ve tebessüm ediyordu. Abileri xavieranın kafayı yediğini düşündüler. Onu sarsıyorlardı vuruyorlardı ama yüzündeki ifade asla değişmiyordu. Xaviera her yeri mosmor evin çatısına çıktı ve oturuyordu. Gecenin bir körüydü sadece sokak ışıkları geceyi aydınlatıyordu. Arkadan you look so good in love şarkısı uzaklardan geliyordu. Xaviera resmen yaşıyan bir ölü gibiydi düşünüyordu ama ne düşündüğünü bilmiyordu. Tek alına gelen hennayı kaybetmesinin nedeni hennanın annesi olduğunu üşündü. Hennaya olan üzüntüsü gitmişti sadece annesine olan bir nefreti doğmuştu. Tek isteği henna’nın annesinden sinirini çıkarmaktı. Xaviera uykusuzluk açlık hepsi bir arada artık normal düşünemiyordu. Evdeki bıçağı alıp hennanın annesine saplamak geçiyordu içinden ama evde sadece 2 bıçak olduğu için onu alırsa anlayacaklarını düşündü bu yüzden sabah olduğunda çöpün oradan aldığı cam parçasının altına bezle tutabileceğini yer yaptı öyle ki artık sadece yaralamak değil öldürmek istiyordu. Ve henna’nın annesinin canı çok yansın istiyordu camın üzerine içki döktü. Ve içkiyi kafasına dikip direkt hennanın evine gitti ve yoldan giderken birkaç gül kopardı. Kapıyı çaldı ve aynen xaviera şunları söyledi:” üzgünüm hanım efendi kızınızla konuşmam yanlış oldu lütfen bu gülleri kabul edin size vermek istiyorum”. Dedi. Kadın önce kapıyı açmak istemedi ama xaviera’nın o kirli gözlerinin altı mosmor bitmiş haline çok acıdı ve kadın: “peki, güllerin için teşekkürler bir daha lütfen buraya gelme ama.” Dedi. Kadın kapıyı açar açmaz xaviera kadının çenesinin altından camı sapladı. Kadının ağzından boşalırcasına kanlar gelmeye başladı kadın yere düşüyordu ve düştükçe xaviera daha da camı sokmaya devam etti. Yine xaviera gülüyordu. Sanırım en mutlu günlerinden bir tanesiydi. Kadın yere yığıldı ve arkasından henna geldi. Xaviera elindeki kanlı gülleri hennaya uzatıp “hadi gel gidelim artık önümüzde engel yok” dedi. Henna çıldırmışçasına bağırarak: “Siktir git orospu çocuğu ne yaptığını görmüyor musun git!” dedi. Xaviera anlam veremedi henna onu o kadar sevmiyor muydu neden gelmiyordu? Xaviera mantıklı düşünemiyordu. Öylece kala kaldı. Xaviera’nın ablası biriken kalabalığa doğru bir anda geldi o da kala kalmıştı. Kardeşi elinde kanlı güllerle ve yârde kanlı camla öylece duruyordu. Ablası sürükleyerek kardeşini oradan çıkardı. İki kardeş koşuyorlar. Xaviera’nın elindeki kanlı güller dökülüyor kanlar damlıyordu. Ablası onu fuhuş evinin bodrumuna götürdü. Ve kapıyı üzerine kapattı giderken sakın buradan çıkma dedi. Xaviera hala öylece duruyordu. Ne ağlıyor ne gülüyor ne de düşünüyordu… polisler çoktan sokağa gelmişti. Bağırışlar, ağlamalar sokaktaydı. Xaviera kendine geldi ve bir anda duraksadı sessizce dışarıya çıktı gördü ki ablası polislere kendi yaptığını söylüyordu kardeşini korumaya çalışıyordu. Polisler xavieranın ablasını sorgularken xaviera:” bırakın onu piç kuruları ben yaptım.” Dedi. Ablası ağlıyor ve xaviera’ya vuruyordu polisler xaviera’yı kelepçelediler. Xaviera gözlerinden yaş akıyordu. Ablasına sadece son bir kere baktı ve polis aracına bindi. Birkaç hafta sonra xaviera hapisteyken ablası bir mektup gönderir*:Sevgili kardeşim, tek dostum biz sadece birbirimizi anlar ve birbirimizi koruruz ve öyle de yaptık. Senin yerin bende her zaman ayrı. Seni kötülüklerden her zaman korumak istedim ama sen çok değiştin yardımlarımı göz ardı ettin beni istemedin. Seninle olan anılarım, çocukluğumdan bu yana en değerli hazinelerimdir. Birlikte geçirdiğimiz her an, beni mutlu eder ve hayatımı daha anlamlı kılardı şu an sensiz boşlukta gibiyim. Hayatımda hiçbir şeyle değişemeyeceğim bir bağ var aramızda bunu sende biliyorsun. Öyle ki seni ailemizden çok farklı gördüm. Ama değilmişsin aptalca çocukça şeylerden dolayı şu an oradasın evdeki o aptallardan farkın yokmuş gibisin… Eğer ki değişirsen eğer ki gerçekten eski halimizi sende özlüyorsan seni her zaman ki yerde çıktığında bekliyor olacağım kardeşim. Kendine dikkat et…”

Öyle ki seni ailemizden çok farklı gördüm. Ama değilmişsin”

Sene 2022, xaviera hapiste 2 sene kargaşa,kavga ve olaylara o kadar alışmıştı ki ama bu sefer bu kargaşa normal değildi. Uyandı ve etrafına baktı. Gardiyanlar koşuşturuyor ve hüküm giyinmişleri hızlıca kelepçeleyip çıkartıyorlardı. Xaviera soru sorsa da asla cevap vermiyorlardı. Anlam verememişti sadece yangın olduğunda tahliye olurdu peki bu neydi şimdi? Otobüse bindirip onları şehirden çıkartıyorlardı sokaktaki herkes çıldırmış arabalrına binmiş şehirden gitmeye çalışıyordu trafikten dolayı otobüs olduğu yerde kalmıştı xaviera 2 senedir görmediği ablasını düşündü korkmaya başlamıştı. Oysaki hapisten çıkmasına aylar kalmıştı. Camdan baktığında garip hareketler yapan camlara kafasını vuran ve etrafa saldıran insanlar görmeye başladı. İçinden:” ne bu deli hastanesi de mi tahliye ediliyor.” Dedi. Bir anda otobüste ki polisler araçtan inip silahla sıkmaya çalıştılar ama o garip davranışlı insanlar polislerin üstüne çıkmıştı ve hepsi ölmüştü otobüste xaviera ve diğer hükümlüler öyle ce kala kalmıştı elleri ve ayakları bağlı olanlar birbirlerini itiyor bağırıyorlardı hepsi birbirine bağlı oldukları için toplu hareket etmek zorunda kalıyorlardı. Otobüsün kapısı kitliydi ve öylece kala kaldılar. Gece olmuştu. Etraf sessiz görünüyordu camı kırdılar ve tek tek çıkmaya başladılar. Her yer kan revan içindeydi. Kimse ne olduğunu bilmiyordu. Herkes koşmaya çalışıyordu ama imkansızdı uyum içinde hareket etmeleri gerekiyordu. Bundan dolayı yavaş yavaş gidiyorlardı ormandan gitmeye karar verdiler yakalanmak istemiyorlardı. Garip sesler duyup arkalarından enfekte olmuşları gördüler. Koşmaya başladılar düşenler, sürünenler oldu o kişin ellerini kesip geride bıraktılar. Bir şekilde bir çiftlik buldular ve 4-5 saat uğraş sonucunda yaşayanların demirlerini keserek birbirlerinden ayrıldılar. Daha şehirden çıkmamışlardı bundan dolayı xaviera bir an önce evine ablasına ulaşmak istedi. Çiftlikteki random kıyafetlerden giyindi ve yola koyuldu ne yapması gerektiğini bilmiyordu. Onlardan nasıl korunması gerektiğini bilmiyordu. Ama bir şekilde yavaşça gitti artık sabah oluyordu. Evine yaklaşmıştı ve sonunda ulaştı eve geldiğinde kimse yoktu bütün ailesinin öldüğünü düşündü evden bir çanta buldu ve ne eşya varsa doldurmaya başladı. Yiyecek,içecek,kendini korumak için bıçak derken arkasından bir ses geldi. Korkmuştu ama ablasının sesiydi. Sımsıkı ona sarıldı. Ağladı ne olduğunu ablasına sordu. Ablası anlatacağını söyledi ve doğruca kaldıkları evin deposuna indiler. Sadece ablası ve babası abileri yoktu abilerinin nerede olduğunu kimse bilmiyordu annesi ise, 2021 yılında aşırı dozdan ölmüş bunu xaviera yeni öğrenmişti fakat sevgisiz büyüyen xaviera’yı hiç etkilememişti. 3 kişi depoda bir şekilde kaldılar. 1-2 ay kaldıktan sonra babaları artık gittikçe dahha kötü olmaya başlamıştı. Bir hastaya bakar durumuna gelmişlerdi. Onara zorluk yaratıyordu. Yardım arıyorlardı ama kimseye güvenmiyorlardı etraf artık daha fazla enfekte ile dolmaya başlamıştı. Zamanla adapte olmuşlardı ama burada ömür boyu kalamazlardı. Bir gün radyoda güvenli alan olarak bildirilen paleto’yu duyarlar fakat onlara çok uzaktır askerler tahliye etmek için helikopterler ile geleceğini ve paletoya götüreceklerini söylerler iki kardeş gecikmeden yola çıkarlar fakat babaları yürüyemeyecek haldedir bundan dolayı enfekte olmasındansa öldürmeye karar verirler ve öldürürler. İki kardeş gizli saklı şekilde yola çıkarlar. Bir an önce helikoptere ulaşmaları gerekir güvenli ve huzurlu bir yere çok ihtiyaçları vardır. Fakat bu yolculukları tam 3 gün sürmüştür. Çünkü geçeleri boş evlere girip kendilerini korumaları gerekiyordur. Ne fenerleri nede adam akıllı kıyafetleri vardır hava soğuduğu ve fenerleri olmadığı için her gece bir ev bulup orada dururlar. Tekrar yola çıkarlar ve yolculuklara devam ederler bu süreç tam 5 ay sürer Mayıs 2022 artık bitik bir haldelerdir. Çok az kalmıştır askerlerin dedikleri yere gelmeleri an meselesidir fakat bir duvardan atlarlar ve enfektelerin kalabalık olduğu yere düşerler kaçmaya çalışırlar ama ablasının ayağı takılması nedeni ile enfektelerden biri ablasına saldırır bacağını ısırır xaviera ablasını taşır ve sessiz bir yere götürür ablası bacağımı eks! Diye bağırır xaviera bunu yapmak istemez hayır az kaldı yetişcez ve seni iyileştirecekler der ama ablası ısrar eder xaviera ablasının ölmesini hiç istemediğinden evden aldıkları bıçakla ablasının bacağını kesmeye çalışır ablası ise ses çıkarmamak için kıyafetini ısırır ve resmen ağlamamak için kendini zor tutar bir şekilde zor da olsa bacağı xaviera kesmiştir. Kıyafet bulup bacağına sarmıştır fakat ablasının kanaması hala durmamıştır bir an önce gitmeleri gerekir. Bundan dolayı xaviera ablasının koluna girer ve yavaş yavaş giderler fakat ablası maalesef hayata tutunamaz ve kan kaybından ölür. Her türlü ablasını yaşatmak istese de başarılı olamaz ve bundan dolayı ablasının enfekteler tarafından zarar görmemesi için ölüsünü gömer ve ablasının yasını tutmadan gitmek zorunda kalır. Bri şekilde tek başına askerlerin oluğu alana geldi ve beklendiği gibi ona davranılmadılar. Çoğu oraya gelen insan enfekte olup olmadıklarını ellerindeki garip bir malzeme ile kontrol ediyor sağlık kontrolünden geçiyorlar ve birkaç hafta kampta tutup sonrasında paletoya gideceklerini öğreniyorlar. Bu durum can sıkıcı olmaya başlıyor xaviera en sevdiği kişiyi kaybetmiş bir halde ve buraya gelip kampta 2 hafta kalacağını öğreniyor çıldırmamak için kendini zor tutuyor. Eski yaptığı hataları yapmak istemiyor ve sessiz kalıyor ablasının öğütlerini düşünüyor. 2 hafta sonrasında helikopter ile gidiyorlar. Ve güvenli alana geliyorlar. Buradaki düzenin mükemmel olması xavierayı rahatlatıyor. Tabi kimseye rahatça bakmıyorlar xaviera yine orada çalışmak zorunda kalıyor. Bir şeyler ekip biçiyorlar yemek yapıyorlar. Xaviera hayatında fuhuştan başka bir şey görmedi burada aynı şeyi yapmamak için elinden geldiğince yemek yapıyor temizlik yapıyor. Ve bu şekilde güvenli bölgeye destek sağlamaya çalışıyor. Bir gün 2 hafta kampta kaldığı yerden özel eşyaları geldiğini öğreniyor tabii hepsi paramparça olmuş ya da çalınmış bir halde buluyor. Fakat çantasının dibinden ablasının Mart 2022’de çektikleri fotoğrafı buluyor. Ve gözleri dolu bir halde fotoğrafa bakıyor fotoğrafın her yeri kurumuş kan ve leş gibi kokmaktadır. ve aynen şu cümleleri söylüyor:” sana söz veriyorum bana öğrettiğin her şeyi yapacağım. Kendimi koruyacak ve asla kimseye güvenmeyeceğim. Elimden geleni yapacağım. Sana söz veriyorum. Sen benim tek değerlimdin. Tekrardan görüşmek üzere benim tek dostum…” yıllar ve aylar bu güvenli kampta geçiyor…

*Sana söz veriyorum bana öğrettiğin her şeyi yapacağım. Sen benim tek değerlimdin.

Sene 2035 xaviera artık güvenli alandan çıkmış enfektelerle mücahedeler ediyordur. Yeni insanlara karşı çok kapalı ve çok içine kapanıktır. Sadece çıkar ilişkisinden başka bir şey görmüyordur. tek hevesi dövme yaptırmaktır geri kalan yer şeyi hayatın otomatiğine bağlamış şekilde yaşıyor, gülmüyor eğlenmiyor. İşine gelen insanlarla konuşuyordur. Tek istediği hayatta kalmak ama neden kalmak istediğini bilmiyordur her gece ablasının fotoğrafına bakıyor ve onu özlüyor. O kadar özlüyor ki bazen intihar etmek istiyor ama ablası bunu istemeyeceğini biliyor bundan dolayı yapmıyor ve sadece içip acılarını geçiştirmeye çalışıyor. Hayat bu şekilde nasıl geçecek bilmiyor. Sadece devam etmek zorunda kendini hissediyor. Bazen ona iyilik yapan insanları görünce onlara karşı mahcup hissediyor ama daha sonra onlarında herkes gibi olacağına inanıyor bundan dolayı kendi içine yine kapanıyor. O eski gülen güzlü kişi artık kin dolu nefret dolu bir kişiliğe bürünüyor. (2035-2038’e kadar karakter bu şekildedir. İlerleyen süreçte gelişme olarak yazacağım.)