Yemek ve Su!

Oyuna girince tüm vaktimizi yemek ve su ihtiyacımızı karşılamak ile harcıyoruz. Ne insanlar ile takılabiliyoruz ne de herhangi bi farklı eylemde bulunabiliyoruz. Sürekli acıkmanın yanında bir de ciddi anlamda şehir de çok zor buluyoruz. Biz sürekli, oyuna girsem bayılır mıyım, diye düşünmek istemiyoruz. Özellikle bende durum o kadar vahim ki boşa vakit harcamayayım diye geceleri oyunda çıkıyorum. Sırf o esnada susuzluğum ve açlığım bir nebze de olsa daha az azalsın diye. İşin bütün heyecanı/olayı da kaçıyor tabii…

1 Beğeni

Çok haklı. Ben ve arkadaşlarımda bu durumdan müzdaripiz sadece yemek ve su bulmak için giriyoruz. Yemek bir nebze bulunuyor ama su asla bulunmuyor +1 .

3 Beğeni

Ben de katılıyorum. Tamam kış geldi ve kıtlık yaşanması fikri gayet güzel hoş ama yiyeceklerin %90 azalması son derece abartılı bir miktar. Oyuna rol yapıp eğlenmeye mi girelim yoksa yiyecek aramaya mı? Her ne olursa olsun bu bir oyun, sadece yiyecek için saatlerimizi harcayamayız, en azından ben ve benim gibi okulu/işi olanlar harcayamaz. Zombi kıyameti dünyasında en zor bulunması gereken “Silahların” üretim malzemeleri sürekli ve bu kadar basit bir şekilde bulunabiliyorken, “Gerçekçi olsun diye” yiyeceklerin %90 gibi aşırı bir oranda azalması saçma olmuş. Her güncellemede olduğu gibi bu sefer de beğendim ve destekliyorum ama yiyecekte ki azalma oranını %90 dan %50-60 a çekmeniz gerektiğini düşünüyorum. Veya dağlık/ormanlık gibi bölgelerde avlanıp elde edilen etlerin yenebileceği bir eklenti gelebilir.

2 Beğeni

Kıtlık, dönemin getirdiği zorluk ile birlikte gelmektedir, kalıcı bir şey değildir. 4 sezondan 1 tanesinde olmaktadır, insanların PvP kafası ile oynamak yerine cidden gelecek günleri düşünüp stok yapması gerekmektedir.

Şu an ilk bahar geldi, ve bence stok yapmak için en iyi zaman.

2 Beğeni

geçtiğimiz kıtlığı düşündükçe irkiliyorum :slight_smile: artık varımı yoğumu yiyeceğe yatırıp stok yapcam :smiley:

2 Beğeni