Yeni oyuncunun gözünden

Ben yeni bir oyuncuyum server açılalı 3 gün falan oldu sanırım ve herkesin elinde silahlar görüyorum ve hani az buz değil ak-47’ler m4’ler motorlar… Eski oyuncular sanırım her şeyin yerini biliyorlar ya da işleyişi ( dediğim gibi biz daha bilmiyoruz ) ve bu aramızda inanılmaz bir fark oluşturuyor. Mate RP’nin yasak olduğunu bilerek girdiğim server’da herkes sanırım eski ekibiyle devam ediyor. Kimsenin yanına yaklaşamıyoruz ekip kurmak için ya da ne bileyim konuşmak için. Oyuncularınız dışarıya çok kapalı çünkü ekipleri var, yani Mate RP yasağı burada maalesef çöküyor benim gördüğüm bu şekilde. Zombilerle ilgili tek şikayetim köpek. İnanılmaz OP… Hali hazırda bir yere girip loot yaptığımızda zaten 10-15 zombi spawn oluyor bi de bu köpekler işin içine girince durum çok çok zorlaşabiliyor özellikle tahliye bölgelerinde.
Buglar’dan söz edecek olursak en kötüsü benim için zombi ile girdiğimiz dövüş sistemi… Ben levyeyi sallıyorum vuruyorum ama zombi bana bi hit atmadan düşmüyor hiç bir şekilde, rollü ya da rolsüz bir şekilde o zombi fightı bu yüzden imkansız hale geliyor. Gece hızlarının artması anlaşılabilir lakin dövüş mekaniğinin elden geçmesi gerektiğini düşünüyorum.
Bi kaç kez başımıza geldi tahliye olurken sistemsel ölüm, bu baya can sıkıcı bir durum. O şehirden zor bela çıkmışken bi de buga girip ölüyorsun ve arkadaşın yanında değilse geçmiş olsun lootuna, saatlerine vsvs.
Her ne kadar apokaliptik bir dünya da olsa bazı şeylere kısıtlama gelmesi gerekli rol keyfi açısından mesela insan soymaya, vurup sistematik ölüme sebebiyet vermeye. Ekipler kendilerini claimlesin (emin olun tüm ekipler kurulmuş durumda) soygun ve çatışma yaşandıktan sonra belirli bir süre tekrarlananasın örneğin 1 ya da 2 saat kadar. İnsanlara bunları yaptıktan ve yaşadıktan sonraki roller için de şevk vermiş olursunuz. Aldığı lootu bırakır, çatışmadan sonra tedavi olur vs. Tekrar belirtmek isterim oyun oynuyoruz ve herkes keyif almalı…
Haritanın ESC’de olması işleri epeyce zorlaştırıyor ki zaten normal bir RP için burası extreme zor M tuşuna çekilmesi çok rahatlatacaktır.
Rollerin kesinlikle izlenmesi gerektiğini düşünmekteyim çünkü hiç rol yapmayan oyuncular da mevcut.
Büyük heveslerle geldik, lütfen kursağımızda bırakmayın.
Teşekkürler buraya kadar okuduğun için.

2 Beğeni

Ceyberk, sunucuda bulunan ak ve m4 cins silahlarını gördüğün kişilerin çoğu yargıç birimine mensup kişiler ak cinsi silahı basmak için ekip içerisinde toplayıp silahı üretmiş olabilirler bu gayet normal. Eski oyuncular bir çok bilgiye sahip oldukları doğrudur bu bilgiler zor bilgiler değildir, aradığınız malzeme her neyse onun çıktığı yerde aramanız gerek ve bu sadece belirli yerlerde değil haritanın çoğu bölgesine ymap olarak yönetim tarafından eklenmiştir.
Enfekte köpek ve gece gezenler daha önce yoktu, bunlar zamanla hikayesel olarak çıkmış olan yaratıklardır ileriki günlerde daha başka mutasyonlu yaratıklarda olmayacağını göstermez. Eğer geceleri loot yapmaya çalışıyorsanız zaten bu imkansıza yakın bir şeydir tek bir çözümü var oda “işaret fişeği” 30 saniye boyunca enfekteleri dikkatini çeker ve ona odaklanırlar. Loot yapmak istiyorsanız bu altarnatifi kullanabilirsiniz, gündüzleri “ctrl” basarak sessizce yürürseniz enfektelerin fazla yakınınıza girmezlerse sizi algılamazlar.
Portal şuan BETA aşamasında buglar olması kaçınılmaz bir şey ZRP tabanlı sunucu olmadığından scriptler oyuncuların kullanarak bulabileceği şeylerdir eski sezonlarda da bir ay gibi bir sürede BETA aşamasından çıkmıştı.
Son olarak rol yapmayan veya rol dışı çıkanlar yönetim tarafından işlem uygulanmaktadır ama her oyuncuya bir yetkili atayamayacaklarından kural ihlali görürsek şikayette bulunmamız gerekiyor burada iş bize düşüyor.

2 Beğeni

Yorumlarınız için çok teşekkür ederiz, yazdığınız tüm maddeler dikkate alınacaktır, Sunucumuzda MateRP Yasak değildir, bu evren içerisinde tam tersine bir arkadaş grubuna dahil olarak rol yapmanızı istiyoruz böyle bir evrende tek başınıza rol yapmak çok zordur, biz metayı en azından bu şekilde hazırladık, gruplaşarak hayatta kalabilirsiniz, yaklaşık 1 hafta sonra topluluklar açılacaktır, topluluklar oyuncuların kendi kurduğu yönetim yapılarıdır, kendi kolluk kuvvetleri ve ayrı birimleri olabilir, yaşam tarzı ve atmosferi farklı olabilir, eğer bir yerin yapısını veya işleyiş tarzını beğenmiyorsanız başka bir yere göç edebilirsiniz rolsel olarak

Yeni oyuncularımız ile eski oyuncularımız arasında bilgi farkı dediğiniz gibi çok fazladır, bu yüzden Outbreak Bilgi kanalını incelemenizi isteriz, oyun metasına dair, lootların nereden çıkacağına dair tüm bilgiler burada yer almaktadır, yeni gelen özellikler, loot metası ve benzeri değişiklikler eski oyunculara da yabancı gelmektedir.

Oluşan bugların farkındayız, enfekte sisteminin daha iyi hale gelmesi, extraction sisteminin daha iyi hale gelmesi için güncelleme getireceğiz.

Güzel yorumlarınız için tekrardan teşekkür ederiz.

1 Beğeni

Alakanız için ben teşekkür ederim, umarım hepimiz keyifli zaman geçiririz.

Teşekkürler verdiğin bilgiler için, tek istediğim şey gerçekten şöyle güzel bir topluluk içerisinde rol yapmak…

1 Beğeni

Topluluğumuzun 5.sezonu ileri sezonları görmek dileğiyle lakin bu topluluğa giren çürüklerde ve onlar zamanla ayıklanacaktır bu çürükler yüzünden yaşayacağınız sıkıntılar oyun zevkinizi almasına izin vermeyin.

2 Beğeni