Yine yeniden her şekilde merhabalar merhabalar sayın portal ahalisi

İlk tartışma konusunu açmanın haklı gururuyla birlikte çok dolambaç yapmadan söze giriyorum İlk öncelikle konuşmamız gereken 4 ana başlık var bana kalırsa en ilgi çekici olanından başlayalım

1. Continental sistemi : Çok çok çok hoş bir fikir ve yeni bir nefes adeta ama bu sistemin çakma ajan 47’ler tarafından gazaba uğratılabileceği bir gerçek , excomunication mekaniği daha doğrusu sistemi evet iyi düşünülmüş bir sistem ama zaten bütün bir rockford ve wespucci polis departmanı otelin önüne mangala gelirse iş işten çoktan geçmiş olacağı gibi bu güzelim rol de admin power olmazsa haybeye tak diye gidebilir . O yüzden hitman rolü yapmak isteyecek insanlara kardeşim karakter hikayen güzel al sen yap vur kır parçala demek olmaz . çünkü standart bir fivem roleplay oyuncusu alt yapısı , haikyesi ne kadar sağlam olursa olsun 5 dakika’da gireceği ufak bir rol ile o güzelim lore’un içine sifon çekebilme potansiyeline sahiptir . Bunun dışında yönetim ekibine nacizane ricam lütfen roleplayin yüz karası bir takım mekanlarda olduğu gibi continental otele swat dadandığı zaman attorney general veya başka bir department of justice üyesi ile veyahut bizzatihi o konumda gelip " Kardeşim merhabalar ben baş savcıyım buraya giremezsiniz şeritleri kaldırın çıkın " demesin . Polis ekiplerinin en çok karşılaştığı ve ağzımızdan köpükler fırlatmamıza sebep olan bir olgu’dur bu . Department Of Justice’in soruşturmaya müdahale gibi bir lüksü olmadığı gibi olay henüz sıcakken yani olay her ne ise daha evrakı yazılıp gönderilmemişken bir anda evliyalar , erenler misali oraya kravatlılar üşüşünce mevzuyu 5 yaşındaki çocuk bile çakıveriyor . Bu da hoş olmuyor elbette . Polisi girmesini istemediğiniz herhangi bir yerin kapısına bile gelmeden döndürebilmek oysaki oldukça basit . Continental korunmayı bilmeli otel sahibinin hakimlerle , savcılarla , avukatlarla değil senatörlerle ve temsilcilerle arası iyi olmalı . Hadi bu olguyu bir örnek vererek taçlandıralım da insanlar durumu bir anlayabilsinler

Ajan 47’5

47’5 bir kontratı eline yüzüne bulaştırır ve deneyimli patrol ve traffic officer’ları tarafından enselenmek üzeredir . Normalde criminal entrprise dediğimiz yapıların kesin kuralı olan polis peşindeyse gelme kuralını içindeki " amaaaan bir şey olmaz bu günler için değilse ne zaman geleceğiz sanki buraya " diyerek kendisini yaralı yaralı adeta bir kel aynak kuşu misali kafesin içine atar ve çember kendisi için kapanır . Polisin kendisini her saniye bırakmakta olduğu kandan otele girdiğini anlaması elbette bahtsız suikastçimiz için uzun sürmez . Hadi bu yavru kaplanımızı taliplilerinin elinden kurtaralım

Senaryo 1 : Lanet olası federaller
Bir gerçektir ki şeffaf olmayan her kurumda yolsuzluğun ortaya çıkması kaçınılmazdır ön etkin polisliğin en işlevsiz kaldığı nokta ise millitarize edilmesine rağmen halen sadece polisin polis olmasıdır . Küçük balıklar ile beslenirler . Büyük balıkların ise yakalanmasına yardım ederler . Federal büronun yerel polisin veya şerifin veya otoyol devriyesinin operasyonunu , soruşturmasını , kovalamacasını durdurabilme gibi bir opsiyonu yoktur . Fakat burada şöyle bir gerçeklikten söz etmemiz gerekir ki " Homeland Security " bünyesinde bulunan kolluk kuvvetleri birbirleriyle ve diğer bakanlıkların silahlı güçleriyle , uyumlu ve koordine çalışırlar . Bu yüzden yolsuz veyahut harbiden bu işle alakalı dosyası bulunan federal büronun " Ekmeğimle oynamayın , o balık benim " diyerek ağırlığını koyması durumunda bu durum anlayışla karşılanabilir . Yanlış anlaşılmasın 47’5 halen içeride ve kimsenin bir yere gittiği yok . Sadece yerel polis bölgeden çekilecek . Federaller saha’da ama alırlar mı almazlar mı ? İçeri gierler mi girmezler mi ? Muamma …

Senaryo 2 : 47’5 ve abileri
47’5 Bir şekilde yakayı ele verdi ve son görüldüğü yer continental . Henüz yakayı ele verdiğinden kendisi haberdar değil ve polisler ona doğru yaklaşıyorlar . Otel kendisini excomunice de etse kafasına da sıksa polis otelin kapısına geldi . Burada yapılması gereken en mantıklı hareket iç hesaplaşmayı bir kenara bırakarak dalda vitamin olan suikastçimizi yakalatmamaktır . Zira yakalanırsa konuşabilir . Fakat ölürse bu ilk başta dikkat çekmese de belirli sayıda onlarca ceset " Abi bir saniye ya " demesine sebep olabilir birilerinin , İşleri her ne kadar güvenli hatlardan gizlilik içinde de alsalar illa ki cep telefonu , bilgisayar kullanıyorlar . Şüpheyi hiç çekmemek en mantıklısı ki zira bir kumar da continentalin kaybedecek çok şeyi var . Bir Hotelin müşterilerinin esrarengiz bir şekilde kaybolup kaybolup durması otoritelerin dikkatini çekeceği gibi en hayati olgu otelin ticaret ve hizmet standartlarını etkileyecektir . Bu yüzden tehidtlere karşı tarafsız kalınması evet yerinde bir hizmet politikası ama ancak çalışanın yumurta kapıya dayanınca ilişiğinin kesilmesi hem kimseye fayda sağlamaz hem de suikastçiyi her ne durumda olursa olsun teslim etmekte etmemekte continentali işten sıyırmaz . Benim bu tarz bir durumda en kıytırık aksiyon filimlerinde bile olan klişe bir olguyu size önermem yerinde olur ajanımızın telefonuna aniden bir mesaj gelir " Ajan 47’5 kaç ! " Scriptsel mantığı nasıl olur bilmiyorum ama bu tarz durumlar yaşanabilir . Bu yüzden belli bir mesafede polis ajanımıza yaklaştığında ajanımız ona göre pop up şeklinde uyarı alabilir ki ona göre davranabilsin karar verebilsin .

Senaryo 3 : 47’5 iş üstünde

47’5 bir şeyleri güzelce yapmak isterse bir takım gizlilik ilkeleri olmalı . örneğin tercihen yakınında sağında solunda orasında burasında cep telefonu , bilgisayar , tablet wb cihazlar bulundurmamalı ki siber suçlarla mücadele pasta kesmeye gelmesin . 47,5 İşini tertemiz , sessizce halletmeli aracı , yardımcı kullanmamalı . Kaçarken , dikkat çekmemeyi panik yapmamayı bilmeli . 47’5 nerede dövüşüp nerede dövüşmemesi gerektiğini bilmeli . 47’5 karakterimizin karakter statları 2 tane bira göbekli polisi dövemeyecek kadar vasat olmamalı . Normal karakterlerden biraz daha owerpower olmalı ki mesela daha uzun süre koşabilmeli , özel dövüş teknikleriyle dövüşemese de scriptsel olarak rakibine hatrı sayılır bir hasar verebilmeli ki forsu belli olsun . Elden silah almayı , holsterdan silah çekmeyi akıl edebilmeli ki yaşayabilsin . ama burada bir adeti bilmek gerek . Zar ile yapılan roleplay oyunlarının bazılarında şu şekilde bir şey görmüştüm bunu fivem’e yedirecek olsaydım şu şekilde yedirebilirdim " Kişinin elindeki tabancayı alabileceğimi ön görebilmek için zar " yani bir nevi düşünce zarı , sadece kişiye karşı harekete geçmeden evvel bir ön düello diyelim ki suikastçimiz bu zarı kazandı . Statlarında +2 çeviklik var diyelim , zarı da 6 üzerinden 4 geldi toplam 6 puanı var . polis zar attı polisinki de 4 geldi . O polis ön zarı kaybetti . bu onu asıl zarda dezavantaja sokacak Şimdi suikastçimiz asıl emote’unu atacak " Kişinin elindeki silahı alabilmem için zar , bu bir soru değil baylar . Bu zara girmek zorundayız zira karşımızdaki hem basit bir kiralık katil değil hem de gerçekten refleksleri iyiyse o silahı bizden alabilir . Elbette bizim de statlarımız var , yani en azından olmalı . Bu konuya değineceğim . velhasıl kelam kimin character buildi ve elbette ki şansı yaverse o oradan canlı ayrılacak . İşte 47’5 en baştan bu tarz yeteneklere , sistemlere , scriptlere sahip olmalı ki yapacağı rol ölü doğmasın .

Evet continental ile ilgili düşüncelerim bu kadar . Şimdi gelelim los santosumuza .

Başlık 2 :

Silahlara erişmek zor olmamalı . Zira hiç zor değil ve modern çağın handikapı zor olmayacak . Bu yüzden silah fiyatları gereksiz şişirilmemeli , aslına bakılırsa tamamen silah üzerine olan kombatı ele alsak daha doğru olur . Gun rp yani silah ile yapılan rol esasen her ne kadar yanlış bir yere gidebilecekse o kadar yanlış bir konuma doğru itildi . Bunun sebebi ki hiç lafımı esirgemeyeceğim . Kendini OOC mafya babası sanıp silahı eline aldım mı ya trol yapan ya da cansız bir nesneye bile racon kesmeye kalkan 20 yaş ergenler . Sayı fazlalığı ile artislenen ve adeta terör saçan arkadaşların muhtemelen öğrenmeye asla kadir olamayacağı şey ise şu ki gun rp adam VURMAMAK üzerine olmalıdır . Zira çatışma rolünde saniyesinde karşı tarafı düşürmek kişiye zevk vermediği VEREMEYECEĞİ , VERMESİ TEKLİF DAHİ EDİLEMEYECEĞİ VEDE BİR HAYLİ EMPATİ YOKSUNLUĞU BARINDIRDIĞINDAN ÖTÜRÜ etik değildir . Gun rp bildiğimiz açıklanmasına gerek duyulmaksızın çatışma rolüdür . ROLDÜR ROL . birini oyunda vurduğunuza size taç takmadıkları gibi reel hayatta da bir kazanım elde etmiyorsunuz . Bu sebepten ötürü . İki tarafın da uzun ve orta mesafede konuşlanarak birbiriyle biraz eğlenmesi olayıdır gun rp VURDUĞUNUZ ADAMIN ÜSTÜNDE BÜTÜN AİLEVİ DEĞERLERİNE KÜFREDEREK HAKARET EDEREK YAHUT SALAK SALAK EDİTLER YAPARAK , OOC KİNLENEREK , ALAYA ALMAK , OOC RACON KESMEK , BİAT ETTİRMEK DEĞİLDİR ROL YAPIYORUZ ROL . Bu yüzden benim en evvel tavsiyem cross dediğimiz nişan alma şeysini kapatın . Kapatın ki millet vahşi batı kovboyları gibi adam vuramasın taktik kurmak , kaçmak , kovalamak , poziyon değiştirmek yani bir şekilde sıkıp adam düşürmekten başka bir şey yapmak zorunda kalsın . Vede burada ki en önemli ölçü silah nerede nasıl kullanılmalı . Silah dediğimiz tool zararsız bir tool değil arkadaşlar . Yüksek öldürücülüğe sahip bir icat ve ne yazık ki insanlar buna rağmen ota bota silah çekmekten çekinmiyorlar . Silah insanı öldürebiliyor , isteği dışında hemde . Öyleyse bu oyunda da olmalı . Belli başlı şartlar dahilinde fear rp kuralı olmaksızın kişi kişiyi öldürebilmeli ki insanlar " Bunun ucunda ölüm var denememeliyim " diyebilmeli . Bunun dışında İllegal olsun legal olsun yeri geldiğinde ezmeyi , bedel ödetmeyi bilmeli ama işi zorbalığa dökmemeli . Ki insanlar karşılarında agresif rol yapacakları çıkar sağlayacakları şeyi tekrar tekrar gözden geçirerek , alternatifler düşünerek yapsınlar . Ha silahın kullanılacağı ve kullanılmayacağı bazı bölgeler var ki mesela şehir merkezi , mesela iş merkezlerinin yakınları , mesela hastane ve departman yakınları , mesela start up önleri , mesela zengin kesimin yaşadığı bölgeler . Mesela ıssız , insanların müdahale şansı olmayan , kurbanınızın yardım bulamayacağı ve unutmayalım ki yereller de insan onlar yokmuş gibi davranmamak gerek . kısacası çok insanın bulunmadığı bu tarz yerler dışında silah kullanımı mantıklı olmayabilir . Kullanılmak zorunda kalındıysa işte orada " kaçmak " gerek zira mantıklı olan elinde sonunda enselenmeyi beklemek değil bir şeyler yapmaktır .

Başlık 3 :
Şimdi gelelim Los Snatosumuzda nerede ne var nerede güzel rol yapabilirim nerede yapmam .
ilk öncelikle burada şehri tanımamız gerekiyor ki ne nerede bilelim örneğin çoğu sunucunun kabusu olan hacker rolleri . Bunun için muazzam mekanlar ve kişiye bağlı olarak epey çeşitli rol imkanları var . örneğin lester’ın evini kullanarak kendinize uygun bir rol ortamı yaratabilirsiniz . Yada deney yahut araştırma yahut herhangi bir bilimsel çalışma rolü istiyorsanız human labs tam size göre fakat sorun şurada ki koskoca haritada soygun için cazip mekan yokmuş gibi bu güzel konumları mahalle olarak claimleyen mi dersiniz ? Soygun scripti koyan mı dersiniz ? Yazık efendim olmamalı böyle şeyler ki zira 200 saati aşkın dilsiz sosyolog rolü yaparak karakter gelişimimden karıncalar ve mantar türleri ile eklem bacaklılar ve diğer böcek türlerinin koloni alışkanlıkları hakkında epey bir yazı yazan bir karakteri canlandırmış birisi olarak çok isterdim ki insanların engelli , yahut başka handikapları olan insanlara tahamülleri olsun . Bu rolü genellikle kadın karakterler ila yapmıştım zira bana epey masum ve tertemiz bir portre olarak gelmekteydi . Aynı bu konumda olmak isteyen ve bu tarz rol planları olan bir çok insan vardır eminim ki ama işte ne yazık ki inanılmaz korkunç şekillerde tasarlanan serverlardan ötürü developerların ayrı founderların ayrı gazabına uğramış durumdayız . Hazır salgın öncesi bir los santosu canlandıracaksak . bu tarz rollerin bir ön ayak olması lore’a güzel bir destek atmış olur . Yani rolün polis ve illegallerin meydan muharebesi şeklinde olmaması gerek zira serverın çok güzel konseptleri var continental gibi . Muhtemelen standartların üzerinde roller yapılacak fakat minik ayrıntıların da düşünülmesi gerek . Örneğin benim bu konuda combat üzerine önerilerim var

1. Ne illegal , ne legal nede başka herhangi bir hizip yanına ne fazladan zırh ne de bandaj , medkit alamamalı . Zira 4,5 5 kilo bandında ağırlığa sahip plaka taşıyıcılar ile nispeten daha hafif olan balistik yelekler zannedildiğinin aksine o kadar kolay , rahat bir kullanıma sahip değildirler . Gövdenize doğrudan yüklenen fazladan ağırlık sizi yavaşlatır , bu durumun size sağlamış olduğu avantaj dezavantaj yanında söz dahi edilemez . Ayrıca mantıken de saçma olan bu durum bir de üstüne gun rp’lerin çıkmaza dönüşmesini de beraberinde getiriyor . Çatışmayı çoğunlukla yelek ve bandaj spamleyen , üstünde en çok getiren taraf alıyor , bu da roleplayin mantığına aykırı . Combatın daha oturgan ve sade bir hale gelebilmesi için zırh sadece üste giyilebilmeli , envanterde stoklanamamalı , bandaj , medkit vb için de durum aynı .
    2 . Vurulmak video da da bahsettiğim gibi tehlike barındırmalı . Artık bunu yönetim nasıl ayarlar bilemiyorum o vulture abimizin Pamuk ellerine emanet .
    3 . Skinler olacaksa da gerçekçi olmalı , recoil , sarsıntı gibi detaylar abartılmamalı fakat bulunmalı . Silah sonuç olarak seken ve aynı rotada nişan alan kişi duruşunu sağlam tutmadıkça durmayan bir makine
    4 . Kimse yeri geldiğinde totosundan çıkartmadığı sürece ağır silah kullanmaktan çekinmemeli ( Bir çatışma esnasında elbette , selam vereni vurun demek gibi bir anlam çıkmasın ) zira özellikle gang’lerin tec 9’dur uzun namlulu silahlardır kullanmaktan çekinmek gibi bir alışkınlığı yok . Varsa kullanılır , bütün bir serverı tek bir silahın sesine esir etmemek lazım . Ha bu durumun da bokunu çıkarmak olmaz zira uzun namlulu silahlar değerli silahlar , kullanacağı yeri , durumu oyuncu tahmin edebilir , ona göre kendisine geri dönüşleri olur ama özgür olmalıdır bu konuda .
    5 . Unutmamak lazım roleplay yapıyoruz . Bol bol zar önemlidir ama o kadar karakter gelişimi yazdık ettik e hiçbir şekilde role etkisi yok . Olmalı zira karaskterler yazılırken belirli template’lere göre yazılırlar , bakın kalıplara göre değil belli başlı sorulara verilen cevaplarla ve karakterin öz benliği ile . Karakterleriniz tecrübe puanı kazanırlar ve bu tecrübe puanları yeteneklerini etkiler . Örneğin biri karakterini oluşturdu . Doldurduğu template puanlandı ve karakterinin doldurduğu template dosyasına göre 4 çevikliği var . Şimdi bu karakterimizi kendi sık kullandığım karakterlerden bir tanesi ile kendim role sokacağım ve anlattıklarımın neden bu kadar önemli olduğunu anlayacaksınız . Karakterimiz eski babalık Hans Adelard Montaigner . Şimdilerde tam 61 yaşında ve kendisi halen sağlıklı . Yani saha devriyesine çıkabiliyor . Fakat template dosyası yaşının getirdiği tecrübenin +'ları ile dolu olsa da yaşının getirdiği bir karakter gelişimi ve fiziki dezavantajları var . Örneğin karakterin çevikliği -1 . Hadi rolü kurgulayalım . Winewood hills taraflarında bir cinayet vakası var ve karakterim dedektifler gelene kadar olay yerini güvene almakla ve crime scene unit’e herhangi bir delil ile temasta bulunmadığına inandırmaya çalışmak ile meşgul . Aniden motorola telsizinden şöyle bir anons duyuyor " Şüphelinin kaçtığına dair elimizde bulgu ve görüntü yok " yaşlı kurt sürgü veya tetik emniyetli polis glock 21’ini atışa hazır hale getirdikten sonra içeri arkadaşlarıyla birlikte giriyor . Kendisi içeri girer girmez şans bu ya elektirikler gidiyor ve karakterimizin yanındaki fener sıkıntılı . Mecburen varsa tabanca feneriyle yoksa tanrıya emanet şekilde arama taramasını gerçekleştirecek . İşte tam da evin farklı kompartımanlarına baktıkları sırada evin yüksek sütünlarından takım elbiseli bir kadının atladığı haberi telsizde yankılanıyor ve winewood’un dar sokaklarında kedi fare avı başlıyor . Yaşlı babalık hans ve bir kaç arkadaşı evin sağında bulunan evlerin ara kompartımanlarına bakmak için hızlıca yöneliyorlar ve babalık içgüdülerine güvenerek arkadaşlarından ayrılıyor . Bir anda baktığı çöp tankerlerinin ardında işte gerçek roleplay başlıyor . Oyuncumuz orada ve karakterime " Kişinin silahını elinden düşürebilmem veya elinden alabilmem için zar diye bir emote atıyor . Karakter statlardından + 4 alıyor zarı da ola ki - 1 geldi . Toplam 3 puanı var ve zarını attığında bu durumda yazması gereken emote şu kişinin özelliklerinden +4 zardan -1 geldi toplam puan 3 , hiç çirken durmaz ve ayrıca uzun da değil . Siz uzun emote görmemişsiniz efendim . Her neyse babalık zaten hiç ön zara girilmemesinden vesaire durumu çakmış durumda ve şansına +2 geldi puanı 1 ve zarı kaybetti . Ama burada suikastçimizin yapması gereken ufak bir şey daha var ki karakterimin duty belt’inde bulunan telsizi kırması gerekiyor ki panik butonuna dokunamayayım veya telsiz veremeyeyim rolsel olarak . Ki burada fivem mekanikleri ile buradan sıyrılabilmesi için kendisinin ya sahip olduğu permin yada karakterinin farklı vücut geliştirme sciptleri sayesinde bıraktığı yakın dövüş hasarının epey yüksek olması gerekiyor ki bu scriptlerin karakterin daha az hasar almasını ve daha fazla hasar vermesini sağlayabildiğini epey bir yerde görmüştüm . 1 Yumrukta veyahut 2 yumrukta karşısındakini haşat edebilmeli ki bu küçüklükten itibaren hitmanliğe yetiştirilen bir karakterin yaparken hiçte zorlanacağı bir şey olmaz hele ki karşısında 60’larında olan allaha emanet fiziğe sahip bir polis varsa . En kötü aklıma şöyle bir sistem geliyor . Auto olarak emote atabilir . Örneğin eline bir eşya alır ve bu eşya ile her saldırı yaptığında bir dövüş tekniği kullandığını belli eden otomatik bir emote çıkar ve o saldırısı karşısındaki karaktere isabet ederse emote’ta yazan her neyse karşısındaki karakter ona göre davranır . yanlış anlaşılma olmasın iki de bir bu konuya değiniyorum ama güzel işlenmesini istediğimden yalnızca roleplay dünyasına fivem ile girmemiş farklı platformlarda yapmış birisi olarak konuşuyorum benim sahip olduğum roleplaying kültürü bunu owerpower olarak görmez . Sadece karakterinin hak ettiği ve ona özgü onu o yapan meşru gücü olarak görür . elbette beni indirdikten sonra benim kıyafetlerimi de giyebilirse tadından yenmez ki işte böyle bir mekanik gerçekten gamechanger olur .
1 Beğeni
  1. Ve son olarak benim ve eminim ki bir çok insanın da server’da bulunmasını görmek istediği eklentiler nelerdir vede benim şahsen görmek istemediklerim nelerdir kısaca son olarak bunlar
    1 . EUP 9.4 veya 9.5 : polis kıyafetleri . En güzel ve sade ayrıca lore düşünülerek hazırlanmış epey göze hitap eden bir kıyafet eklentisi , üniformalar , gear’lar ( kemerler , telsizler , eklentiler ws ) hepsi bir polis oyuncusunun vazgeçilmezi
    2 . Forests of san andreas : epey devasa ağaçlar ile her ne kadar los santos iklimine uygun olmasalar da muazzam bir görüntü yaratan ayrıca hatırladığım kadarıyla outbreak’te bulunan eklenti . Özellikle kışları ve gece yağmurlu havalarda adeta insanı mest eden görüntüler oluşturmakta kesinlikle üstüne yok .
  2. NVE’nin darker nights eklentisi : geceleri epey karanlık dolayısıyla epey gerçekçi yapan bir eklenti . Görüş tıpkı gerçekte olduğu gibi aşırı düştüğünden ötürü ne yazık ki bazı oyuncular beğenmeyebilir .
  3. recoil , sarsıntı gibi efektler
    İstemediğim ve epey bir oyuncunun da deneyimlese istemeyeceği etmenler , eklentiler
  4. Custom handingler : gta’nın base game araç handingleri oturaklı , ağır hissettiren ve bence gayet yeterli hızlara sahip bence hiç kurcalamaya gerek yok zira kim elini atsa mutlak ki batırıyor .
  5. Sinir bozucu beyaz nokta ve crosshair olarak kullanılan araç gereçlerin tümü : Ben sevmiyorum tabi elbette ama camia’nın geneli seviyor yine de düşünülebilir
  6. Büyük kilolar taşınabilen ve stackleme yapılabilen envanter : 6 Slotlu ve üstüne stackleme yani aynı eşya türünden birden fazla alınamayan herhangi bir envanter roleplaying’in ruhuna hayet uygundur . Zira powergaming’in her sunucu da yasak oluşuyla her oyuncunun üstünde 750 çeşit eşya taşıyabilmesi ve herkesin üstünde en kötü 30 ila 50 kilo ile gezmesi epey bir çelişmekte .
  7. 10 zırhın VE 7123812391237129371293719237129371923712 tane bandajın envanterde bulundurulabilmesi . bu eşyalar taşınabilir olmamalı veyahut oyuncular bu eşyaları bulunduramamalılar .

Söylemek ve yazmak istediklerim bu kadar . Umuyorum tatlış güzel bir server bizi bekliyordur . Şimdiden herkese iyi roller

Öneri ve yorumlarınız için teşekkürler, moderasyon ekibimiz tarafından dikkate alınacaktır.